Multisport karta: silný hráč na trhu benefitov

Všetky firemné benefity plnia jednoduchý účel - pomôcť zamestnancom cítiť sa lepšie. Aj napriek tomu, že Slováci preferujú v prvom rade tradičnejšie benefity, „Multisportka” si aj u nás získava čoraz viac sympatizantov.

Karta Multisport pomáha s vyvážením osobného a pracovného života na Slovensku už od roku 2015. Ľudia pomocou nej môžu kompenzovať svoje pracovné zaťaženie pomocou nespočetných športových alebo rekreačných aktivít. Hlavnou myšlienkou tohto konceptu je, že spokojnejší a zdravší zamestnanci sú produktívnejší zamestnanci.

Vo viac ako 700 partnerských športoviskách a miestach pre rekreáciu v 120 mestách sa hýbe a oddychuje s Multisport kartou už takmer 30 000 zamestnancov.

Ako karta Multisport funguje?

V podstate sa jedná o to, že zamestnanec po zaplatení paušálnej mesačnej čiastky disponuje právom využiť vstup zdarma do rôznych športovísk a rekreačných stredísk, a to až v 99 % prípadoch, alebo s výraznou zľavou. Čiastka sa odvíja od samotného zamestnávateľa, ktorý sa sám rozhodne, akou sumou svojim zamestnancom na ich aktivity prispeje.

Karta je viazaná na meno a nedá sa požičať či darovať niekomu inému. Dá sa však využiť možnosť Sprievodnej karty pre dospelého partnera či kamaráta, ktorý bude môcť využívať rovnaké služby ako vy. Rovnako sa dajú vybaviť až tri karty Multisport pre deti do 15 rokov.

Ako je to s platnosťou Multisport karty?

Ak má váš súčasný zamestnávateľ medzi svojimi benefitmi práve kartu Multisport, stačí len zájsť na HR oddelenie firmy a o túto kartu požiadať, pričom jej platnosť nastáva vždy od prvého dňa nového mesiaca po založení. Koniec platnosti závisí od konkrétneho zamestnávateľa. Štandardne sa však platnosť karty končí posledným dňom vo vašom súčasnom zamestnaní. Vtedy je potrebné kartu odovzdať.

Karta sa dá využiť aj v niekoľkých partnerských zariadeniach v Českej republike.

Dni zdravia a športu

Neoddeliteľnou súčasťou programu Multisport sú Dni zdravia a športu, ktoré vznikli za účelom spájať kolektív, vzdelávať a starať sa o zamestnancov. Ide o športovo-rekreačný deň pre zamestnancov vytvorený presne na mieru danému pracovisku a požiadavkám, spolu s potrebným náčiním, lektormi a trénermi.

Čo by mal vedieť zamestnávateľ?

Produktívni a najmä spokojní zamestnanci sú základom každej dobre fungujúcej firmy. Multisport karta však zabezpečí nielen work-life balance, ale aj utuženie vzťahov v kolektíve a budovanie firemnej kultúry.

Okrem toho až 73 % zamestnaných vníma benefity spojené s pohybom a relaxáciou ako atraktívne.

Ponúka váš zamestnávateľ tento atraktívny benefit? Podeľte sa o vašu skúsenosť recenziou na eKariera.sk. Ak je však pre vás rovnováha medzi osobným a pracovným životom prvoradá a váš zamestnávateľ s benefitmi podporujúcimi work-life balance neprichádza, poobzerajte sa po novom zamestnaní a žite vyvážene.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Benefity v práci: Po ktorých sa u zamestnancov zapráši?

Nízka nezamestnanosť dnes spôsobuje, že firmy medzi sebou o uchádzačov musia bojovať. A využívajú k tomu rôzne prostriedky. Jedným z najvyužívanejších sú benefity a zamestnanecké výhody. Ktoré benefity sú u zamestnancov najobľúbenejšie?

Cvičiť môžete aj v práci

Máte sedavé zamestnanie? Určite poznáte bolesť chrbta alebo presedenie. Jednoducho, sedieť celý deň nie je práve ideálne. Zaťažujeme chrbticu, nohy aj oči. My vám ale povieme ako sa uvoľniť a zacvičiť si aj v práci.

Zamestnanecké benefity ako lákadlo pre uchádzačov o prácu

Dnes zamestnanecké výhody pútajú u uchádzačov o prácu čoraz väčší záujem. Motivujú ich k lepším pracovným výkonom a niekedy sú rozhodujúcim faktorom pri výbere budúceho zamestnania. Aké benefity sú pre nich najzaujímavejšie? A aké sú naopak bežným javom?

Ďalšie články