Kariéra (a pracovný život)

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

6 dôvodov, prečo si do práce zobrať svojho psa

Benefity, akými zamestnávatelia lákajú nových zamestnancov sú dnes už o niečom úplne inom. Najmä mileniálom záleží najmä na flexibilnej pracovnej dobe, možnosti pracovať z domu alebo mať dog friendly office. Čo to je?

5 tipov, ako si nájsť prvú prácu

Ste absolvent a hľadáte prácu? Vyhnite sa všetkým chybám a hľadajte správne. Prezradíme vám 5 overených tipov, ako si nájsť prvú prácu. Priamo od personalistov. Tak poďme na to.

Hľadáte prácu, ale stále nič? Možno robíte tieto chyby

Hľadanie práce je pre absolventov skúškou trpezlivosti a výdrže. Nie vždy to ide podľa predstáv a často môžete byť z neustáleho hľadania práce unavený. Ak ste však stále žiadnu prácu nenašli, možno robíte práve tieto chyby.

Absolventi, hľadáte prácu? 5 tipov, ako si to uľahčíte

Máte po škole, polovica leta je fuč a vy stále nemáte prácu? Možno robíte niektorú z častých chýb. Ako si absolventi nájdu prácu ľahko a rýchlo? Čítajte a dozviete sa to.

Práca v Rakúsku: Potrebujete znalosť jazyka?

Radi by ste získali zahraničnú pracovnú skúsenosť? Napríklad z Rakúska? Často však pre prácu v zahraničí potrebujete aj znalosť jazyka. My vám však prezradíme, že aj bez znalosti jazyka si v Rakúsku prácu nájdete.

Ste evidovaný na úrade práce? Možnosti práce nezamestnaných sa zmenili

Nikoho nepoteší situácia, keď sa ocitne bez práce. V takom prípade sa najčastejšie eviduje na úrade práce, a aby mal aspoň nejaké euro naviac, chce popri evidencii na úrade práce pracovať. Ale môže, ak je evidovaný na úrade práce zároveň pracovať?

Živnosť popri zamestnaní 2018: Výhody a rozdiely

Máte trvalý pracovný pomer, ale rozmýšlate nad založením živnosti popri práci? Potrebujete súhlas zamestnávateľa. Trochu inak to bude aj s odvodmi. Je živnosť popri práci výhodná?

Práca na dohodu popri zamestnaní: Na čo dať pozor?

Hľadáte spôsob ako si privyrobiť popri zamestnaní? Skúsiť to môžete s prácou na dohodu popri zamestnaní. Musíte si však na pár vecí dať pozor. Nie vždy je to také ľahké ako to vyzerá.

Ušetrite si dovolenku: Máte nárok až na 22 dní plateného voľna

Chystáte sa k lekárovi alebo na pohreb? Väčšina týchto udalostí sa odohráva v bežný deň. A aj keď zamestnávateľom sa to nie vždy páči, máte v tieto dni nárok na platené voľno.

Buďte ready do práce. 10 tipov pre lepší spánok

Naša večerná rutina, teda zoznam vecí, ktoré pred spaním urobíme, majú významný vplyv na kvalitu nášho spánku. Chcete zajtra v práci vyzerať sviežo a fit? Držte sa nasledujúcich krokov.