Kariéra (a pracovný život)

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

Vyhľadať článok

Ako sa obliecť na špeciálnu príležitosť a ako na bežný deň?

Často sa ráno pasujeme s otázkou, čo na seba. Každá príležitosť si vyžaduje trochu iný prístup k výberu. Ako si teda poradiť pri oboch situáciách?

Odchod do dôchodku: Stratégie a tipy s ohľadom na dôchodkový vek

Pri príprave na dôchodok je kľúčové pochopenie dôchodkového veku, flexibility a osobnej prípravy, s dôrazom na včasné sporenie a investičnú diverzifikáciu, čo zabezpečí finančnú stabilitu a pohodu v dôchodku.

Sila doplnkov: Ako doplnky transformujú váš celkový vzhľad

V sférach módy sa mágia neskrýva len v odevoch, ktoré nosíte, ale aj v umení dopĺňať ich. Doplnky majú pozoruhodnú schopnosť pozdvihnúť outfit z obyčajného na výnimočný, čím dodávajú vášmu štýlu jedinečnú iskru a osobný dotyk.

Ako pripraviť dokonalú prezentáciu pre kolegov a klientov: Tipy a triky

Prezentácia je neodmysliteľnou súčasťou profesionálneho pracovného života. Ako má vyzerať prezentácia a jej dokonalý prednes? Pozrite sa s nami na pár tipov a trikov a vytvorte zaujímavú prezentáciu pre svojich kolegov, alebo klientov.

Vzor žiadosti o prijatie do zamestnania: Ako je to správne?

Našli pracovnú ponuku, na ktorú by ste radi reagovali? Poradíme vám, ako správne napísať žiadosť o prijatie do zamestnania aj so vzorom. Pozrite si vzor žiadosti. Čo by nemalo chýbať a čomu sa naopak oblúkom vyhnúť?

Ako zistiť, kto mi volal podľa telefónneho čísla?

Každý deň sa stáva, že nám zazvoní mobilný telefón a na displeji sa objaví neznáme alebo dokonca skryté číslo. Dnes už však vieme ľahko zistiť kto nám volal bez toho, aby sme iba neisto uvažovali nad tým, či je vhodné hovor zdvihnúť.

Nástup AI: Ako umelá inteligencia transformuje trh práce

V súčasnej digitálnej ére sa rýchly technologický pokrok a vývoj umelej inteligencie (AI) stávajú nenávratnou realitou. Umelá inteligencia sa výrazne prelína so všetkými aspektmi nášho života, vrátane pracovného trhu.

Evidencia na úrade práce v roku 2023

Viete, ako sa zaevidovať na úrad práce? A aké dokumenty k tomu potrebujete? Na úrade práce by ste sa mali zaevidovať, keď ste bez práce alebo ste absolventom. Nemáte na to však veľa času a treba konať rýchlo.

Ako bojovať so syndrómom vyhorenia?

Máte pochmúrnu náladu, žiadnu energiu ani motiváciu? Ste frustrovaný a neustále sa cítite vyčerpaný? Možno sa už dostal aj k vám. Tichý zabijak, ktorý vás pomaly oberie o radosť zo života a zničí vám psychické aj fyzické zdravie. Je to syndróm vyhorenia.

Ako vypočítať percentá: rátanie percent a príklady

S istotou môžeme povedať, že ľudia sa delia na dve skupiny. Prvá skupina sú tí, ktorí sú matematicky nadaní a druhá skupina sú tí, u ktorých je matematika slabou stránkou. Každý sa ale dokáže naučiť ako sa počítajú percentá.