Motivácia

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

Vyhľadať článok

Chcete byť úspešným podnikateľom? Potrebujete viac než len dobrý nápad

Začať biznis od nuly nie je jednoduché. Vytrvať a byť úspešný už vôbec nie. Ako začať podnikať a byť úspešný? Nestačí vám mať len dobrý nápad, potrebujete poznatky aj z iných oblastí. A čím viac ich budete mať tým lepšie.

Viete, čo si predstaviť pod benefitom sick day?

Cítite, že na vás niečo lezie a potrebujete pár dní odpočinku? Kedy môžete požiadať o tzv. sick day, alebo zdravotné voľno a ako dlho zväčša trvá?

Generácia Y: Viete, kto sú modré a biele goliere?

Na pracovný trh sa aktuálne sťahuje generácia Y, teda mileniáli. Ako s nimi vedia firmy pracovať? A čo sú schopné im ponúknuť? Existuje tu aj rozdiel medzi samotnou generáciou, a to modré a biele goliere.

Ako si dopriať luxus za málo peňazí?

Rozmýšľali ste už nad otázkou, ako si dožičiť luxusný život s nie až tak luxusným budgetom? Tu je 15 tipov, ako byť luxusnému životu na dosah.

Hľadáme prácu, zn. Moderne

Hľadáte si prácu? A hľadáte na internete? Časom, kedy sme prehľadávali všetky noviny s pracovnými inzerátmi, už odzvonilo. Na rad prišiel internet. Ten má pri hľadáte práce naozaj veľa predností. Prečítajte si aké.

Chcete získať zdravé sebavedomie? Poradíme Vám, ako na to

Sebavedomí ľudia kráčajú ľahšie, napredujú rýchlejšie a vyzerajú lepšie. V nasledujúcich riadkoch nájdete manuál k väčšiemu sebavedomiu.

Nemrhajte svojim časom. Skúste time management

Každý z nás má k dispozícii rovnakú dávku času. Tak ako je možné, že jeden je úspešný manažér, ktorý stíha množstvo koníčkov a niekto iný nestíha ani základné povinnosti? Odpoveď: time management.

Work-Life balance: Nájdi v práci rovnováhu

Prijali Vás do práce, kde sa medzi pracovnými benefitmi nachádza pojem Work-life balance? Čo si pod týmto cudzím pojmom máme vlastne predstaviť?

Home office: Benefit modernej doby

Home office alebo „prácu z domu“ v súčasnosti využíva čoraz viac ľudí. A mnohé firmy ho majú na zozname benefitov, ktoré poskytujú. Ako to ale je v skutočnosti? A ako home-office funguje?

Víkend podľa Elona Muska alebo Billa Gatesa: Čo robia úspešní ľudia cez víkend?

Zaujíma vás, ako trávia víkend úspešné osobnosti? Víkend je časom na relax a vaše aktivity. Od práce si musíte odpočinúť a víkend je na to ideálny. Pozrite si tipy úspešných ľudí, čo robiť cez víkend a využiť ho naplno.