Ako v kancelárii podporiť tímového ducha?

Návrat do kancelárií je pre mnohých ťažký. Najmä pre nových zamestnancov, ktorí nemali príležitosť sa s kolegami spoznať bližšie. Ale aj tí, čo už vo firme pracujú dlhšie potrebujú trochu nakopnúť. Ako v kancelárii podporíte tímového ducha?

Či ste malá firma s desiatimi zamestnancami alebo veľká s tisícom, v každom tíme by mala fungovať súhra. Tímový duch nie je len klišé, ktorým sa oháňame na pohovoroch, je to dôležitá súčasť dobre fungujúcej práce a firmy. Napriek tomu, že všetci kopeme za jeden tím, než sa vrhnete do vymýšľania najrôznejších aktivít, myslite na to, že nie všetci vo firme budú nadšení s prespávačkou na horách alebo hraním Activity. Myslite aj na introvertov vo vašom tíme a nesnažte sa ich tlačiť do aktivít, ktoré im nie sú po chuti. Tak by ste tímového ducha skôr zabili, než podporili. Čo teda robiť, aby tím fungoval ako jedno telo?

Stolný futbal

Táto hra je skvelý prostriedok, ktorý podporí tímového ducha. Navyše je pri ňom zábava a aj noví kolegovia sa nemusia báť zapojiť a zahrať si. Okrem zábavy sa pri stolnom futbale môžete spoznávať aj so zbytkom zamestnancov. Čo takto si nabudúce dať turnaj medzi oddeleniami?

Šípky

Šípky sú podobne ako stolný futbal super zábavou. Len si dávajte pozor, kam umiestnite terč, aby ste niekoho pri hádzaní nezranili. Šípky tiež skvelo fungujú nielen ako klasická hra na body, ale aj na vybitie stresu a naštvania. Na terč si dajte fotku niečoho, čo vás rozčuľuje, napríklad klient, ktorý má stále nejaké nezmyselné požiadavky, a triafajte doňho. Len, ak sa budete fotiť, alebo máte terč umiestnený v mieste, kadiaľ by klient mohol prechádzať, nezabudnite dať fotku vždy dolu.

Zábavné kvízy

Aktivitou, do ktorej sa zapojí každý, sú malé kvízy. Napríklad jednoducho vytvorené hádanky z emotikonov. Či už budete podľa emotikonov opisovať film, knihu, značku, alebo čokoľvek iné, verte, že pri hádaní sa zabavíte. Rozdeľte sa do tímov a súťažte medzi sebou. Zapojiť sa môže naozaj každý.

Spoločný obed

Spoločné obedy asi nebudú praktické pre firmu s desiatkami zamestnancov, no stačí to zobrať po oddelení. Tím sa na obede uvoľní, na chvíľu vypne od práce a lepšie sa spozná. Rovnakou alternatívou môžu byť aj raňajky alebo len obyčajné pivo po práci. Skrátka aktivita, kde sa nemusíte rozprávať o práci, alebo môžete dať priechod svojim pracovným frustráciám.

hry

Vyberte si zo stoviek hier na Heureka.sk a bavte sa s celým tímom. Ak si neviete rady, čo vybrať, pomôžu vám aj recenzie od overených používateľov.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Čo sa odohráva za zatvorenými dverami pohovorov vo firme VACUUMSCHMELZE, s.r.o.? Zistite viac

Aké benefity ponúka VACUUMSCHMELZE, s.r.o. svojim pracovníkom? A aké prijímacie konanie čaká na uchádzačov o voľné miesta? Odpovedala Ing. Andrea Hadbábna, HR Business Partner vo firme VACUUMSCHMELZE, s.r.o.

Dohoda o vykonaní práce v roku 2018

Práca na dohodu je stále rozšíreným spôsobom, ako si privyrobiť. Či už ste študent, dôchodca alebo aj zamestnanec. Dohôd existuje niekoľko, ale ako je to s prácou na dohodu o vykonaní práce v roku 2018? Sú nejaké zmeny?

Pracovná obuv a pracovný odev: Kedy vám ich poskytne zamestnávateľ?

Niektoré zamestnania jednoducho vyžadujú určitý dresscode. Nie vždy má však zamestnávateľ povinnosť vám pracovný odev a pracovnú obuv poskytnúť zadarmo alebo vám prispieť. Kedy máte nárok na pracovnú obuv a odev?

Ďalšie články