Vyčarujte recruiterom v Curaprox úsmev na tvári

Čím zaujať a čoho sa vyvarovať na pohovore do firmy Curaprox? Na naše otázky odpovedala Lucia Potúčková, HR manažérka CURAPROX. Pozrite sa do zákulisia firmy a zistite, čím sa líši od ostatných zamestnávateľov.

Čím je Curaprox pre uchádzačov zaujímavý?

Prístup k zamestnancom u nás naozaj vychádza z vedomia, že na to, aby bol zamestnanec prínosom, musí byť vo firme spokojný. Dlhodobo nízka fluktuácia je dôkazom, že táto filozofia u nás obojstranne funguje. Tiež radi investujeme do dobrého vzdelávania, ktorého sa u nás môžu zúčastniť komplet všetci. Pracovné úväzky vieme prispôsobiť podľa možností zamestnancov a danej prevádzky. Predávame produkty, ktoré sú kvalitné, pomáhajú ľuďom udržať si lepšie zdravie a toto celé dáva našim uchádzačom zmysel.

Ako sa pripraviť na pohovor do Curaprox?

Dôležité je vedieť, aké produkty naša firma distribuuje a veľkým plusom je, ak uchádzač naše produkty používa. Očakávame však, že sa zaujíma aj o naše projekty a aktivity, ktoré možno ani priamo nesúvisia s produktami. To je prvý krok k tomu, aby nás zaujal. Samozrejme vnímame, keď uchádzač príde s dobrou náladou, usmieva sa, uvoľnene a otvorene komunikuje.

Skúste nám stručne popísať priebeh prijímacieho konania.

Životopisy zbiera zodpovedný manažér daného tímu. Po prvotnej selekcii zo životopisov pozývame vybraných uchádzačov na osobný pohovor. Na osobných pohovoroch sme prítomní viacerí – ja ako personalista, oblastní manažéri, manažér maloobchodných prevádzok, manažér zodpovedný za danú oblasť, do ktorej sa nový zamestnanec hľadá. Maximálne sme tam však dvaja-traja, aby sme nepôsobili ako porota.

Záujemcu sa pýtame aj na naše firemné hodnoty, ktoré máme uvedené aj na webstránke. Pokiaľ ich vie, získa tým veľké plus. Často mu dáme vypracovať aj konkrétne zadanie – napríklad pri prijímaní na marketingové oddelenie – prípadne mu simulujme reálnu situáciu z terénu, ak je to pohovor na obchodného zástupcu. Niekedy uchádzač dostáva na vypracovanie aj niekoľko dní.

Zároveň však vždy dúfame, že medzi uchádzačom a nami preskočí iskra a a tak akosi vycítime, že je do nášho tímu ten pravý.

Pýtate sa na pohovore otázky, ktoré dokážu kandidátom popliesť hlavu?

Nezvykneme sa pýtať na nič záludné. Našim cieľom nie je ani uchádzača nejak „nachytať“. Skôr sa snažíme vytvárať príjemnú atmosféru a viesť s ním čo najkvalitnejší rozhovor.

Aká vlastnosť vám napovie, že ide o správneho kandidáta?

Hlavne zodpovedný prístup k práci, entuziazmus a vnímame tiež, či je priateľský ku všetkým kolegom.

Prihodilo sa vám na pohovore niečo vtipné?

Zaujímavý zážitok bol osobne pre mňa s uchádzačom, ktorý prišiel s veľmi veľkým sebavedomím. V životopise mal každých 3 – 6 mesiacov inú prácu a keď sme sa na jednotlivé pozície pýtali, na žiadnu nemal pekného slova a ani jedna pre neho zatiaľ nebola dostatočne dobrá. Toto rozhodne na nikoho z nás nepôsobilo pozitívne.

Čím vás uchádzač na pohovore okúzli?

Okrem všetkého, čo už bolo spomenuté, samozrejme aj milým úsmevom a peknými zubami ;).

Na aké benefity sa môžu zamestnanci v Curaprox tešiť?

Spolupracujeme s viacerými fitness centrami, v ktorých môžu zamestnanci cvičiť za výhodných podmienok. Zo sociálneho fondu každomesačne prispievame na stravné lístky aj na kurzy cudzieho jazyka. Počítať môžu aj s 13. a 14.platom a dokonca aj so zahraničnými výletmi ako odmenou za ich prácu. Sme veľmi ústretoví v umožnení vzdelávania a sebarozvíjania, či už ide o soft či hard-skillové školenia.

Zamestnanci majú u nás 2x ročne preplatenú dentálnu hygienu, pred odchodom na materskú dostane budúci rodič finančný príspevok. Ak sa zamestnanec žení alebo vydáva, má v danom roku nárok na 5 dní dovolenky navyše.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

10 najčastejších otázok na pohovore

Dostali ste pozvánku na pohovor? Gratulujeme. Nemusíte byť nervózny. Stačí, ak sa naň dobre pripravíte. A my vám s tým, samozrejme, pomôžeme. Povieme vám, aké otázky sa na pohovore pýtajú personalisti najčastejšie.

Zvýšte si sebavedomie: 10 trikov, ktoré vám s tým pomôžu

Myslíte si, že vás musí mať každý rád? Alebo, že musíte byť dokonalý? Tak s týmito myšlienkami už je koniec. Skúste týchto 10 trikov a zvýšte si sebavedomie.

Najčastejšie chyby na pohovore: Tomuto sa určite vyhnite!

Už dlho hľadáte prácu, keď sa na vás zrazu usmeje šťastie a pozvú vás na pohovor? Dajte si pozor, aby ste neurobili tieto chyby, ktoré vás hneď pripravia o šancu. Ako sa správať na pohovore, aby ste uspeli a aké sú najčastejšie chyby na pohovore?

Ďalšie články