Recenzie, skúsenosti a hodnotenia zamestnávateľa Fio banka

2 Hodnotilo 7 užívateľov
1x
1x
0x
1x
4x
7 užívateľov už hodnotilo
20% zamestnancov firmu odporúča
20% zamestnancov hodnotí firemnú perspektívu pozitívne
Kultúra a hodnoty
5x
Kariérne príležitosti
5x
Vedenie spoločnosti
5x
Rovnováha práca – osobný život
5x
Benefity
5x
Zoradiť podľa:

Hodnotenie

Podľa odporúčania

Perspektíva firmy

Zobraziť hodnotenia od

Fio banka - 29.12.2018

Spokojná

Bývalý zamestnanec Pred 3 roky

Pozitíva firmy

Velmi dobry pristup centraly pri praci, dobrý kolektív.

Negatíva firmy

Nevýhoda kvôli čerpaniu dovolenky, nie vždy sa v banke da čerpať dovolenka podľa predstáv v období sviatkov.

Súčasný zamestnanec Pred 4 roky Perspektíva

Pozitíva firmy

že Vám výplata príde vždy do 15. dňa v mesiaci

Negatíva firmy

Strašne zle fungujúca inštitúcia, ktorej sa neviem akým zázrakom podarilo získať bankovú licenciu. Nízky plat na tak vysoké požiadavky od zamestnávateľa, keďže vykonávate všetky bankové úkony, ktoré existujú priamo na pobočkách a ako bonus sú štvrťročné záporné "odmeny" pre ktoré sa nadriete a ešte Vám stiahnu z platu. Fluktuácia zamestnancov je fakt na enormne vysokej úrovni, pretože sa vymieňa viac ako polovica zamestnancov ročne. Niektorí ľudia so zdravým rozumom stihnú nefunkčnosť tejto spoločnosti pochopiť ešte počas skúšobnej doby a odídu hneď. Bude to asi tým, že zamestnanci sa zaškoľujú sami a často-krát len s pomocou od starších kolegov. Arogantný postoj zamestnávateľa, ktorý ignoruje nefunkčnosť tohto systému spôsobuje to, že odchádzajú aj tí ľudia, ktorí vydržali viac ako rok znášať tento systém. Vôbec žiaden ľudský prístup k zamestnancom. Extrémna zodpovednosť pre nezaučených zamestnancov. Zamestnávateľ sa dokonca dokáže bez problémov zamestnancom aj vyhrážať.

Odporúčanie pre management

Určite sa zamyslieť, či by nebolo vhodné obmeniť vedenie, hlavne pána "F", pretože kvôli nemu prichádzajú o kvalitných zamestnancov.

Bývalý zamestnanec Pred 4 roky

Negatíva firmy

Priserne vedenie, zly manazment, chybajuce skolenie, absencia prislusnych oddeleni: exekucne, pravne... pracovnik na pobocke nema sancu a cas spracovavat exekucie, riesit staznosti klientov, zakladat ucty, odpisovat na maily, hodnotit zmluvy, riesit hotovost. K tej hotovosti: poprosim vedenie Fio, aby prosim navstivili niektoru banku a pozreli sa na narabanie s hotovostou a ako vyzera celkova praca v banke. Neucta k zamestnancom je asi najvacsi problem.

Fio banka - 17.10.2018

Fíííjo

Bývalý zamestnanec Pred 4 roky Perspektíva

Pozitíva firmy

ROFL

Negatíva firmy

neúcta voči zamestnancom

Odporúčanie pre management

vymeniť

Fio banka - 24.09.2018

Top kolektív

Súčasný zamestnanec Pred 4 roky Perspektíva Odporúča

Pozitíva firmy

dobrý kolektív, efektívne zaúčanie, žiadne nudné školenia

Negatíva firmy

nižší plat

Súčasný zamestnanec Pred 4 roky Perspektíva

Pozitíva firmy

Skvelí kolegovia, ktorí chcú ísť/idú aj tak všetci preč ...

Negatíva firmy

Totálne nezvládnutie vedenie spoločnosti... zamestnanci fungujú bez akéhokoľvek zaučenia, čo môžete vidieť aj na recenziách klientov! Fluktuácia je tak vysoká a neúmerná, že zamestnanci, ktorí sú na pobočkách často mesiac-dva sa snažia "zaučiť" tých novších, nakoľko nejaké vstupné školenie tu žiaľ neexistuje...a ak áno, tak sa ho dočkáte po roku a učíte sa základy, ktoré ste sa za ten rok naučili sami! Ale zase povedzme si úprimne, rok tam vydržia len tí najsilnejší...alebo tí, ktorí nemajú kam ísť... nech vás nepomýli názov "banka", lebo plat je tak žalostne nízky, že z neho ledva prežijete.... na našej pobočke je najnavštevovanejšie stránka www.profesia.sk a naozaj neviem o nikom, kto by tu bol spokojný a chcel by v tejto spoločnosti ostať... bezpečnostné opatrenia na pobočkách sú žalostné a to ani nehovorím o manipulácii s hotovosťou!!! Takto nefungovali banky ani v dobe kamennej, nie to teraz! Ja som robil roky v inej banke, ale Fio je oproti tomu naozaj veľmi pozadu! Pri svojich ziskoch, víziách a snahe niečo zlepšiť, pochybujem, že niekedy konkurenčné banky dobehne, nie len ako zamestnávateľ, ale aj ako istota pre klientov... Procesy a samotné fungovanie vybavovania klientov je veľmi zdĺhavé a komplikované! NAOZAJ NIKOMU NEODPORÚČAM... AJ KEĎ NA POHOVORE VÁM BUDÚ SĽÚBENÉ HORY DOLY! Prajem každému, aby mohol z tejto inštitúcie odísť a ako zlá spomienka mu ostala už len tá nepodarená reklama v TV!

Odporúčanie pre management

v tejto spoločnosti management chýba!

Fio banka - 19.05.2018

Otras

Súčasný zamestnanec Pred 4 roky Perspektíva

Pozitíva firmy

Klienti

Negatíva firmy

Slabe bezpecnostne opatrenia, totalne smiesna mzda, ziadne zaskolenia, ci bemefity.

Odporúčanie pre management

Zamysliet sa nad sebou