Chcete , aby bola vaša práčka čo najdlhšie ako nová? Doprajte jej toto

Ak chceme, aby bola naša bielizeň po vypraní dokonale čistá, musí byť práčka vo výbornej kondícií, a teda hygienicky čistá, bez usadeného vodného kameňa a zvyškov pracích prostriedkov.

Ako to docieliť? Odpoveď je jednoduchá. V prvom rade sa musíte postarať o svoju práčku. Poradíme vám ako na to.

Ako sa postarať o vašu práčku

Všetci veľmi dobre vieme, že tvrdá voda vie v nejednej domácnosti narobiť poriadne problémy. Spôsobuje usadzovanie vodného kameňa, dôsledkom čoho je výkonnosť spotrebičov nižšia a náklady na energiu naopak o niečo vyššie. Že máte problém s tvrdou vodou spozorujete veľmi jednoducho na vyhrievacej špirále, kde sa usadeniny minerálov objavujú najčastejšie. Biely povlak však môžete vidieť napríklad aj na samotnom bubne práčky, na filtri a tiež ho nájdete vďaka gumovým hadiciam, ktoré budú akési menej ohybné. Ako teda dokážete ochrániť vašu práčku a bielizeň v nej?

Najlepším riešením na váš problém je Calgon do práčky. Ten ju veľmi efektívne zbaví špiny a zápachu a zároveň ju ochráni pred usadzovaním vodného kameňa, vďaka čomu nielen, že spotrebujete menej energie, zároveň aj predĺžite životnosť vašej práčky.

Na to, aby bola účinnosť Calgonu naozaj maximálna, je potrebné zachovať správne dávkovanie. Jeho množstvo závisí práve od toho, s akou tvrdosťou vody máte doma dočinenie. Tú totiž Calgon gél zmäkčuje a tým pádom zvyšuje účinnosť prania. V praxi to znamená napríklad to, že miniete menej pracieho prostriedku a bielizeň môžete prať pri nižšej teplote.

Čo všetko Calgon dokáže

Okrem toho, že Calgon dokáže zmäkčiť tvrdú vodu, zvládne toho ešte oveľa viac. Hoci práčku využívame na to, aby naša bielizeň bola dokonalo čistá, akosi zabúdame na to, že aj práčka občas potrebuje vyčistiť. Ako na to? Presne o jej čistotu sa postará obľúbený Calgon, ktorý si hravo poradí so všetkými usadenými nečistotami v podobe zaschnutého pracieho prášku. To však stále nie je všetko. Výhodou je, že spolu s usadeninami sa tak odplaví z práčky aj zápach a tak zabijete dve muchy jednou ranou.

Dajte zbohom baktériám

Okrem rôznych usadenín je práčka živnou pôdou aj pre rôzne baktérie a plesne. Tie tam vzniknú celkom jednoducho – pochádzajú z uvoľnených čiastočiek nečistôt z nášho oblečenia. Najväčšie riziko ich vzniku hrozí najmä pri krátkych cykloch na nízkych teplotách. Ale nebojte sa, j tomuto sa dá veľmi jednoducho zabrániť, stačí, keď použijete antibakteriálny gél od Calgonu, ktorý zabíja až 99% baktérií. Gél pritom pridáte priamo k čistiacemu prostriedku alebo potom v rámci prevencie raz mesačne, kedy prostriedok pridáte do práčky, ktorú pustíte naprázdno.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Ako sa pripraviť na osobný pohovor v dm?

Prinášame Vám rozhovor o tom, čo Vás postretne na pohovore v dm. Aké otázky od personalistu Vás môžu zaskočiť? A ako sa na pohovore odlíšite od ďalších kandidátov?

Láka vás práca v USA? Aké sú tam mzdy?

Práca v USA zo Slovenska vylákala tisíce ľudí. Spojené štáty sa dlhodobo držia na vrchole rebríčka najvyspelejších štátov. Aká je výška platu v USA a v akej oblasti si zarobíte najviac?

Chceš byť policajtom? Skús pomaturitné štúdium

Každý z nás má svoje vysnívané povolanie. Či už je to hasič, právnik alebo policajt. A práve o tom, ako sa z vás môže stať policajt, sú nasledujúce riadky. Chcete vedieť viac? Čítajte ďalej.

Ďalšie články