Prečo pracovať ako dealer v online kasíne?

Digitálne systémy sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Zasahujú do našich každodenných činností s cieľom ich zlepšiť, skvalitniť.

Výnimkou nie je ani svet online hazardnej hráčskej zábavy, ktorý sa snaží sprostredkovať maximálny reálny zážitok z pohodlia Vášho domova. Namiesto náhodného generátora prevádzkovaného pomocou počítačového softvéru, ktorý riadi a kontroluje jednotlivé hry, sa podarilo docieliť to isté, čo v kamenných kasínach. Reálna osoba – online krupier, ktorá kontroluje, sprevádza a stará sa o účastníkov jednotlivých hier. V tomto článku Vám vysvetlíme, čo takáto pracovná pozícia obsahuje z pohľadu požiadaviek a benefitov, a priblíži Vám, ako by mohol vyzerať Váš pracovný deň na pozícii online krupiera.

Ako sa stať online krupierom?

V prvom rade je nutné sa informovať o charaktere a požiadavkách pracovnej pozície, ktoré budú na Vás kladené. Následne sa rozhodnete, či máte záujem uchádzať sa alebo nie o danú pracovnú pozíciu. Táto práca ako väčšina pracovných pozícií, nie je pre každého. Kľúčové je mať záujem o prácu v tomto odvetví a ten si postupom času stále udržiavať.

Aký je popis práce online krupiera?

Online krupier musí rozumieť a mať naštudované pravidlá jednotlivých hier. Okrem toho musí vedieť a poznať maximálnu a minimálnu výšku vkladov, výplat a iné špecifické pravidlá konkrétneho online kasína. Ovládať prácu s číslami a mať počítačovú gramotnosť, ktorá je nevyhnutná. Musí sa naučiť pracovať so systémom online kasína, ktorý mu však na druhú stranu vo veľkej miere pomáha napríklad pri určovaní výšky vkladov, výplat...je tiež výhodou ovládať viac ako jeden jazyk. Napríklad, záleží aký pokročili je trh, môže byt aj potreba live kasín v poľskom a iných jazykoch.

Okrem toho bude Vašou úlohou:

 • Vytvárať príjemné hráčske prostredie.
 • Dbať na dodržiavanie pravidiel online kasína.
 • Dbať na dodržiavanie profesionálneho prístupu.
 • Hlásiť akúkoľvek hanlivú, prípadne podozrivú aktivitu.
 • Pripomínať, prípadne vysvetľovať pravidlá jednotlivých hier online hráčom.
 • Spolupracovať a aktívne sa zapájať do pripravovaných reklamných kampaní online kasína.

Aký je typický pracovný deň online krupiera?

Váš typický pracovný deň bude pozostávať z príchodu na pracovisko – štúdio, pred plánovaným vysielaním, aby ste mali čas sa obliecť do predpísaného oblečenia a profesionálne upraviť svoj zovňajšok. Asi 5-10 minút pred Vašim prvým živým prenosom sa presuniete do štúdia, kde si nasadíte mikrofón a slúchadlá, a vyskúšate ich funkčnosť. Následne sa presuniete ku stolu, kde pravdepodobne vystriedate svojho kolegu. Pri väčšine hier budete sedieť, ale napríklad pri rulete je požadovaná práca v stoji. Pozdravíte, predstavíte sa hráčom, predstavíte hru a od tohto okamžiku začína Vaša hlavná úloha.

Tou je predovšetkým viesť hráčov samotnou hrou, zabávať ich a pochopiteľne gratulovať výhercom. Popri tom sledujete obrazovky a komunikáciu so svojim kolegom a manažérom a riešite prípadne problémy. Po približne pol hodine Vás vystrieda Váš kolega, ktorého predstavíte, a s ktorým sa v nasledujúcich ôsmich hodinách budete v týchto intervaloch pravidelne striedať. Počas doby mimo kamier je Vašou úlohou sledovať stream (živý prenos z hry), odpovedať na otázky, vypisovať hlásenia a iné. Intervaly, ako i pracovná doba sa môže odlišovať v závislosti od hier a okolností.

Aké požiadavky musí spĺňať online krupier?

Tieto požiadavky závisia od požiadaviek klientely, s ktorou budete prichádzať do kontaktu. V praxi to znamená, že rôzne online kasína majú rôzne typy herných miestností, ktoré sa snažia špecifikovať podľa potrieb klientov v závislosti na jazykových požiadavkách, typu komunikácie, preferencií luxusu... Avšak, medzi obecné požiadavky, ktoré by mal spĺňať každý jeden uchádzač o pozíciu patrí:

 • bezúhonnosť;
 • vek 18 a viac rokov;
 • počítačová gramotnosť;
 • sebadôvera a presvedčivosť;
 • rozumieť a mať rád prácu s číslami;
 • komunikačné schopnosti a pozitívny prístup;
 • zodpovednosť, spoľahlivosť a dôveryhodnosť;
 • schopnosť neustáleho učenia sa novým veciam;
 • schopnosť pracovať ako súčasť tímu, ale i samostatne;
 • pracovná adaptácia a flexibilita – pracovať počas noci, víkendov a sviatkov;
 • rešpektovať „dress code“ (podnikovú politiku obliekania) a dbať na dodržiavanie profesionálneho vzhľadu.

Výhodou je, pokiaľ uchádzač disponuje skúsenosťami s prácou v zákazníckom sektore – poskytovanie služieb, poradenstvo a pod. Prax nie je potrebná, avšak nepochybne veľkou výhodou je pokiaľ uchádzač pracoval v kamennom kasíne. Pravidlá jednotlivých online hier nie je potrebné poznať dopredu– spoločnosť poskytuje niekoľko denný kurz, kde sa naučíte všetko potrebné a nevyhnutné pre Vašu prácu.

Prečo sa uchádzať o pozíciu online krupiera?

Perspektívna práca do budúcnosti v rámci neustále sa rozvíjajúceho prostredia a samotného odvetvia, ktorý stojí za ním. Očakávame zvyšujúci sa záujem o pozície tohto (podobného) typu, nakoľko sa veľa vecí presúva práve z reálneho priestoru do virtuálneho. Možnosť rastu na základe odpracovaných rokov k bonitnejším skupinám klientov. Získanie praktických skúseností práce pred kamerou a práce s klientami. Výhody a benefity poskytované zamestnávateľom. A predovšetkým stabilné zamestnanie v rôznych časoch.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Dovolenka pri mori alebo dovolenka na Slovensku: aké sú trendy v roku 2022?

Tento rok je kvôli pandémií koronavírusu opäť špecifický tým, ako veľmi chcú Slováci tráviť dovolenku na Slovensku. Ako je ale na tom dovolenka v zahraničí, dovolenka pri mori, či aktuálne trendy medzi mladými ľuďmi?

Ako si rozvrhnúť pracovný čas?

Pracujete vždy päť dní v týždni v rovnakom čase? Alebo naopak každý týždeň pracujete inak? To, ako máte rozvrhnutý pracovný čas závisí na zamestnávateľovi, ktorý vám ho môže rozvrhnúť rovnomerne alebo nerovnomerne. Ako teda budete pracovať?

Dovolenka počas skúšobnej doby

Podpísali ste pracovnú zmluvu a máte stanovenú skúšobnú dobu? Máte vôbec nárok na dovolenku v skúšobnej dobe? Čítajte a dozviete sa to.

Ďalšie články