Magazín

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

Vyhľadať článok

Nebankové pôžičky pre nezamestnaných: Realita, možnosti a výzvy

V čase finančnej neistoty sa nebankové pôžičky stávajú kľúčovou možnosťou pre nezamestnaných. Tento článok skúma ich realitu, možnosti a výzvy, vrátane pôžičiek bez registra a dokladovania príjmu.

Pôžičky na auto: Oplatí sa kúpiť nové, alebo ojazdené?

Pri hľadaní spôsobu financovania vášho nového vozidla sa otvára množstvo možností. Jednou z najrozšírenejších možností je pôžička na auto. Pozrie sa s nami na výhody a nevýhody nebankových pôžičiek.

5 stratégií na zrýchlenie počítača bez nutnosti jeho kompletného prestavovania

Žijeme v dynamickom digitálnom svete, kde pomalý počítač môže byť zdrojom veľkej frustrácie. Avšak, riešenie tohto problému nemusí vždy znamenať demontáž a prestavbu počítača. Existujú jednoduchšie a efektívnejšie metódy na zlepšenie výkonu počítača.

Pôžičky od ľudí: Prečo si vybrať nebankovú pôžičku?

Zvažujete pôžičku, ale nechcete sa zaviazať banke? Nech sú vaše dôvody akékoľvek, nezúfajte. Existuje totiž množstvo iných možností, ako získať pôžičku: k dispozícii sú nebankové pôžičky, alebo pôžičky od ľudí.

Sila doplnkov: Ako doplnky transformujú váš celkový vzhľad

V sférach módy sa mágia neskrýva len v odevoch, ktoré nosíte, ale aj v umení dopĺňať ich. Doplnky majú pozoruhodnú schopnosť pozdvihnúť outfit z obyčajného na výnimočný, čím dodávajú vášmu štýlu jedinečnú iskru a osobný dotyk.

Ako pripraviť dokonalú prezentáciu pre kolegov a klientov: Tipy a triky

Prezentácia je neodmysliteľnou súčasťou profesionálneho pracovného života. Ako má vyzerať prezentácia a jej dokonalý prednes? Pozrite sa s nami na pár tipov a trikov a vytvorte zaujímavú prezentáciu pre svojich kolegov, alebo klientov.

Vzor žiadosti o prijatie do zamestnania: Ako je to správne?

Našli pracovnú ponuku, na ktorú by ste radi reagovali? Poradíme vám, ako správne napísať žiadosť o prijatie do zamestnania aj so vzorom. Pozrite si vzor žiadosti. Čo by nemalo chýbať a čomu sa naopak oblúkom vyhnúť?

Ako zistiť, kto mi volal podľa telefónneho čísla?

Každý deň sa stáva, že nám zazvoní mobilný telefón a na displeji sa objaví neznáme alebo dokonca skryté číslo. Dnes už však vieme ľahko zistiť kto nám volal bez toho, aby sme iba neisto uvažovali nad tým, či je vhodné hovor zdvihnúť.

Ako napísať motivačný list + vzor

Prvým krokom pre dosiahnutie vysnívanej práce je napísanie kvalitného životopisu. Nástrojom, ako ponúknuť potenciálnemu zamestnávateľovi dodatočné informácie, ktoré ho možu presvedčiť o tom, že daná pozícia je pre vás vhodná, je zaujímavý motivačný list.

Nástup AI: Ako umelá inteligencia transformuje trh práce

V súčasnej digitálnej ére sa rýchly technologický pokrok a vývoj umelej inteligencie (AI) stávajú nenávratnou realitou. Umelá inteligencia sa výrazne prelína so všetkými aspektmi nášho života, vrátane pracovného trhu.