Čo všetko môžeme očakávať od nového iPhonu 16?

Do predpokladaného jesenného uvedenia iPhonu 16 na trh zostáva ešte pár mesiacov, no už teraz sa na internete objavujú špekulácie o tom, čo všetko telefón dokáže a ako bude vyzerať.

Do predpokladaného jesenného uvedenia iPhonu 16 na trh zostáva ešte pár mesiacov, no už teraz sa na internete objavujú špekulácie o tom, čo všetko telefón dokáže a ako bude vyzerať. Prvou zmenou oproti predchádzajúcim modelom je, že (možno) bude mať iné usporiadanie objektívov fotoaparátu. Na čo ďalšie sa ešte môžeme tešiť?

Ak patríte medzi technických špiónov, tak už možno máte nejakú predstavu. Nám sa podarilo vypátrať, že iPhone 16 by mal mať energeticky úspornejší displej, lepšie objektívy, ale aj sadu nových funkcií poháňaných umelou inteligenciou. Ako to všetko bude naozaj, sa dozvieme až o niekoľko mesiacov, zatiaľ však zvedavosť uspokojíme nasledujúcimi (uniknutými) informáciami.

Klasika v podobe hardvérových aktualizácií

Tohtoročný iPhone 16 sa dočká kopy hardvérových aktualizácií. Ako zvyčajne, Apple každoročne vylepšuje svoje telefóny z hľadiska výkonu fotoaparátu, efektivity obrazovky aj výdrže batérie.

Minulý rok bol typ s číslom 15 vylepšený o titánový rám, akčné tlačidlo a nabíjanie cez USB-C. V prípade základného modelu iPhone 15 spoločnosť Apple dodržala svoju osvedčenú stratégiu postupného zavádzania vylepšených funkcií a do iPhonu 15 pridala dobre hodnotený Dynamic Island z iPhonu 14 Pro. Tieto funkcie by podľa všetkého mal obsahovať aj iPhone 16.

Zmena polohy objektívu fotoaparátu

Z toho, čo sa šepká, sa zdá, že hlavnou vizuálnou zmenou pre iPhone 16 bude iné zoskupenie objektívov fotoaparátu. Zatiaľ čo predchádzajúce modely ich mali združené do trojuholníka alebo diagonály na štvorcovom pozadí so zaoblenými rohmi, iPhone 16 ich bude mať umiestnené nad sebou.

Plánuje spoločnosť Apple "véčko"?

Zatiaľ sa zdá, že sa iPhone nedočká flipového modelu. Hoci sa povráva, že Apple plánuje iPhone Flip alebo iPhone Flop (a iní výrobcovia už uviedli na trh vlastný ohybný telefón), zatiaľ o tomto kroku spoločnosť mlčí.

Šancu dostane umelá inteligencia

Samsung už predstavil vylepšenia s pomocou umelej inteligencie v rade Galaxy S24 a nebolo by veľkým prekvapením, keby sa Apple vydal rovnakým smerom. Ten údajne plánuje využívať jazykové modely, ktoré AI vytvára, čo by mohlo zásadne zlepšiť schopnosti Siri.

Očakávaný iPhone 16: Uvedenie na trh

Apple predstavuje nový rad telefónov každý rok v septembri a nemalo by tomu byť inak ani tento rok. Nové iPhony sa zvyčajne vydávajú hneď po uvedení na trh - zvyčajne v piatok nasledujúci týždeň. Niekedy Apple rozloží dátumy vydania konkrétnych verzií, najmä keď uvádza úplne nový dizajn alebo veľkosť. Je teda možné, že aj séria iPhone 16 bude mať viac ako jeden dátum vydania

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Čo od vás budú žiadať recruiteri v IKEA? Pýtali sme sa Petry Kováčovej, HR Generalist v IKEA Bratislava

Čaká vás pohovor vo firme IKEA? Alebo ešte len premýšľate, či by ste sa na ich voľné pracovné miesto hodili? Zistite, aké má IKEA firemné hodnoty a akými benefitmi pre zamestnancov sa od ostatných zamestnávateľov odlišuje.

Čím zabodujete na pohovore vo firme ANASOFT?

Čaká na Vás pohovor v spoločnosti ANASOFT? Pripravili sme si pre Vás rozhovor s HR tímom, ktorý Vám priblíži priebeh a atmosféru prijímacieho konania. Čím na pohovore personalistu jednoznačne ohúrite?

Práca na zmeny: Sú nejaké zmeny v roku 2018?

Aj vy pracujete na zmeny? Ako dlho ste v práci a aký máte nárok na prestávky? Práca na zmeny sa zväčša týka najmä výrobných podnikov či obchodov. Na čo máte nárok a koľko hodín odrobíte, sa dozviete v tomto článku.

Ďalšie články