Kariéra (a pracovný život)

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

Vyhľadať článok

Vyradenie z evidencie uchádzačov o prácu: Kedy, ako, prečo?

Viete kedy a prečo vás môžu vyradiť z evidencie úradu práce? A ako o vyradenie požiadať? Pozor by ste si mali dať najmä na situácie, kedy vás vyradia pre porušenie pravidiel. Odísť však môžete aj dobrovoľne. Kedy budete vyradený z evidencie?

Zamestnávateľ a jeho povinnosti v oblasti BOZP

BOZP je neodmysliteľnou súčasťou každej práce. A musí sa dodržiavať nielen zamestnancom, ale aj zamestnávateľom. Čo je základnou úlohou BOZP? Najmä ochrana zdravia a života zamestnancov.

Kritické myslenie: Čo to je a prečo je dobré ho mať?

V práci využije kritické myslenie takmer každý manažér, lekár, učiteľ, ale aj taký novinár alebo umelec. Teda takmer všetci kreatívni pracovníci. Ale čo to kritické myslenie znamená? A prečo by ste ho mali mať aj vy?

Veľa peňazí a málo stresu? Toto sú najlepšie platené zamestnania

Prebehlo vám hlavou, že práca, kde zarobíte veľa a zároveň sa vyhnete stresu neexistuje? Tak týchto 10 pozícií vám povie presný opak. Inšpirujte sa najlepšie platenými pozíciami s nízkym obsahom stresu. Znie to výhodne, nie?

Motivovaný zamestnanec je dobrý zamestnanec

Už ste zistili, že keď motivujete zamestnancov správne, tak sú výkonnejší? Motivovať ich však musíte správnym smerom. Ako motivovať zamestnancov a podporiť ich v práci?

Pracovné prostredie je dôležité: Prečo mať moderné kancelárie?

To, ako sa v práci cítite z veľkej časti ovplyvňuje aj prostredie, v ktorom pracujete. A v dnešnej dobe, by si zamestnávatelia mali na pracovnom prostredí dať záležať. Ovplyvní nielen náladu zamestnanca, ale aj jeho výkon a produktivitu.

Tieto povolania už nenájdete. 10 najbizarnejších povolaní minulosti

Takého okultistu, alchymistu alebo kovboja, by ste dnes už na svete hľadali márne. V minulosti existovali povolania, ktoré sa v dnešnej dobe javia ako veľmi zvláštne. Niektoré z nich by ste veru robiť nechceli.

Konfliktný či nepríjemný kolega? Týmto ho jednoducho uzemníte

Nájde sa všade. Ten jeden článok, kolega, s ktorým jednoducho neviete vychádzať. Neustále provokuje, vytvára konflikty a hádky a všetko kritizuje. Aj vy máte takého kolegu? Takto sa s ním vysporiadate.

Práca snov? Ako sa naozaj pracuje v Google?

Pracovať pre Google je snom mnohých ľudí. Takmer každý študent IT si svoje budúce povolanie predstavuje práve v takej firme ako je Google. Je však práca v Google taká skvelá ako vyzerá?

Náhradné voľno alebo peniaze? Kedy a na čo máte nárok?

Pracujete nadčas? A ste za hodiny odrobené navyše odmenený? Možno ste dostali náhradné voľno alebo náhradu mzdy. Kedy a na ktorú odmenu máte nárok?