Kariéra (a pracovný život)

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

Vyhľadať článok

Ako sa zaevidovať na úrade práce? Zoberte si potrebné doklady

Viete, ako funguje evidencia na úrade práce? A aké dokumenty k tomu potrebujete? Na úrade práce by ste sa mali zaevidovať, keď ste bez práce alebo ste absolventom. Nemáte na to však veľa času a treba konať rýchlo.

Viete, čo si predstaviť pod benefitom sick day?

Cítite, že na vás niečo lezie a potrebujete pár dní odpočinku? Kedy môžete požiadať o tzv. sick day, alebo zdravotné voľno a ako dlho zväčša trvá?

Generácia Y: Viete, kto sú modré a biele goliere?

Na pracovný trh sa aktuálne sťahuje generácia Y, teda mileniáli. Ako s nimi vedia firmy pracovať? A čo sú schopné im ponúknuť? Existuje tu aj rozdiel medzi samotnou generáciou, a to modré a biele goliere.

Kedy je najlepšie hľadať si novú prácu? A čo pri výbere rozhoduje?

Nájsť si novú prácu nemusí byť také jednoduché, ako sa zdá. Nie je to totiž len o rozoslaní životopisu. Výber zamestnávateľa a správnej práce závisí na mnohých kritériách. A dnes už to nie je len výška mzdy.

Pracovné odevy: 5 rád, ktoré vám pomôžu s výberom

Pracujete na stavbe, maľujete alebo zatepľujete dom? V tom prípade potrebujete pracovné odevy. Kedy vám ich preplatí zamestnávateľ a kde vybrať tie najlepšie pracovné odevy?

Čoraz viac Európanov sa vydáva za prácou do Kanady. Prečo?

Sociálny systém, vysoké dôchodky a mnoho ďalších benefitov presvedčilo odcestovať za prácou do Kanady nejedného Slováka. Poďte sa s nami pozrieť, čo so sebou život v Kanade prináša.

6 dôvodov, prečo si do práce zobrať svojho psa

Benefity, akými zamestnávatelia lákajú nových zamestnancov sú dnes už o niečom úplne inom. Napríklad mileniálom záleží najmä na flexibilnej pracovnej dobe, možnosti pracovať z domu alebo mať dog friendly office. Čo to je?

5 tipov, ako si nájsť prvú prácu

Ste absolvent a hľadáte prácu? Vyhnite sa všetkým chybám a hľadajte správne. Prezradíme vám 5 overených tipov, ako si nájsť prvú prácu. Priamo od personalistov. Tak poďme na to.

Hľadáte prácu, ale stále nič? Možno robíte tieto chyby

Hľadanie práce je pre absolventov skúškou trpezlivosti a výdrže. Nie vždy to ide podľa predstáv a často môžete byť z neustáleho hľadania práce unavený. Ak ste však stále žiadnu prácu nenašli, možno robíte práve tieto chyby.

Absolventi, hľadáte prácu? 5 tipov, ako si to uľahčíte

Máte po škole, polovica leta je fuč a vy stále nemáte prácu? Možno robíte niektorú z častých chýb. Ako si absolventi nájdu prácu ľahko a rýchlo? Čítajte a dozviete sa to.