Ranné rituály, ktoré zvýšia vašu produktivitu behom dňa

Ak vediete svoj vlastný biznis alebo ste vo všeobecnosti kariérne založený, je viac než pravdepodobné, že ste už zažili pocit únavy, ktorý vám ani nedovolí vstať z postele. Urobte zmenu a dostaňte svoju produktivitu na maximum.

Viacero známych leadrov a úspešných podnikateľov vstáva skoro ráno, pred všetkými ostatnými. Prečo? Sú behom dňa omnoho produktívnejší. Ako je to možné?

Existujú ľudia, ktorí najradšej pracujú v noci, keď všetci spia a potom tí, ktorí vstanú o 4:00 ráno, kedy tiež všetci spia. Obe tieto skupiny navonok úplne odlišných ľudí spája jedno - sú najproduktívnejší keď je okolo nich ticho a pokoj. Viacerí túto skutočnosť komentujú tým spôsobom, že ich ruší negatívna energia ostatných. Pozrite sa s nami na ranné rituály, ktoré posunú vašu produktivitu o niekoľko levelov vyššie.

Vstávajte skoro

Nastavte si budík skôr ako ste zvyknutý. Stačí o hodinu, či hodinu a pol. Čas, ktorý tým získate, využite na to, čo uznáte za vhodné. Niektorí sa dajú okamžite do práce a stihnú tak splniť viacero úloh ešte pred tým ako sa zobudia ostatný. Ďalší naopak venujú tento čas sebe a idú si napríklad zacvičiť.

Nezabúdajte však na to, že skoro vstávať znamená aj skoro zaspávať. Najlepšie pre samotné telo je zaspávanie a vstávanie v rovnakom čase. Pre mnohých z nás to však nie je možné, keďže sa náš program deň odo dňa líši.

Rozložte si svoj čas

Ak patríte medzi tých, čo majú radi vo svojich veciach prehľad, pokojne si urobte zoznam vecí, čo vás behom dňa čakajú. Rozložte si svoj čas rovnomerne na prácu, ako aj voľný čas. Nezabúdajte na pauzy medzi jednotlivými úlohami. Aj pauzy totiž dokážu produktivitu zvýšiť.

Najťažšie úlohy si dajte na začiatok. Keď ich ukončíte, pocítite úľavu, že máte tieto úlohy za sebou a budete viac motivovaný do ďalšej práce.

Nezabúdajte na výživné raňajky

Ešte predtým, ako sa naraňajkujete, vypite aspoň dva poháre vody, aby ste svoje telo naštartovali. Pripravte si výživné raňajky. Ak len schmatnete kúsok pečiva alebo jeden jogurt z chladničky, vaše telo to neocení a po krátkom čase si živiny znovu vypýta.

Dajte si ovocie, vajcia, kašu so sušeným ovocím alebo pečivo so šunkou a rôznymi druhmi zeleniny. To čo na raňajky zjete dokáže ovplyvniť vašu produktivitu.

Urobte z ranných rozhodnutí rutinu

Každé ráno sa musíme rozhodnúť čo si dáme na raňajky, čo si oblečieme, prípadne čo si zacvičíme alebo ako si upravíme vizáž. Raňajkové menu vám môže zostaviť výživový poradca alebo si ho zostavte sami a každé ráno si z tohto menu jednu možnosť bez premýšľania vyberte. Oddeľte si v šatníku oblečenie, ktoré momentálne radi nosíte a váš výber sa každé ráno opäť zjednoduší.

Využite cestovanie do práce naplno

Cesta do práce nám každý deň vezme určitú dávku času. Využite tento čas na odpisovanie na e-maily alebo čítanie podkladov na meetingy. Cestovanie tiež podnecuje ku kreativite, keďže ste v pohybe a vaša hlava nie je v uzavretom priestore štyroch stien.

Cestovanie do práce býva v mnohých prípadoch stresujúce kvôli ranným zápcham. Nechajte si rezervu. Vyštartujte skôr, nasadnite na skorší autobus a vyhnete sa stresujúcim situáciám hneď zrána.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Networking: Vybuduj si vlastnú sieť kontaktov

Toto známe neznáme slovíčko predstavuje vlastne celkom jednoduchú vec. Akú? A čo to má spoločné s prácou? Networking nám nemusí naháňať hrôzu a ani sa ho nemusíme báť. Je to len neškodný pomocník.

V čom začať podnikať? Tipy, kde sa to vyplatí

Chceli by ste byť pánom svojho času? Už vás nebaví neustála rutina v práci, ranné vstávanie a neskorý návrat domov? Skúste podnikať. V čom? Prinášame pár nápadov, v čom sa dnes vyplatí začať podnikanie.

Na Island za prácou aj dobrodružstvom

Premýšľate nad prácou alebo brigádou v zahraničí? Možno vám napadli krajiny ako Nemecko, Rakúsko či Veľká Británia. Ale čo takto Island? Chceli by ste spoznať krásy prírody, teplé kúpele a život na tomto nádhernom ostrove?

Ďalšie články