Ako je na tom parkovanie v Bratislave?

Situácia s parkovaním v hlavnom meste nie je vôbec dobrá. Málo miest a drahé parkovné. Dá sa v tomto meste vôbec ešte niekde zaparkovať?

Parkovanie je slabinou každého veľkého mesta. Parkovacích miest je málo a parkovné je drahé. Možnosťou je zaparkovať v niektorom nákupnom centre, no aj tu už zavádzajú opatrenia. Zadarmo máte parkovanie len na niekoľko málo hodín, potom už musíte za parkovanie zaplatiť. Nedostatok miest často vedie aj k nehodám – škrabancom, odierkam aj väčším škodám. Bez havarijného poistenia vás opravy môžu finančne potrápiť. Najmä, ak nepoznáte vinníka, ktorý to vášmu štvorkolesovému miláčikovi spôsobil. Kde je teda najlepšie v Bratislave zaparkovať?

Parkujte zadarmo v nákupných centrách

Nezaškodí sa pred príchodom do Bratislavy pozrieť na informácie o parkovaní v nákupných centrách. Najmä počas pracovného týždňa to môže byť jediné riešenie. Niektoré nákupné centrá ponúkajú parkovné zadarmo, iné len na obmedzený čas – tri hodiny.

Parkovanie mimo centra mesta

Dobrou voľbou je vyhľadať parkoviská mimo centra mesta. Sú síce ďalej, ale zase sú zadarmo. A v centre viete byť do 10 - 15 minút električkou. Navyše na takýchto parkoviskách je väčšia pravdepodobnosť, že nájdete voľné miesto na zaparkovanie.

Parkovanie v uliciach Bratislavy

Mnoho ulíc v Bratislave má parkovanie vyhradené pre tých s parkovacou kartou – tzv. modrá zóna. No nájdete tu aj možnosti parkovanie mimo nej. Zadarmo to ale nebude. Je treba uhradiť parkovné buď SMS správou alebo v parkovacom automate. Aj tak ale musíme povedať, že vás to vyjde lacnejšie, než v mnohých iných metropolách a často je bez časového obmedzenia.

Parkovanie mimo vyhradených časov, počas sviatkov a víkendov

Mnohé miesta majú na parkovanie za poplatok vyhradený čas. Napríklad od 8. do 16. hodiny. Mimo tento časový úsek parkujete v meste zadarmo. Rovnako je to aj vo sviatky a počas víkendov. Nevýhodou ale je, že je nutné si vyhradiť čas na nájdenie voľného miesta. Počítajte, že voľné miesto na zaparkovanie môžete hľadať pokojne aj 20 minút. Preto vždy radšej s touto časovou rezervou počítajte.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Ako sa obliecť na pracovný pohovor?

Pozvali vás na pohovor? Gratulujeme. Ešte však nemáte vyhraté. Po domácej príprave na vás čaká ešte jedna ťažká skúška. Ako sa obliecť na pohovor? Možností je priveľa. Nebojte sa, my vám poradíme.

Ako si hľadať prácu?

Ste absolvent a hľadáte uplatnenie? Alebo vás už vaša práca nebaví? Chcete zmenu? Alebo sa vám jednoducho nedarí získať prácu? Možno robíte niečo zle. Prezradíme vám, ako si nájsť prácu. Čítajte ďalej.

Krátenie dovolenky. Kedy o ňu môžete prísť?

Nastala u vás niekedy situácia, kedy ste zistili, že vaša dovolenka bude krátená? Viete prečo? A viete kedy vám dovolenku môže zamestnávateľ krátiť? Alebo ste zostali dlho práceneschopný? Kedy a ako sa kráti dovolenka sa dozviete v tomto článku.

Ďalšie články