Platy a mzdy

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

Vyhľadať článok

Pôžičky na auto: Oplatí sa kúpiť nové, alebo ojazdené?

Pri hľadaní spôsobu financovania vášho nového vozidla sa otvára množstvo možností. Jednou z najrozšírenejších možností je pôžička na auto. Pozrie sa s nami na výhody a nevýhody nebankových pôžičiek.

Čo je titul MBA za menom a ako prebieha MBA štúdium?

Titul MBA je skratka anglického Master of Business Administration. Ide o moderný manažérsky vzdelávací program, ktorý predstavuje modernú formu postgraduálneho vzdelávania. Titul MBA otvára nové možnosti pre profesijný a osobnostný rast absolventa štúdia.

Aký je rozdiel medzi kreditnou a debetnou kartou?

Množstvo ľudí sa pri nakupovaní veľmi nezamýšľa. Vybrané položky zaplatia kartou, ktorú priložia k platobnému terminálu a neuvažujú nad tým, o aký typ karty vlastne ide. Je preto čas pripomenúť si, aký je vlastne rozdiel medzi kreditnou a debetnou kartou.

Pôžička od súkromnej osoby na zmenku

Často sa stáva, že žiadateľovi nie je schválená nebanková pôžička následkom čoho pristúpi k pôžičke na zmenku. Čo je vlastne pôžička na zmenku od súkromnej osoby a aké sú jej riziká?

Čo je zisk? Ako sa používa výkaz ziskov a strát, tzv. výsledovka?

Čo je zisk? Zisk je pre podnikateľov často jedným z hlavných dôvodov, prečo začať podnikať. Ak to so svojím podnikaním myslíte vážne, je dobré sa oboznámiť s rôznymi druhmi zisku, vedieť, ako vypočítať zisk a tiež správne kalkulovať náklady.

Kedy sa oplatí preklenovací úver?

Rastúce úrokové sadzby hypoték a vysoká inflácia stavajú mnohých ľudí do neistoty a aj preto je financovanie bývania veľmi aktuálnou témou. Možno vás preto bude zaujímať preklenovací úver zo stavebného sporenia. Ako ale funguje a na čo si treba dať pozor?

Ako ušetriť pri pravidelných nákupoch

Prechádzky obchodmi bez plánovania môžu byť veľmi nákladné. Existuje však zopár jednoduchých rád, ktoré ak zaradíte do svojho života, ušetríte pri každom nákupe.

Zbavte sa poplatkov pri prevode do zahraničia

Pracujete v Českej republike, ale sporiaci účet máte na Slovensku? Chodíte často do Čiech za rodinou alebo na rekreáciu, alebo chcete rozšíriť svoje obchodné vzťahy aj do Českej republiky?

Živnostníci. Aké sú odvody?

Premýšľate nad založením živnosti ale strašia vás odvody? V tomto článku ponúkame prehľad výšky zdravotných a sociálnych odvodov a prehľad výnimiek pre začínajúcich podnikateľov.

Priemerné mzdy na Slovensku podľa krajov

Najnovšie údaje o mzdách ukazujú na značné rozdiely v platoch medzi rôznymi slovenskými regiónmi. Chcete zistiť ako je na tom práve váš kraj? Všetky informácie o priemernej mzde na Slovensku nájdete nižšie.