Ako zarábať z domu? 10 tipov pre každého

Policajt, hasič či princezná. Každý z nás ako dieťa sníval o svojom budúcom povolaní. Málokomu sa však podarí svoje sny preniesť aj do reálneho života. A čo vy? Možno ešte stále hľadáte. Pre vás máme zopár tipov na prácu, ktorej sa môžete venovať z domu.

Ešte než sa pustíte do práce z domu, mali by ste zistiť, či je to pre vás tá vhodná možnosť. Máte čo ponúknuť? Chcete si naozaj založiť vlastný biznis so všetkým, čo obnáša? Najprv si zistite všetky potrebné informácie. Ale predstavu, že budete hneď zarábať kopu peňazí bez toho, že by ste nepracovali, radšej na začiatok zahoďte.

Ten, kto pracuje z domu potrebuje aj určitú sebadisciplínu.

Ako teda zarobiť z domu?

Najmä sa vyhnite inzerátom s nekompletnými informáciami a sľubujúcimi veľkú odmenu, lepenie obálok alebo klikanie na reklamy a vyplňovanie dotazníkov tiež nie je ten správny spôsob.

Skúste radšej niečo iné. Tu je zopár tipov.

1. Copywriting

Písanie textov a obsahu je dnes veľmi žiadanou prácou. Ak ste dobrý v písaní, máte gramatiku v malíčku a dokážete svojim textom zaujať, neváhajte a skúste to. Uplatníte sa v marketingu alebo public relations. Pomoc potrebuje aj množstvo e-shopov. Skúste to na začiatok s niektorým a uvidíte, či je to to pravé pre vás.

2. Programovanie

Ste dobrý v kódovaní, správe systémov či technológiách? Svoju budúcnosť už máte dávno vo svojich rukách. IT obory sú dnes jedným z najžiadanejších oborov. Môžete rozbehnúť vlastné projekty, vytvárať aplikácie alebo len pomáhať firmám.

3. E-shop

Založenie e-shopu dnes nie je nič zložité. Existuje množstvo jednoduchých platforiem, ktoré vám pomôžu. Nemusíte byť práve programátor, aby ste to zvládli. Či už budete predávať vlastné výrobky alebo dovážať tovar odinakiaľ, je to spôsob ako si zarobiť. Po čase môžete aj expandovať. Možností je v tomto prípade veľa. Stačí sa do toho pustiť.

4. Preklady

Ste dobrý v cudzích jazykoch? Vyštudovali ste ich, ale práca vo veľkej prekladateľskej firme nie je pre vás to pravé? Skúste to sami. Z domu. Máte možnosť si vyberať vlastné projekty, ktoré vás budú baviť. Od prekladu titulkov pre seriály či filmy, cez preklad kníh až po odborné texty. Dvere máte otvorené. Ak si na to trúfate, tak smelo do toho.

5. Marketing

Dnes mnohé firmy nemajú kapacitu alebo čas sa dostatočne marketingu venovať. Môžete spravovať firemné sociálne site, ich blog, či propagovať služby a výrobky. Realizovať sa môžete v rámci širokého spektra. Idete do toho?

6. Fotografovanie

Ak máte oko na dobré fotky či videá, viete ich upraviť a zostrihať, skúste to ako fotograf. Skúste si vybudovať svoje portfólio a začni zarábať. Napríklad cez Youtube.

7. Virtuálna asistentka

Je vašou silnou stránkou organizácia a multitasking? Môžete to skúsiť ako virtuálna asistentka. Pomôžete tak podnikateľom. Budete odpovedať na maily alebo správy na sociálnych sieťach či spravovať agendu rovnako, ako by ste bola asistentka fyzicky prítomná vo firme.

8. Online kurzy

Ste učiteľ? Alebo od vás stále niekto pýta rady ohľadom fotenia, tvorby weboviek či varenia? Vytvárajte online kurzy. Poradíte ľuďom, čo majú robiť a ako a ešte na tom zarobíte. Môžete poskytovať aj hodiny výuky jazykov online či doučovanie.

9. Grafika

Mnohí umelci, ktorí tvoria grafiku, pracujú z domu. Ak ste dobrý v práci s grafickým programov a máte kreatívneho ducha, prečo to neskúsiť? Môžete pomáhať vytvoriť plagáty, návrhy alebo logá. Vytvorte si portfólio a oslovte pár ľudí v okolí. Uvidíte, že v budúcnosti nebudete vedieť, kam skôr skočiť.

10. Zákaznícky servis

Schopnosť vecne reagovať, riešiť problémy a telefonovať. To využijete práve pri práci na zákazníckom servise. Čo budete robiť? Najmä pomáhať zákazníkom – s výberom služby, produktu, s objednávkou či sťažnosťami. Môžete riešiť aj reklamácie alebo len obyčajné otázky, ak si zákazník nevie rady ako služba funguje.


Práca na doma môže byť aj prepisovanie textov či skladanie pier. Rovnako môžete nájsť prácu na doma s výrobou či skladaním hračiek. Veľa práce na doma nájdete aj cez internet. Čo sa týka takzvaného pasívneho príjmu, môžete vyskúšať napríklad investovanie do zlata a zlatých mincí

Týmto však vaše možnosti nekončia. Existuje ešte oveľa viac, čo môžete robiť z domu. Dávajte si však pozor na podozrivé inzeráty ponúkajúce prácu z domu. Nikdy nereagujte na niečo, čo vám znie až príliš dobre alebo po vás niekto chce vstupné poplatky.

Zistili ste, že práca z domu predsa len nie je to pravé, skúste sa porozhliadnuť po voľných pracovných miestach.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Chceš pracovať z domu? Daj si pozor

Ranné vstávanie, celý deň v kancelárii a večer len padnete unavený do postele. Ani vás už toto nebaví? Chceli by ste radšej pohodlnú pracovnú dobu z pohodlia domova? Dnes už existuje veľa možností ako toho dosiahnuť. Prezradíme vám čo práca z domu obnáša.

Pracovné ponuky cez LinkedIn –⁠ ako si vytvoriť žiadosť o prijatie do zamestnania

To, že sociálne siete sú dnes veľkým pomocníkom pri získavaní práce nie je žiadnou novinkou. LinkedIn je práve takou sociálnou sieťou. Pomôže vám vytvoriť si online životopis a nájsť prácu. Ako? Čítajte ďalej a dozviete sa to.

Na Island za prácou aj dobrodružstvom

Premýšľate nad prácou alebo brigádou v zahraničí? Možno vám napadli krajiny ako Nemecko, Rakúsko či Veľká Británia. Ale čo takto Island? Chceli by ste spoznať krásy prírody, teplé kúpele a život na tomto nádhernom ostrove?

Ďalšie články