Pribrali ste cez sviatky? Takto sa dostanete do formy

Vianočné maškrtenie zanechalo na nejednom z nás neželané kilogramy. Zbaviť sa ich však nemusí byť vôbec zložité. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako na to. Vďaka nim sa nemusíte navyše obávať ani neželaného jo-jo efektu.

Zdravo a chutne aj po Vianociach

Schudnúť po Vianociach neznamená, že si budete musieť odopierať jedlo. Postačí, ak sa zameriate na zloženie svojho jedálnička. Na mastné sviatočné jedlá teraz zabudnite a doprajte si viac ovocia a zeleniny. Ľahké jedlá pomôžu vrátiť sa do normálu aj vášmu tráveniu. Vynechajte preto vyprážané pokrmy a suroviny spracujte dusením, varením alebo na pare. Plnohodnotná strava plná vitamínov a minerálov vám dodá dostatok síl bez prebytočných kalórií.

Vynechať budete musieť aj kalorické sladkosti. Tie sú navyše plné cukru a často tiež nezdravých tukov a prídavných látok. Na jedálny lístok si ako pochúťky pridajte radšej sušené ovocie, orechy a semienka. Ak nedokážete odolať chutným koláčikom, napečte si ich z celozrnnej múky. Namiesto bieleho cukru používajte zdravé sladidlá, ako sú trstinový cukor, javorový a agáve sirup, med alebo stévia. Milujete čokoládu? Kúsok horkej čokolády si môžete dopriať celkom bez výčitiek. Stačí, ak si pri nákupe si prezriete jej zloženie. Obsahuje namiesto nezdravých tukov kakaové maslo? To vďaka obsiahnutým antioxidantom dobrej kondícii vášho organizmu len prospieva.

Pitný režim je dôležitý

Nezabúdajte ani na pitný režim. Dostatok tekutín vplýva pozitívne na metabolizmus i spaľovanie tukov. Navyše odplavuje z tela toxíny, ktoré sa pritom uvoľňujú. Pozor však na to, čo pijete. Určite vynechajte najmä sladené nápoje. Siahnite radšej po minerálnych vodách v odporúčanom množstve a bylinkových čajoch. Výborne vás osvieži tiež napríklad čistá voda s pridaním niekoľkých kvapiek citróna.

Začnite s cvičením

Cvičiť niekoľko jednoduchých cvikov môžete aj vtedy, ak si myslíte, že na šport nemáte dostatočnú kondíciu. Začať môžete pokojne v malom. Postupne, ako sa vaša kondícia bude zlepšovať, budete záťaž pridávať. Spočiatku dbajte o to, aby ste mali aspoň 30 minút pohybu denne. Do tohto času, sa, samozrejme, nezapočítava cesta do práce či na nákupy. Doprajte si napríklad prechádzku na čerstvom vzduchu. Po návrate domov si zacvičte niekoľko nenáročných cvikov na naťahovanie a posilňovanie svalstva.

Náš tip: Nakupujete radi s výhodnými zľavami? Potom vás iste poteší možnosť ušetriť. Vyberte si Sportisimo zľavový kupón a hor sa na nákupy! Sportisimo zľavy využijete na športové potreby, oblečenie aj obuv naprieč celou ponukou obchodu.

Beh, cyklistika, plávanie i lyžovanie

Vyberte si šport, ktorý sa vám páči a začnite sa mu venovať. Tukové vankúšiky sa budú postupne zmenšovať pri plávaní, behu, bicyklovaní i na lyžiach. Môžete si tiež kúpiť permanentku do posilňovne alebo sa spolu s priateľmi venovať niektorému z kolektívnych športov.

Náš tip: Kvalitné oblečenie, obuv, doplnky a športové potreby za výhodné ceny má pre vás Insportline zľavový kupón. Vybavte seba a vašu rodinu na všetky vaše obľúbené aktivity lacnejšie.

Kvalitné oblečenie, potreby a obuv

Ak to s formovaním vašej postavy myslíte vážne, budete potrebovať športové oblečenie a obuv. Vyberajte kvalitu z priedušných materiálov, ktoré dobre odvádzajú vlhkosť od pokožky. Športové tričká, tepláky, mikiny a teplákové súpravy tvoria základ, bez ktorého sa nezaobídete. Na turistiku, beh, lyžovanie a iné outdoorové športy budete potrebovať tiež vetruvzdornú a vodoodolnú bundu, čiapku, rukavice a iné doplnky. Nezabudnite ani na vaše nohy. Pri každom pohybe by mali byť v pohodlí. Konkrétne topánky vyberajte podľa druhu športu, pre ktorý ste sa rozhodli.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Absencia v práci vám môže pekne zavariť

Pozná to každý z nás. Ranné vstávanie nás nebaví. Káva nás nepreberie. Budíky máme nastavené po 5 minútach. Ale vedeli ste, že za absenciu v práci bez ospravedlnenia si môžete narobiť pekné problémy? Čo vám za neospravedlnenú absenciu v práci hrozí?

Pohovor v Orangei? Zvládnite ho na jednotku

Zistite si pred pohovorom čo najviac o svojej pracovnej pozícií a hlavne buďte sám sebou. Ale to nie je všetko. Aké vlastnosti spomenúť alebo ako zaujať, sa dozviete nižšie.

Rodičovský príspevok 2020

Ak máte doma maloleté dieťa, môžete požiadať štát o finančnú pomoc s jeho výchovou. Aké sú podmienky získania štátnej sociálnej dávky a aká je jej výška v novom roku 2020?

Ďalšie články