Ako v kancelárii podporiť tímového ducha?

Návrat do kancelárií je pre mnohých ťažký. Najmä pre nových zamestnancov, ktorí nemali príležitosť sa s kolegami spoznať bližšie. Ale aj tí, čo už vo firme pracujú dlhšie potrebujú trochu nakopnúť. Ako v kancelárii podporíte tímového ducha?

Či ste malá firma s desiatimi zamestnancami alebo veľká s tisícom, v každom tíme by mala fungovať súhra. Tímový duch nie je len klišé, ktorým sa oháňame na pohovoroch, je to dôležitá súčasť dobre fungujúcej práce a firmy. Napriek tomu, že všetci kopeme za jeden tím, než sa vrhnete do vymýšľania najrôznejších aktivít, myslite na to, že nie všetci vo firme budú nadšení s prespávačkou na horách alebo hraním Activity. Myslite aj na introvertov vo vašom tíme a nesnažte sa ich tlačiť do aktivít, ktoré im nie sú po chuti. Tak by ste tímového ducha skôr zabili, než podporili. Čo teda robiť, aby tím fungoval ako jedno telo?

Stolný futbal

Táto hra je skvelý prostriedok, ktorý podporí tímového ducha. Navyše je pri ňom zábava a aj noví kolegovia sa nemusia báť zapojiť a zahrať si. Okrem zábavy sa pri stolnom futbale môžete spoznávať aj so zbytkom zamestnancov. Čo takto si nabudúce dať turnaj medzi oddeleniami?

Šípky

Šípky sú podobne ako stolný futbal super zábavou. Len si dávajte pozor, kam umiestnite terč, aby ste niekoho pri hádzaní nezranili. Šípky tiež skvelo fungujú nielen ako klasická hra na body, ale aj na vybitie stresu a naštvania. Na terč si dajte fotku niečoho, čo vás rozčuľuje, napríklad klient, ktorý má stále nejaké nezmyselné požiadavky, a triafajte doňho. Len, ak sa budete fotiť, alebo máte terč umiestnený v mieste, kadiaľ by klient mohol prechádzať, nezabudnite dať fotku vždy dolu.

Zábavné kvízy

Aktivitou, do ktorej sa zapojí každý, sú malé kvízy. Napríklad jednoducho vytvorené hádanky z emotikonov. Či už budete podľa emotikonov opisovať film, napríklad obľúbené Marvelovky, knihu, značku, alebo čokoľvek iné, verte, že pri hádaní sa zabavíte. Rozdeľte sa do tímov a súťažte medzi sebou. Zapojiť sa môže naozaj každý.

Spoločný obed

Spoločné obedy asi nebudú praktické pre firmu s desiatkami zamestnancov, no stačí to zobrať po oddelení. Tím sa na obede uvoľní, na chvíľu vypne od práce a lepšie sa spozná. Rovnakou alternatívou môžu byť aj raňajky alebo len obyčajné pivo po práci. Skrátka aktivita, kde sa nemusíte rozprávať o práci, alebo môžete dať priechod svojim pracovným frustráciám.

hry

Vyberte si zo stoviek hier na Heureka.sk a bavte sa s celým tímom. Ak si neviete rady, čo vybrať, pomôžu vám aj recenzie od overených používateľov.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Analytické myslenie: Máš ho? Využi ho!

Ľudia s analytickým myslením nie sú v dnešnej dobe tak cenení ako by mali byť. Môžu pôsobiť všedne a zdanlivo nudne. No pre život firmy sú nenahraditeľní. Nepleťte si analytické myslenie s tým matematickým. Čo všetko znamená mať analytické myslenie?

Živnostníci a podnikatelia: Kto všetko má povinnosti v oblasti BOZP?

BOZP, teda bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci sa dotýka takmer každého z nás. Či už sú to školenia BOZP alebo ochranné prostriedky k práci. Ako sú na tom s BOZP podnikatelia a živnostníci? A aké sú výnimky?

Povinnosti absolventov v roku 2018: Nezabudnite sa evidovať na úrade práce

Ak ste ukončili strednú alebo vysokú školu a ďalej študovať už neplánujete, nastáva čas povinností. Čo všetko musíte urobiť, ktoré úrady navštíviť a čo budete platiť? Pozrite si aké povinnosti majú absolventi v roku 2018.

Ďalšie články