Čaká Vás pohovor v CCC? Prezradíme Vám, ako sa naň čo najlepšie pripraviť

Poslali ste svoj životopis do CCC a pozvali Vás na pohovor? Odložte všetok stres. Dorota Dobeš Kremerová, HR Manager pre CCC Slovakia a CCC Czech, nám zodpovedala všetky otázky, týkajúce sa prijímacieho pohovoru.

CCC je firma, ktorá sa neustále rozvíja, rozrastá a mení. Koncepty predajní sú stále elegantnejšie, ponuka topánok širšia a atraktívnejšia. Práca v CCC je pre ľudí, ktorým nevadia zmeny, dynamika a nechcú sa v práci nudiť.

Čím sa uchádzač odlíši od ostatných a vryje sa Vám do pamäti ešte pred samotným pohovorom?

Základom je mať dobre pripravený životopis a motivačný list. Pokiaľ ma zaujme CV, ktoré čítam, vždy sa zaujímam o to, akú má uchádzač motiváciu k práci pre nás, v CCC. Životopis by mal byť bez obsahových, gramatických a formálnych chýb. Musí byť úplný, nie príliš dlhý a hlavne by mal obsahovať všetky dôležité fakty, vrátane popisu pracovných činností alebo zodpovedností.

Teší ma, keď sa mi dostane do rúk životopis, ktorý ma zaujme graficky a je na prvý pohľad vidno, že si na ňom dal uchádzač záležať.

Predstavte si, že by ste sa mala ocitnúť na opačnej strane stola pri pohovore v CCC. Ako by ste sa naň pripravovala?

Na dobre vedený pohovor sa asi veľmi pripraviť nedá. Každopádne by si mal každý uchádzač pamätať informácie, ktoré má v životopise a mal by mať premyslené, čo zo svojej pracovnej kariéry chce vyzdvihnúť a čím sa pochváli.

Za úplne samozrejmú vec považujem, že si uchádzač zistí informácie o firme a o pozícii, na ktorú sa hlási.

A čo záludné otázky? Padajú na pohovore v CCC aj také?

Každý pohovor je iný. Pokiaľ vidím, že je kandidát dobre pripravený a prezentuje sa plynulým monológom, často sa pýtam na detaily a príklady z praxe. Možno môžem prezradiť, že mojou obľúbenou otázkou je : „A konkrétne?“. Chcem totiž vedieť, či sa za naučenými frázami skrýva aj niečo viac, teda ozajstná skúsenosť.

Bez čoho by uchádzač na pohovor nemal chodiť?

Musí byť motivovaný a musím vidieť jeho nepredstieraný záujem o prácu pre nás, na danej pozícii.

Pamätáte si na nejakú situáciu z pohovoru, ktorá Vás rozosmiala?

Mám ich mnoho. Občas ma pobaví fotografia, ktorú uchádzač alebo uchádzačka pripojí k svojmu CV. Už som sa stretla s fotkou na kolotoči alebo s obrovským plyšovým medveďom. Tiež sa mi stalo, že plnoletý uchádzač o prácu prišiel na pohovor so svojou matkou, ktorá trvala na tom, že chce ísť na pohovor so synom.

Popíšte, z akých krokov sa skladá výberové konanie v CCC

Záleží to samozrejme od konkrétnej pozície. Najčastejšie hľadáme zamestnancov do predajného oddelenia. Tam po zaslaní CV uchádzača kontaktuje vedúci predajne, prípadne regionálny manažér alebo HR Business Partner.

V prvom telefonickom kontakte môže položiť niekoľko základných otázok a potom sa dohodne s uchádzačom na osobnom stretnutí. To prebieha v zázemí predajne, formou klasického rozhovoru. Komunikujeme so všetkými uchádzačmi, úspešnými aj neúspešnými, až do uzavretia výberového konania.

Kedy si na pohovore poviete: „Áno, našli sme toho, koho sme hľadali!”?

Vtedy, keď je uchádzač nadšený pre prácu u nás, je angažovaný a má kultivovaný prejav. Je to pre mňa dôležitejšie, než množstvo skúseností, lebo tie môže motivovaný kandidát získať práve u nás.

Prečo pracovať v CCC?

Uvedomujeme si, aké je dôležité mať spokojných zamestnancov. Počúvame našich zamestnancov, zisťujeme aké sú ich potreby a snažíme sa prispôsobiť nové benefity ich požiadavkám. Pokiaľ milujete šport, u nás si ho užijete. Máme športové duše a fandíme nielen aktívne, ale aj pasívne. Sme hrdí na našu firemnú cyklistickú stajňu - CCC Sprandi Polkowice. Zároveň ale ochraňujeme a pomáhame slabším. Podporujeme Fond ohrozených detí Klokánek a pravidelne organizujeme nielen finančné zbierky.

Čo sa zamestnancom na práci v CCC páči najviac?

O tom, čo sa naším ľuďom v práci páči, sa dozvedáme priamo od nich, pomocou dotazníkov spokojnosti, kde sa najčastejšie objavuje to, že na predajniach panuje priateľská atmosféra.

Naši zamestnanci našli medzi kolegami priateľov a často sa stretávajú aj mimo pracovnú dobu. Oslavujú spolu narodeniny, pečú pre kolegov torty a vymieňajú si recepty. To je typické pre našu firmu.

Zamestnanci dôverujú svojim nadriadeným a vážia si ich. Zamestnancom sa tiež v práci páči príjemné prostredie. Predovšetkým ženy sú spokojné, že môžu byť celý deň obklopené krásnymi topánkami a kabelkami. Vždy sú prvé pri tom, keď prichádzajú nové trendy pre ďalšiu sezónu.

Ako je to v CCC s kariérnym rastom?

Pokiaľ má niekto ambície rásť a posúvať sa vo svojej kariére ďalej, má u nás dvere otvorené. Sme veľmi radi, ak máme medzi sebou takých zamestnancov a podporujeme ich v školení a získavaní ďalších skúseností.

Vzdelávanie je u nás veľká téma. Pravidelne školíme manažérov a tí potom predávajú svoje skúsenosti ďalej. CCC považujem za firmu, kde sa dá pomerne rýchlo vyrásť, pokiaľ niekto preukáže, že k tomu má predpoklady a motiváciu.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Ako sa obliecť na pracovný pohovor?

Pozvali vás na pohovor? Gratulujeme. Ešte však nemáte vyhraté. Po domácej príprave na vás čaká ešte jedna ťažká skúška. Ako sa obliecť na pohovor? Možností je priveľa. Nebojte sa, my vám poradíme.

10 najčastejších otázok na pohovore

Dostali ste pozvánku na pohovor? Gratulujeme. Nemusíte byť nervózny. Stačí, ak sa naň dobre pripravíte. A my vám s tým, samozrejme, pomôžeme. Povieme vám, aké otázky sa na pohovore pýtajú personalisti najčastejšie.

Ako prežiť prvý deň v práci? 10 vecí, ktoré vám pomôžu

Nervozita. Stres. Chvejúce sa ruky. Pocit prvého dňa v novej práci nie je jednoduchý. Často myslíme hlavne na to, aby sme sa nestrápnili alebo nepovedali nejakú hlúposť. Ako prežiť prvý deň v práci a neurobiť zo seba čudáka?

Ďalšie články