3 rituály, ktoré vám spríjemnia chladné dni

Zimné obdobie nemusí byť zas také ponuré, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Stačí si vytvoriť niekoľko málo rituálov, ktoré vám čakanie na teplé dni skrátia. Aké to sú a ako ich môžete zaradiť do bežného života?

Doprajte každému momentu štipku „hygge“

Keď sa povie „hygge“, mnoho ľudí si predstaví škandinávske interiérové prvky, najmä najrôznejšie svetielka, huňaté deky, minimalistický nábytok alebo napríklad krb. A do istej miery majú pravdu, ale pravé posolstvo hygge sa skrýva v maličkostiach. Hygge je totiž životným štýlom, ktorý symbolizuje pohodu a pokoj.

Predstavte si večer po náročnom dni v práci. Prídete domov, zapálite sviečky, uvelebíte sa do kresla po babičke a vedľa vás pokojne spočíva hrnček horúcej čokolády a rozčítaná kniha. Presne také môže byť hygge. Nie je to len o tom sadnúť na gauč, rozsvietiť lampičku a čítať si. Hygge spočíva v tom, užiť si každý moment a vyšperkovať ho drobnými detailmi.

Hrajte sa s vôňami a esenciálnymi olejmi

Vône môžu byť príjemným pohladením, ale aj zmyselným hávom, do ktorého sa môžete zahaliť. Stačí iba jedno stlačenie rozprašovača parfumu pre ženy a po celý deň vás bude sprevádzať omamná vôňa. Aplikácia parfumu tak môže byť vaším špeciálnym zimným rituálom. Mnoho žien má dokonca so zimou spojené úplne iné vône ako s letom. Patrí medzi ne napríklad 1881 pour Femme od značky Cerruti alebo Black Opium od Yves Saint Laurent.

S vôňami sa môžete pohrať ale aj inak, a to prostredníctvom aróma difuzéra a vonných olejov. Niektoré esenciálne oleje sa hodia na relaxáciu, iné na koncentráciu a niektoré vás dokonca príjemne povzbudia. Difuzér vám pomôže s rozptýlením oleja po miestnosti, a navyše z neho ľahko urobíte štýlový doplnok v domácnosti.

Choďte pravidelne do sauny

Saunovanie vyložene patrí k zimnému obdobiu. Nie je totiž nič lepšie ako si po dni strávenom v chladnom počasí dopriať niekoľko minút v roztopenej saune. Okrem prehriatia organizmu má sauna niekoľko ďalších výhod. Napríklad je skvelým posilňovačom imunity. Niektoré výskumy dokonca hovoria o tom, že pokiaľ sa rozhodnete navštevovať saunu jedenkrát týždenne, znížite tak riziko ochorenia o 30 %. Prispievajú k tomu nielen vysoké teploty v saune, ale aj otužovanie ľadovou vodou, ktoré po opustení sauny vždy nasleduje. Pravidelné saunovanie taktiež zlepšuje spánok, pomáha s regeneráciou svalov a v neposlednom rade môže mať blahodarný účinok na vašu pleť.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Ako správne podať výpoveď?

Už vás to nebaví? Máte toho dosť? Nastal čas. Rozlúčte sa. Či vás štve kolega, šéf alebo vás už nebaví vaša práca, je čas na výpoveď. Ako ju podať? Čítajte ďalej a dozviete sa.

V čom začať podnikať? Tipy, kde sa to vyplatí

Chceli by ste byť pánom svojho času? Už vás nebaví neustála rutina v práci, ranné vstávanie a neskorý návrat domov? Skúste podnikať. V čom? Prinášame pár nápadov, v čom sa dnes vyplatí začať podnikanie.

Konfliktný či nepríjemný kolega? Týmto ho jednoducho uzemníte

Nájde sa všade. Ten jeden článok, kolega, s ktorým jednoducho neviete vychádzať. Neustále provokuje, vytvára konflikty a hádky a všetko kritizuje. Aj vy máte takého kolegu? Takto sa s ním vysporiadate.

Ďalšie články