Magazín

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

6 dôvodov, prečo si do práce zobrať svojho psa

Benefity, akými zamestnávatelia lákajú nových zamestnancov sú dnes už o niečom úplne inom. Najmä mileniálom záleží najmä na flexibilnej pracovnej dobe, možnosti pracovať z domu alebo mať dog friendly office. Čo to je?

5 tipov, ako si nájsť prvú prácu

Ste absolvent a hľadáte prácu? Vyhnite sa všetkým chybám a hľadajte správne. Prezradíme vám 5 overených tipov, ako si nájsť prvú prácu. Priamo od personalistov. Tak poďme na to.

Hľadáte prácu, ale stále nič? Možno robíte tieto chyby

Hľadanie práce je pre absolventov skúškou trpezlivosti a výdrže. Nie vždy to ide podľa predstáv a často môžete byť z neustáleho hľadania práce unavený. Ak ste však stále žiadnu prácu nenašli, možno robíte práve tieto chyby.

Rozhovor: Čo Vás čaká na pohovore v GlobalLogic?

Aké otázky na Vás počas pohovoru v GlobalLogic čakajú? A čím kandidát najviac zaujme? Pýtali sme sa Ladislava Kiliana, Head of Talent Acquisition Group.

Absolventi, hľadáte prácu? 5 tipov, ako si to uľahčíte

Máte po škole, polovica leta je fuč a vy stále nemáte prácu? Možno robíte niektorú z častých chýb. Ako si absolventi nájdu prácu ľahko a rýchlo? Čítajte a dozviete sa to.

Ako vyzerá pracovný pohovor vo firme O2 a čoho sa vyvarovať?

Čaká Vás pohovor v spoločnosti O2? Poďte sa s nami pozrieť na priebeh prijímacieho konania a najčastejšie kladené otázky. Mária Rapanová, HR Riaditeľka O2 Slovakia, nám priblíži, čo uchádzačov na pohovore čaká a neminie.

Čo by ste nemali podceniť pri príprave na pohovor do firmy Volkswagen Slovakia?

Pozvali Vás na pohovor do firmy Volkswagen Slovakia? Gratulujeme! Hlavne nechajte strach doma a buďte pri rozhovore s personalistom otvorený. Hovorca spoločnosti, Michal Ambrovič, Vám v nasledujúcom rozhovore prezradí o priebehu pohovoru viac.

Práca v Rakúsku: Potrebujete znalosť jazyka?

Radi by ste získali zahraničnú pracovnú skúsenosť? Napríklad z Rakúska? Často však pre prácu v zahraničí potrebujete aj znalosť jazyka. My vám však prezradíme, že aj bez znalosti jazyka si v Rakúsku prácu nájdete.

Čím zabodujete na pohovore vo firme ANASOFT?

Čaká na Vás pohovor v spoločnosti ANASOFT? Pripravili sme si pre Vás rozhovor s HR tímom, ktorý Vám priblíži priebeh a atmosféru prijímacieho konania. Čím na pohovore personalistu jednoznačne ohúrite?

Uchádzačom by na pohovore nemalo chýbať zdravé sebavedomie, tvrdí Tomáš Bezák, vedúci úseku komunikácie Lidl

Aká vlastnosť na Vás u kandidáta počas pohovoru zaúčinkuje? A ako sa odlíši od stovky ďalších uchádzačov? Toto, aj mnoho iného Vám zodpovie Tomáš Bezák v nasledujúcom rozhovore.