IBM - 11.01.2019

Spokojný zamestnanec

Súčasný zamestnanec Pred 1 rokom Bratislava Perspektíva Odporúča

Pozitíva firmy

Veľká flexibilita, možnosť neustáleho vzdelávania a napredovania. Voľnosť v spôsobe plenia úloh. Pocit dôvery v moje schopnosti zo strany manažéra. Neexistuje kontrola v zmysle kedy ste prišli do práce, kedy ste odišli, akú dlhú obednú prestávku ste mali. Pokiaľ si splníte povinnosti, vráti sa vám to v podobe dôvery a voľnosti. Samozrejme ale, nemôžte to zneužívať.

Negatíva firmy

Zmeny prichádzajúce z vyššieho vedenia, ktoré veľakrát nevie ako veci v realite fungujú a tak tieto zmeny vedia narobiť viac škody ako osohu.

Odporúčanie pre management

Pred vykonaním závažných zmien by bolo fajn získať viacero názorov od ľudí, ktorých sa zmeny bezprostredne týkajú a posnažiť sa nájsť zlatú strednú cestu namiesto len čistého aplikovania zmeny bez diskusie s ľuďmi.

Ďalšie recenzie firmy IBM

Súčasný zamestnanec Pred 2 mesiacmi Bratislava

Pozitíva firmy

- vyborne moznosti vzdelavania - super platove ohodnotenie podla schopnosti a skusenosti (aj pre cerstveho absolventa) - benefity - viac ako len homeoffice, treba si zistit viac o tom ako podnik

Súčasný zamestnanec Pred 10 mesiacmi Bratislava Perspektíva

Pozitíva firmy

Mladý kolektív

Negatíva firmy

Menezer nie je kompetentny. Nizky plat. Velmi zla angličtina v mojom tíme.

Súčasný zamestnanec Pred 1 rokom Bratislava Perspektíva

Pozitíva firmy

Moderná budova na Patrónke, výhľad z okna, parkovanie v budove.

Negatíva firmy

Horšie platové podmienky a hlavne ŽIADNE VYUŽITEĽNÉ BENEFITY. V kuchynkách chýba čaj, zamestnanci si ho musia kupovať sami. Za kávu je tiež treba platiť a nie je poskytovaná zadarmo. Pri práci používame slúchadlá, ktoré si treba zaobstarať vo vlastnej réžii. Firma ich neposkytuje. Chýbajú také benefity, ako napr. jazykové kurzy, Edenred poukážky, preplácanie návštev plavárne alebo zľavnený/ bezplatný vstup do fitness centra. Namiesto toho ponúkajú Multisport kartu, ktorú si zamestnanci musia platiť sami. Obdobne zbytočným je aj benefit členstva v ProCare, ktorý využijú azda len cudzinci, ktorí nevedia po slovensky. Podobne zbytočnou je aj 24 x 7 Mental Health Helpline. Zamestnávateľ sa vôbec nesnaží o rozvoj zamestnancov podporou vzdelávacích aktivít.

Odporúčanie pre management

Vylepšite balíček benefitov. Umiestnite do kuchynky kávu a čaj zdarma.

Súčasný zamestnanec Pred 1 rokom Bratislava Perspektíva Odporúča

Pozitíva firmy

- možnosti rastu - možnosť vyberu projektu - stabilita - nové technológie - finančné ohodnotenie je fajn

Negatíva firmy

- byrokracia - a niekedy zbytočne zložité procesy