Čím je pohovor v OBI neOBIčajný?

Neviete si rady s prípravou na pohovor v OBI? V tomto článku zistíte všetko potrebné. Vyspovedali sme vedúcu oddelenia ľudských zdrojov, Niké Blechovú.

Prezradila by ste uchádzačom, ako na pohovore ohúriť?

Tu platí všeobecné pravidlo prípravy na pohovor: zaujímajte sa o budúceho zamestnávateľa – prečítajte si o OBI viac, pamätajte si informácie o pracovnej pozícii z ponuky či inzerátu. Premyslite si vopred, ako budete prezentovať svoje pracovné skúsenosti.

Urobte si v hlave taký malý scenár, takmer ako by ste rozprávali príbeh. Pokiaľ máte v životopise časti, na ktoré nie ste hrdý (pauzy v kariére, zložité odchody, rodinné záležitosti a podobne), odporúčam sa zamyslieť, ako ich objasníte recruiterovi. Pretože on sa na ne isto opýta. A príďte načas. (smiech)

Na aké otázky sa majú kandidáti pripraviť?

Záludné otázky nekladiem, snažím sa iba pochopiť minulosť a osobnosť kandidáta a pýtam sa dovtedy, kým nemám pocit, že som pochopila. Čo môže niekedy pôsobiť záludne.

Akú vlastnosť by mal mať každý kandidát, ktorého hľadáte?

Spoľahlivosť.

Čím Vás môže uchádzač najviac zaujať na pohovore?

Autenticitou a jednoznačnosťou informácií. Keď dokáže jednoducho a bez akýchkoľvek pochybností prezentovať sám seba.

Ako prebieha prijímacie konanie v OBI?

Štandardne, iba so zvyšujúcou sa pozíciou môže stúpať počet jednotlivých kôl rozhovoru.

Máte nejaký zaujímavý zážitok alebo vtipnú skúsenosť z pohovoru?

Skôr som občas šokovaná, ako sa kandidáti prezentujú prostredníctvom CV. Nie je to iba papier popísaný vašimi zamestnaniami, ale je to vaša vizitka a prvý dojem, ktorý robíte na cudzieho človeka, ktorý vám môže alebo aj nemusí dať prácu. Ja veľmi odporúčam to takto vnímať.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Hľadáte prácu? Vsaďte na sociálne siete

Nájsť si prácu v dnešnom svete nemusí byť také jednoduché ako sa zdá. Pracovné portály prekypujú inzerátmi a vybrať si spomedzi toho množstva to pravé pre vás je ťažké. Skúšali ste to už cez sociálne siete?

Najčastejšie chyby na pohovore: Tomuto sa určite vyhnite!

Už dlho hľadáte prácu, keď sa na vás zrazu usmeje šťastie a pozvú vás na pohovor? Dajte si pozor, aby ste neurobili tieto chyby, ktoré vás hneď pripravia o šancu. Ako sa správať na pohovore, aby ste uspeli a aké sú najčastejšie chyby na pohovore?

Veľa peňazí a málo stresu? Toto sú najlepšie platené zamestnania

Prebehlo vám hlavou, že práca, kde zarobíte veľa a zároveň sa vyhnete stresu neexistuje? Tak týchto 10 pozícií vám povie presný opak. Inšpirujte sa najlepšie platenými pozíciami s nízkym obsahom stresu. Znie to výhodne, nie?

Ďalšie články