Balíček benefitov v Union vám vyčarí úsmev na tvári. A čo vás čaká na pohovore?

Čaká vás pohovor v Unione? Prejdite si ho s nami krok po kroku a nenechajte nič na náhodu. Aké silné vlastnosti vyzdvihnúť a čo na pohovore neskúšať? Dozviete sa v článku nižšie.

Prečo by si mali ľudia, hľadajúci prácu, vybrať práve Union?

Ponúkame niekoľko rozvojových príležitostí v našom prepracovanom vzdelávacom systéme: interné tréningy, workshopy, externé školenia, jazykové vzdelávanie. Rešpektujeme rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Máme flexibilnú pracovnú dobu a skrátený pracovný čas každý deň o 15 minút.

Čím uchádzač jednoducho zaujme?

Je to rôzne, keďže je každý z nás iný. Dobrý dojem urobí vždy pevný stisk ruky, pohľad do očí, úsmev a ak si kandidát čímkoľvek počas rozhovoru nie je istý, nech sa nebojí opýtať.

Prezradíte nejaké tipy a triky pre uchádzačov o prácu v Union?

Dôležité je prísť s čistou hlavou, pozrieť sa ešte raz na popis práce pozície, na ktorú kandidát reagoval, pripraviť si otázky k pozícii a hlavne sa nebáť pýtať sa na to, čo kandidáta zaujíma. V Unione budujeme otvorenú firemnú kultúru, práve preto na našich potenciálnych kolegoch/kolegyniach oceníme úprimné odpovede, zvedavosť, štipku humoru a aj nadhľad nad situáciou.

Stretávame sa, aby sme sa spoznali, zistili, či nájdeme spoločnú reč a to je dôvod, prečo kandidátov nepozývame na pohovory, ale na stretnutia.

Akú záludnú otázku sa na pohovore pýtate?

Každá otázka, ktorá začína slovíčkom „prečo“ je považovaná za záludnú.

Akú vlastnosť by mal mať každý kandidát na voľné pracovné miesto v Union?

Otvorenosť voči zmene, iniciatívu a kreativitu.

Ako u Vás prebieha prijímacie konanie?

Prvým krokom je vždy reakcia kandidáta. Potom, ako si s kolegami prezrieme životopisy kandidátov, ktorí reagovali na pozíciu u nás, sa vybraným kandidátom ozývame. Ďalším krokom je krátky telefonický rozhovor, nasleduje minimálne jedno stretnutie.

Ak ide o pozíciu, na ktorú sú kladené vyššie požiadavky, stretnutia sú minimálne dve. Kandidáti majú možnosť v priebehu výberových konaní spoznať nielen ľudí z HR a budúceho manažéra, ale čoraz častejšie ich zoznamujeme aj s potenciálnymi kolegami, keďže zastávame názor, že nielen my, ale aj kandidát si vyberá a zvažuje, či sme preňho to pravé orechové.

Súčasťou niektorých výberových konaní býva niekedy aj praktická úloha (príklad z reálneho pracovného života, prípadne si kandidát pripraví prezentáciu na vybranú tému) a overenie referencií.

Čím sa balíček pracovných benefitov v Union odlišuje od ostatných firiem?

Umožňujeme pracovať z domu a poskytujeme dovolenku navyše pre lojálnych zamestnancov. Myslíme tiež na osamelých rodičov, tehotné kolegyne, ale i na rodičov prváčikov, ktorým poskytujeme pracovné voľno. Záleží nám na tom, aby sme mali dostatok energie v práci aj po nej.

Podporujeme zdravie zamestnancov špeciálnymi zdravotnými benefitmi, podporujeme spoločné aj individuálne športové aktivity (napríklad hradíme účastnícky poplatok na niektorých podujatiach). No a v neposlednom rade je tu možnosť využiť zľavy na produkty Union poisťovne.

Máte nejaký zaujímavý zážitok alebo vtipnú skúsenosť z pohovoru?

Dalo by sa veľa rozprávať a hovoriť o „breptoch“, prerieknutiach sa, pomýlených informáciách, keď Union je niekedy okrem poisťovne aj bankou a podobne, či napríklad o stratených kandidátoch (nevedeli nájsť cestu k nám na centrálu). Najčastejšie v pamäti utkvie sebakritickosť kandidátov, keď hovoria o sebe v prenesenom význame. Nedávno sa jedna kandidátka opísala ako „naspídovaná veverička“.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Pripravte sa na pohovor a zvýšte šancu na úspech

Desiatky rozoslaných životopisov. Odmietavé e-maily. A zrazu to príde. Pozvanie na pohovor. Srdce vám búši. Neviete popadnúť dych. Čo teraz? Čo by ste mali spraviť? Ako zvládnuť pohovor? To vám hneď prezradíme. A nie je to nič zložitého.

Soft skills: Zaboduj s nimi na pohovore

Hľadáte prácu, ale nedarí sa vám? Dostali ste sa na pohovor, ale aj tak vás nezobrali? Príčin môže byť niekoľko. Od zle napísaného životopisu až po vaše vystupovanie. Nezabudli ste na niečo? Čo tak ukázať vaše „jemné“ zručnosti?

Píšeme životopis: Čo všetko v ňom uviesť?

Ak si hľadáte prácu, určite potrebujete životopis alebo curriculum vitae. Práve ten je vašou vizitkou, na základe ktorej vás môžu vybrať. Preto je dobré mať v ňom všetko potrebné. Čo všetko v životopise uviesť sa dočítate na ďalších riadkoch.

Ďalšie články