Ako vyvolať u recruiterov v ZSE WOW efekt?

Chystáte sa na pohovor do ZSE? Pripravili sme pre vás manuál ako zvládnuť pohovor na jednotku. Naše otázky zodpovedala Judita Cisáriková, vedúca HR Business Partners v ZSE.

ZSE je inovátorom v rámci energetického sektoru a nastavuje trendy v oblasti zlepšovania zákazníckej starostlivosti. Firma sa od konkurencie snaží odlíšiť dôrazom na využitie obnoviteľných zdrojov energie, energetickú efektívnosť a ochranu životného prostredia. Pridajte sa aj vy k tímu špecialistov na energetické poradenstvo a začnite budovať svoju vysnívanú kariéru.

Kedy si uvedomíte, že kandidát patrí medzi vás?

Wow efekt u nás jednoznačne vyvolá kombinácia vysokej odbornosti, osobnostnej zrelosti a „zdravej“ skromnosti.

Očarí nás kandidát, ktorý nám dáva perfektné otázky v rámci debaty, evidentne sa pripravoval na pohovor, vyžaruje iskru a nadšenie pre prácu u nás a navyše, má charizmu.

Akú radu by ste dali uchádzačovi o prácu v ZSE?

Z nášho pohľadu je prvou dobrou vizitkou kandidáta profesionálny štruktúrovaný životopis s uvedením presných a pravdivých informácií. Pozitívne vnímame najmä tých kandidátov, ktorí na prvom pohovore kladú dobré otázky a prídu pripravení, čo sa týka informácií o našej spoločnosti a o inzerovanej pracovnej pozícii.

Ako pri pohovore prebieha Vaša konverzácia s uchádzačom?

S kandidátmi jednáme na partnerskej úrovni, skôr sa snažíme navodiť na pohovore príjemnú, priateľskú atmosféru, aby sa u nás cítili dobre. Záludné otázky im nedávame.

Akú vlastnosť by mal mať každý kandidát ktorého hľadáte?

Každý kandidát by mal mať správnu motiváciu a zdravú sebareflexiu. Mal by mať dobré komunikačné schopnosti a zodpovedný prístup k práci.

Hľadáme lojálnych a úprimných zamestnancov, ktorí uznávajú „zdravé“ životné hodnoty.

Ako by ste popísali proces výberového konania v ZSE?

Výberový proces v rámci skupiny ZSE je veľmi rôznorodý. Závisí to od konkrétneho typu pracovnej pozície. Môže ísť o štandardný pohovor, následne odborné testovanie, prípravu nejakej analýzy, prezentácie.

Keď obsadzujeme kľúčovú pozíciu, môže sa stať, že s kandidátom sa stretneme aj trikrát. Proces vieme rozšíriť aj o online osobnostnú diagnostiku, Assessment Centrum alebo deň strávený v teréne s iným kolegom, aby kandidát získal reálnu predstavu o práci ešte pred nástupom.

Ktoré z benefitov ZSE si zamestnanci pochvaľujú?

Zamestnanci v ZSE sa okrem zázemia v stabilnej spoločnosti tešia zo zaujímavého sociálneho programu, ktorí využívajú. Pre našich mladších členov môžu byť zaujímavé interné a externé školenia, ktorých nie je málo.

Ponúkame 5 dní dovolenky nad rámec zákona, príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie a sociálnu výpomoc. Nikoho neobídu ani príspevky pri narodení dieťaťa, odmeny za vernosť či zľavy u našich dodávateľov.

Máte nejaký zaujímavý zážitok alebo vtipnú skúsenosť z pohovoru?

Občas nastávajú zaujímavé situácie. Napríklad, keď počas hodinového pohovoru evidentne uzavretý, málovravný introvert uvádzal v rámci sebareflexie, že je veľmi asertívny a komunikatívny alebo keď nás kandidát presviedčal, aký má perfektný prehľad o našej firme a pritom rozprával o úplne inej (našej konkurenčnej) spoločnosti.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

10 najčastejších otázok na pohovore

Dostali ste pozvánku na pohovor? Gratulujeme. Nemusíte byť nervózny. Stačí, ak sa naň dobre pripravíte. A my vám s tým, samozrejme, pomôžeme. Povieme vám, aké otázky sa na pohovore pýtajú personalisti najčastejšie.

Najčastejšie chyby na pohovore: Tomuto sa určite vyhnite!

Už dlho hľadáte prácu, keď sa na vás zrazu usmeje šťastie a pozvú vás na pohovor? Dajte si pozor, aby ste neurobili tieto chyby, ktoré vás hneď pripravia o šancu. Ako sa správať na pohovore, aby ste uspeli a aké sú najčastejšie chyby na pohovore?

Ako sa obliecť na pracovný pohovor?

Pozvali vás na pohovor? Gratulujeme. Ešte však nemáte vyhraté. Po domácej príprave na vás čaká ešte jedna ťažká skúška. Ako sa obliecť na pohovor? Možností je priveľa. Nebojte sa, my vám poradíme.

Ďalšie články