3 rituály, ktoré vám spríjemnia chladné dni

Zimné obdobie nemusí byť zas také ponuré, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Stačí si vytvoriť niekoľko málo rituálov, ktoré vám čakanie na teplé dni skrátia. Aké to sú a ako ich môžete zaradiť do bežného života?

Doprajte každému momentu štipku „hygge“

Keď sa povie „hygge“, mnoho ľudí si predstaví škandinávske interiérové prvky, najmä najrôznejšie svetielka, huňaté deky, minimalistický nábytok alebo napríklad krb. A do istej miery majú pravdu, ale pravé posolstvo hygge sa skrýva v maličkostiach. Hygge je totiž životným štýlom, ktorý symbolizuje pohodu a pokoj.

Predstavte si večer po náročnom dni v práci. Prídete domov, zapálite sviečky, uvelebíte sa do kresla po babičke a vedľa vás pokojne spočíva hrnček horúcej čokolády a rozčítaná kniha. Presne také môže byť hygge. Nie je to len o tom sadnúť na gauč, rozsvietiť lampičku a čítať si. Hygge spočíva v tom, užiť si každý moment a vyšperkovať ho drobnými detailmi.

Hrajte sa s vôňami a esenciálnymi olejmi

Vône môžu byť príjemným pohladením, ale aj zmyselným hávom, do ktorého sa môžete zahaliť. Stačí iba jedno stlačenie rozprašovača parfumu pre ženy a po celý deň vás bude sprevádzať omamná vôňa. Aplikácia parfumu tak môže byť vaším špeciálnym zimným rituálom. Mnoho žien má dokonca so zimou spojené úplne iné vône ako s letom. Patrí medzi ne napríklad 1881 pour Femme od značky Cerruti alebo Black Opium od Yves Saint Laurent.

S vôňami sa môžete pohrať ale aj inak, a to prostredníctvom aróma difuzéra a vonných olejov. Niektoré esenciálne oleje sa hodia na relaxáciu, iné na koncentráciu a niektoré vás dokonca príjemne povzbudia. Difuzér vám pomôže s rozptýlením oleja po miestnosti, a navyše z neho ľahko urobíte štýlový doplnok v domácnosti.

Choďte pravidelne do sauny

Saunovanie vyložene patrí k zimnému obdobiu. Nie je totiž nič lepšie ako si po dni strávenom v chladnom počasí dopriať niekoľko minút v roztopenej saune. Okrem prehriatia organizmu má sauna niekoľko ďalších výhod. Napríklad je skvelým posilňovačom imunity. Niektoré výskumy dokonca hovoria o tom, že pokiaľ sa rozhodnete navštevovať saunu jedenkrát týždenne, znížite tak riziko ochorenia o 30 %. Prispievajú k tomu nielen vysoké teploty v saune, ale aj otužovanie ľadovou vodou, ktoré po opustení sauny vždy nasleduje. Pravidelné saunovanie taktiež zlepšuje spánok, pomáha s regeneráciou svalov a v neposlednom rade môže mať blahodarný účinok na vašu pleť.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

5 dobrých dôvodov, prečo je tak populárné bývať v modulárnom dome

Určite už ste si tiež všimli, že majitelia pozemkov bez ohľadu na lokalitu často uprednostňujú modulárne drevostavby. Vedie ich k tomu veľká časová aj finančná úspora, ale aj zdravšia klíma drevostavby alebo ekonomickejšia prevádzka do budúcnosti.

Pracovná obuv a pracovný odev: Kedy vám ich poskytne zamestnávateľ?

Niektoré zamestnania jednoducho vyžadujú určitý dresscode. Nie vždy má však zamestnávateľ povinnosť vám pracovný odev a pracovnú obuv poskytnúť zadarmo alebo vám prispieť. Kedy máte nárok na pracovnú obuv a odev?

Kedy vám preplatia cestovné náklady?

Mnohokrát sa stane, že nenájdeme prácu vo svojom blízkom okolí, a tak musíme do práce cestovať trochu dlhšie. Máte v takom prípade nárok na príspevok na dopravu alebo preplatenie cestovných nákladov?

Ďalšie články