Čím zabodujete na pohovore vo firme ANASOFT?

Čaká na Vás pohovor v spoločnosti ANASOFT? Pripravili sme si pre Vás rozhovor s HR tímom, ktorý Vám priblíži priebeh a atmosféru prijímacieho konania. Čím na pohovore personalistu jednoznačne ohúrite?

Sme slovenská IT spoločnosť s vývojovým centrom v Mlynskej doline v Bratislave. Za naše spoločensky zodpovedné aktivity sme získali v rokoch 2005, 2006, 2009 a 2018 cenu VIA BONA. Filantropické aktivity sú prirodzenou súčasťou našej firmy od samého začiatku. Systematicky podporujeme viaceré projekty, ako je napríklad FIRST LEGO League, ANASOFT litera a iné.

Čomu konkrétne sa v ANASOFTe venujete?

ANASOFT je softwarehouse. Vytvárame unikátne riešenia, ktoré vychádzajú z dôkladnej analýzy potrieb zákazníka. Okrem riešení ušitých na mieru, ponúkame špecializované produktové riešenia. DOMUS, ktorý pokrýva všetky oblasti správy bytových a nebytových priestorov, EMANS je systém pre Smart Industry, umožňujúci efektívne plánovať, riadiť, monitorovať a vyhodnocovať jednotlivé operácie a procesy vo výrobe, logistike, údržbe a pri kontrole kvality.

Aktuálnu tému digitalizácie v oblasti podpisovania špičkovo rieši náš produkt SIGNATUS. Nevyhnutnou súčasťou našich profesionálnych aktivít je IT bezpečnosť, ktorej sa systematicky venujeme.

Čím u Vás uchádzač na pohovore zaboduje?

Skúsenosťami, odbornosťou, dotiahnutými projektami, ale aj kreativitou a novými nápadmi. Taktiež osobnou zodpovednosťou za svoju prácu a aj patričnou hrdosťou na ňu. Zaboduje aj bezprostrednosťou a humorom. Ideálne ak príde s niečím vlastným a prekvapí nás.

Kladiete na pohovore otázky, ktoré vedia vyviesť uchádzačov z miery?

Nejde predsa o to, pýtať sa záludné otázky a dostávať kandidátov do rozpakov. Snažíme sa na stretnutí vždy zistiť pre nás dôležité odborné skúsenosti a zároveň kandidáta spoznať ako človeka, ktorý by vedel alebo nevedel byť pravým ANASOFŤákom. Sme firma s otvorenou firemnou kultúrou založenou na vzájomnej dôvere a zodpovednosti za svoju prácu. Berieme na to ohľad aj pri stretnutiach s kandidátmi.

Aké tipy a triky poradíte uchádzačovi o prácu u vás?

Pohovor u nás nie je formálnym pohovorom, ale skôr stretnutím kde je našou prioritou čo najlepšie spoznať kandidáta a súčasne kandidátovi predstaviť firmu a kolektív, do ktorého by nastúpil.

Je dobré, ak si uchádzač pred stretnutím rozmyslí a pripraví krátky opis svojich relevantných pracovných skúseností a projektov. Zaujíma nás tiež, prečo sa kandidát rozhodol práve pre našu spoločnosť, čo o nás vie, odkiaľ a ako nás pozná.

Určite bude plusom, ak si uchádzač o našej spoločnosti pred stretnutím niečo naštuduje a príde najmä pozitívne naladený. Koľko energie dáte, toľko sa Vám zvyčajne vráti.

Aké vlastnosti očakávate od ideálneho kandidáta?

Chuť tvoriť, byť súčasťou nášho kolektívu, neustále sa zdokonaľovať a vzdelávať. Mal by mať odvahu prinášať nové nápady, ale zároveň si zodpovedne plniť svoje úlohy a napĺňať osobné aj firemné ciele.

Nehľadáme kolegu, ktorý čaká na zadanie, ale takého, ktorý sa aktívne podieľa na riešeniach, projektoch, ale napríklad aj na aktivitách v rámci internej komunikácie či na našich CSR projektoch. Nechodí do práce a medzi nás len preto, že „ z niečoho žiť treba“.

Máte v hlave nejaký vtipný výrok, ktorý vyšiel z úst kandidáta na pohovore?

Sme radi, keď sa nám podarí na osobnom stretnutí s kandidátom vytvoriť príjemnú atmosféru, ktorá občas vedie i k vtipným témam, zážitkom. Neraz nás kandidát prekvapí svojou odpoveďou.

Mali sme na stretnutí čerstvého absolventa, ktorý si nepamätal tému svojej diplomovej práce, dokonca ani to ako ju robil. A viete ako nám to zdôvodnil? Medzičasom bol na trojmesačnej jahodovej brigáde a všetko mu to jednoducho vyšumelo z hlavy.

Vysvetlite uchádzačom o prácu v ANASOFTe, aký je priebeh prijímacieho konania

Prijímacie konanie má štandardný postup. Voľné pozície zverejňujeme na webe, sociálnych sieťach alebo na pracovných portáloch. V spoločnosti úspešne využívame aj referral bonus, čo znamená, že ak by náš zamestnanec vedel odporučiť nejakého kandidáta, ktorého my následne zamestnáme, dostane za to odmenu.

Ak nás kandidát zaujme, zavoláme si, pozveme si ho na osobné stretnutie. V dohodnutom termíne ho privítajú usmiate recepčné, ktoré sa postarajú aby sa kandidát dostal do správnych rúk HR tímu.

Ak bude kandidát úspešný, pozveme si ho na druhé stretnutie, kde s ním už bude komunikovať odborník z danej divízie – znalostný manažér alebo solution architekt. Výnimkou, nie je ani skrátené výberové konanie, kde sa na jednom stretnutí ocitne kandidát priamo aj so znalostným manažérom a budúcim šéfom.

Vždy sa snažíme, aby sa kandidát u nás cítil príjemne a bez stresu. Ak termín pohovoru vychádza na stredu, môže si dokonca pochutnať aj na horúcej čokoláde, či osviežujúcom ovocí na recepcii.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Ako sa obliecť na pracovný pohovor?

Pozvali vás na pohovor? Gratulujeme. Ešte však nemáte vyhraté. Po domácej príprave na vás čaká ešte jedna ťažká skúška. Ako sa obliecť na pohovor? Možností je priveľa. Nebojte sa, my vám poradíme.

Otázky na pohovor, s ktorými zabodujete

„Je tu niečo, čo by ste sa chceli opýtať?“, spýtajú sa vás na pohovore. „Nie. Všetko ste dokonale vysvetlili,“ odpoviete. Tak takto určite nezabodujete. Otázky od vás sú rovnako dôležité ako tie od personalistu, možno aj viac. Čo sa opýtať na pohovore?

Koniec zlým vzťahom v práci. Tipy ako na to

Vzťahy v práci nie sú vždy ideálne. Nie každý s každým si vždy sadne a vždy sa v tíme objaví niekto, kto jednoducho nezapadá. Alebo si nerozumiete so šéfom. Ako na dobré vzťahy na pracovisku? Čítajte a dozviete sa to.

Ďalšie články