5 dobrých dôvodov, prečo je tak populárné bývať v modulárnom dome

Určite už ste si tiež všimli, že majitelia pozemkov bez ohľadu na lokalitu často uprednostňujú modulárne drevostavby. Vedie ich k tomu veľká časová aj finančná úspora, ale aj zdravšia klíma drevostavby alebo ekonomickejšia prevádzka do budúcnosti.

1. Pevne daná cena

Každý, kto niekedy staval klasický murovaný dom, vie, ako býva jeho stavba neistá z finančného hľadiska a koľko viacprác sa postupne načíta. Pri modulových domoch sa pracuje už od začiatku s jasne danou pevnou cenou a žiadne viacnáklady nevznikajú, pretože sa stavba vyrába v suchom a čistom prostredí výrobnej haly.

2. Postavené do štyroch mesiacov

Modulárna drevostavba vzniká v prostredí výrobnej haly, kde na jej detailné precízne spracovanie dohliada celý rad kontrolných pracovníkov. Počas jediného dňa je potom dopravená na pozemok a ukotvená na zemné skrutky. Nevznikajú žiadne prieťahy v súvislosti s bežnými nešvármi počasia - zatekaním do rozostavanej stavby, prestávkam kvôli nízkym teplotám etc., a preto nie je nikdy nutné posúvať realizačný termín.

3. Nízke náklady na prevádzku

Drevostavba sa pomerne rýchlo vykúri a vďaka rekuperačnému vetraniu nedochádza k značným stratám tepla ako pri murovaných domoch. Vo výsledku robia jej prevádzkové náklady približne pätinu nákladov klasického murovaného domu.

4. Kvalitné materiály

„Pri našich realizáciách kladieme veľký dôraz na použitý materiál. Aby mohla drevostavba v perfektnom stave slúžiť mnohým generáciám, nemôžeme v kvalite drevených zložiek robiť kompromisy. To isté platí aj o ďalších použitých materiáloch,“ vysvetľuje Vojtech Juřenčák, špecialista na modulárne drevostavby spoločnosti Eko modular.

5. Zdravé bývanie

Pobyt v modulárnej drevostavbe má blahodarný vplyv na celkové zdravie človeka, pretože sa jej vyhýbajú plesne a roztoče. Vďaka rekuperačnému vetraniu v nej neustále dýchate čerstvý vzduch a zároveň si môžete užívať komfort na dotyk príjemných teplých stien.

V Českej republike sa modulárnym drevostavbám dlhodobo venuje spoločnosť Eko modular, ktorá platí za priekopníkov a inovátorov v tejto oblasti. Ich ukážkové modulárne domy môžete navštíviť v Tvrdoniciach blízko Břeclavi alebo si realizáciu pozrieť na webe www.ekomodular.sk

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Zoznámte sa s firmou BASF. Čo vás neminie na pohovore?

Čoho sa na pohovore v BASF vyvarovať a ako zaujať recruiterov? Otázky nám zodpovedal Gabriel Meixner, HR Business Partner v spoločnosti BASF Slovensko.

Ako si udržať motiváciu počas horúcich letných dní?

V lete má nejeden z nás problém udržať si svoju motiváciu. Počasie je skrátka príliš pekné na to, aby sme celý deň presedeli v kancelárii. V tomto článku si povieme, ako proti strate motivácie počas horúčavy bojovať.

Najčastejšie chyby na pohovore: Tomuto sa určite vyhnite!

Už dlho hľadáte prácu, keď sa na vás zrazu usmeje šťastie a pozvú vás na pohovor? Dajte si pozor, aby ste neurobili tieto chyby, ktoré vás hneď pripravia o šancu. Ako sa správať na pohovore, aby ste uspeli a aké sú najčastejšie chyby na pohovore?

Ďalšie články