Hľadáme prácu, zn. Moderne

Hľadáte si prácu? A hľadáte na internete? Časom, kedy sme prehľadávali všetky noviny s pracovnými inzerátmi, už odzvonilo. Na rad prišiel internet. Ten má pri hľadáte práce naozaj veľa predností. Prečítajte si aké.

Dnes, ak si chcete nájsť prácu, už sa do novín zrejme nepozriete. Vaše kroky budú viesť na internet a pracovné a kariérne portály. Napríklad Bazoš prácu ponúka v mnohých oblastiach.

Určite nám tento moderný spôsob hľadania práce mnohé uľahčil. Podstatne nám skrátil čas hľadania inzerátov a zasielaní odpovedí. Navyše na internete nájdete snáď milión tipov a rád, ktoré vám pri hľadaní práce pomôžu. A nejedná sa len o to, ako správne napísať životopis.

Hľadajte správne

Kariérnych a pracovných portálov dnes máme ako maku. Ale ako sa v tom množstve vyznať? Ako si v nich nájsť tú správnu pracovnú ponuku a zamestnávateľa pre vás? V prvom rade musíte hľadať na overených portáloch, prípadne tých, ktoré sa špecializujú priamo na odvetvie, v ktorom chcete pracovať. Napríklad už spomínaný Bazoš prácu ponúka najmä v oblasti pomocných, remeselných prác či v iných odborných prácach ako elektrikár alebo dispečer. Dokonca praca.bazos.sk patrí k jedným z najnavštevovanejších portálov na Slovensku.

Pracovné ponuky na internete nám toho prezradia omnoho viac ako inzeráty v novinách. Ihneď sa dozviete niečo o zamestnávateľovi, o tom, čo vám ponúka, aké poskytuje benefity, plat, aj to, čo bude náplňou vašej práce.

Internet nám rovnako poskytuje možnosti obsah takmer okamžite aktualizovať a tiež vyhľadať presne to, čo chceme. Vďaka filtrovaniu. Môžete si tak vybrať len ponuky z vášho mesta, odvetvia alebo napríklad môžete hľadať podľa toho, aké benefity zamestnávateľ poskytuje.

Novinky v hľadaní práce

Firmy dnes vymýšľajú všeličo, len aby si pritiahli a udržali zamestnancov. Okrem benefitov a mzdy, sa snažia kandidáta prilákať aj inak.

Hodnotenie zamestnávateľa

My na eKariera.sk poskytujeme aj autentické hodnotenia zamestnávateľa od jeho zamestnancov (všetko samozrejme anonymne). Tie tvoria veľkú pridanú hodnotu k pracovným ponukám. Uchádzač si tak môže svojho potenciálneho zamestnávateľa „preklepnúť“ ešte než zareaguje na inzerát alebo pôjde na pohovor.

Svojho zamestnávateľa môžete hodnotiť aj vy a pomôcť uchádzačom rozhodnúť sa správne.

Kariérne profily

Ďalšou novinkou, ktoré niektoré kariérne portály ponúkajú, je profil firmy. Ten slúži na predstavenie firmy a najmä jej firemnej kultúry. Takýto profil je vždy autentický a zobrazuje ľudí aj priestory vo firme. Ľahko tak uvidíte, kde a s kým budete pracovať.

Mrknite sa na firemné profily na eKariera.sk a zistite o firme viac.

Sociálne siete

Význam sociálnych sietí by sme, najmä dnes, nemali pri hľadaní práce podceňovať. Tou pravou kariérnou sociálnou sieťou je určite LinkedIn. Svoje miesto už si získava aj u nás a nielen firmy zisťujú jej výhody. Navyše, veľa firiem svoje pracovné ponuky zverejňuje na Facebooku alebo iných sociálnych sieťach. Významné je aj fungovanie pracovných skupín, kam môžete aj vy pridať ponuku alebo sa spýtať, či práve niekto nehľadá zamestnanca s vašimi kvalitami.

Ak ešte nemáte profil na LinkedIn, mali by ste si ho vytvoriť. Nezaberie to veľa času a môžete ho potom pripojiť k odpovedi na pracovnú ponuku.


Či už budete hľadať prácu na Bazoši alebo u nás na eKariera.sk či inom pracovnom portáli, nepochybne k tomu využijete práve internet. Možno si už dnes ani iné hľadanie práce než cez internet neviete predstaviť. A my sa nečudujeme, veď vďaka internetu ušetríte čas aj peniaze. A nielen vy, ale aj firma. Možnosť vybrať si len oblasti, ktoré nás zaujímavú a podľa nich si pracovné ponuky filtrovať je jedna z tých, vďaka ktorým si už hľadanie práce v novinách nevieme predstaviť.

A teraz už sa pustite do toho, veľa šťastia.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Ako si hľadať prácu?

Ste absolvent a hľadáte uplatnenie? Alebo vás už vaša práca nebaví? Chcete zmenu? Alebo sa vám jednoducho nedarí získať prácu? Možno robíte niečo zle. Prezradíme vám, ako si nájsť prácu. Čítajte ďalej.

Posuňte svoj životopis o level vyššie: 4 veci, ktoré by ste mali vedieť

Ak sa zubami-nechtami držíte starej dobre klasickej šablóny životopisu, nastal čas sa jej vzdať. Dnešná doba sa výrazne posunula dopredu a klasický životopis zaplnený textom už pri hľadaní práce veľa osohu nenarobí.

Budú za nás pracovať roboti? Najžiadanejšie povolania budúcnosti

Nahradia nás naozaj roboti? Nebudeme v budúcnosti mať dostatok pracovných miest pre ľudí? To sú otázky, na ktoré zatiaľ odpovede nepoznáme. Aké sú najžiadanejšie povolania budúcnosti?

Ďalšie články