Ako sa obliecť na špeciálnu príležitosť a ako na bežný deň?

Často sa ráno pasujeme s otázkou, čo na seba. Každá príležitosť si vyžaduje trochu iný prístup k výberu. Ako si teda poradiť pri oboch situáciách?

Často sa ráno pasujeme s otázkou, čo na seba. Je to nekonečný príbeh, ráno vstaneme, postavíme sa pred skriňu a začne sa špeciálna misia výberu outfitu. Ešte komplikovanejšie býva zodpovedať otázku, čo na seba, ak idem na špeciálnu udalosť, keďže v takom prípade sa na náš šatník pozerame úplne inak. Každá príležitosť si vyžaduje trochu iný prístup k výberu. Preto je dôležité mať na pamäti niekoľko zásad, ktoré nám pomôžu vytvoriť vhodný outfit bez ohľadu na okolnosti. Ako si teda poradiť pri oboch situáciách? Tento článok nám odhalí, ako na to.

Dlhe sukne

Ako vyberať outfit na špeciálnu príležitosť?

Špeciálne udalosti ako stužková, svadba či gala večer sú momenty, kedy si želáme vyzerať nielen štýlovo, ale aj elegantne a sofistikovane. Netreba zabúdať na zásadné pravidlá pri takomto výbere. V prvom rade si musíme presne určiť, o akú príležitosť ide. Každá si totiž vyžaduje iný prístup pri výbere garderóby. Pozrime sa však na všeobecné pravidlá, ktorými sa dá riadiť za každých okolností. Dlhé sukne sú nanajvýš vhodné práve na takýto druh udalostí. Vždy však treba dávať pozor na ležérnosť niektorých kúskov, vyhýbame sa materiálom ako je rifľovina. V zásade platí, že je lepšie obliecť sa formálnejšie ako neformálnejšie, ukazuje to úctu voči hostiteľovi. Pri veľmi formálnych udalostiach sa môžu outfity voliť v honosnejšom štýle.

Treba ale myslieť na to, aká udalosť nás čaká. Šaty na svadbu volíme v decentnejšom štýle, zatiaľ čo šaty na stužkovú môžeme vyberať o niečo odvážnejšie, môžu byť viac zdobené a farebné. Pre dámy, ktoré preferujú klasiku, sú ideálnou voľbou napríklad dlhé šaty s rozparkom alebo prestrihnutím v páse. Pre tie, ktoré dávajú prednosť viac neformálnemu štýlu, môžu byť skvelou alternatívou kratšie šaty s riasením či zaujímavou aplikáciou. Doplnky tvoria tiež časť outfitu, preto na ne netreba zabúdať. Topánky vyberáme a ladíme štýlovo k šatám. Najčastejšou obuvou sú lodičky alebo iný druh topánok na opätku, prípadne balerínky, pokiaľ neholdujete vyšším topánkam.

Šaty na stužkovú

Ako sa obliecť na bežný deň:

Oproti špeciálnym udalostiam je každodenný štýl zvyčajne viac neformálny a pohodlný. Pre ženy, ktoré obľubujú pohodlie a zároveň chcú vyzerať štýlovo, sú ideálnou voľbou široké nohavice. Tento strih nohavíc je trendovým prevedením  „oblekových nohavíc”, vďaka čomu budete vyzerať stále elegantne. Nenechajte sa však oklamať, aj takéto elegantné nohavice môžete pokonce nosiť s tričkami s potlačou, svetrami či koženými bundami. Práve takýto kontrast medzi dvoma štýlmi vie pôsobiť veľmi premyslene. Ľanové šaty sú tiež skvelou voľbou pre bežné dni. Sú ľahké a pohodlné, ideálna voľba hlavne do teplých letných večerov. Množstvo skvelých kúskov nájdete na stránke https://answear.sk/h/lanove-saty.

Ostatné doplnky ladíme opäť podľa outfitu, no tentokrát myslíme aj na náš osobný štýl. Keďže ide o každodenný outfit, pravidlá tu takmer neexistujú. Teniskami človek nič nepokazí, najmä pokiaľ sú neutrálnej farby. Pri výbere oblečenia na bežný deň je dôležité zohľadniť nielen štýl, ale aj pohodlie a praktickosť.

Napriek tomu, či ide o špeciálnu udalosť alebo bežný deň, pri výbere oblečenia myslime hlavne na to, ako sa v danom kúsku budeme počas dňa alebo akcie cítiť. Uprednostniť nepohodlie pre štýl už vyšlo z módy. Preto, keď budete skladať pred šatníkom svoj outfit, prebehnite si v hlave, ako váš deň bude vyzerať, a následne ako chcete, aby ste vy vyzerali počas tohto dňa.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Dovolenka pri mori alebo dovolenka na Slovensku: aké sú trendy v roku 2022?

Tento rok je kvôli pandémií koronavírusu opäť špecifický tým, ako veľmi chcú Slováci tráviť dovolenku na Slovensku. Ako je ale na tom dovolenka v zahraničí, dovolenka pri mori, či aktuálne trendy medzi mladými ľuďmi?

Na pohovor do Allianz - SP sa dobre pripravte a vyzdvihnite svoje skúsenosti

Chystáte sa na pohovor do Allianz - SP? Ako prebieha a čo vás môže zaskočiť sa dozviete nižšie. Naše otázky zodpovedala Barbora Andrejuvová, senior recruiterka v Allianz - SP.

Pracovná obuv a pracovný odev: Kedy vám ich poskytne zamestnávateľ?

Niektoré zamestnania jednoducho vyžadujú určitý dresscode. Nie vždy má však zamestnávateľ povinnosť vám pracovný odev a pracovnú obuv poskytnúť zadarmo alebo vám prispieť. Kedy máte nárok na pracovnú obuv a odev?

Ďalšie články