Stávkovanie ako živobytie

Pokiaľ sa venujete stávkovaniu už nejakú dobu, skoro naisto vám skrsne v hlave myšlienka, či by ste tým nemohli nahradiť prácu. Mohli ste napríklad snívať o obrovskej výhre, ktorá by vás vašej práce zbavila.

Pokiaľ sa venujete stávkovaniu už nejakú dobu, skoro naisto vám skrsne v hlave myšlienka, či by ste tým nemohli nahradiť prácu. Mohli ste napríklad snívať o obrovskej výhre zlatých mincí, ktorá by vás vašej práce zbavila. Existujú však ľudia, ktorí sa zbavili práce vďaka, alebo skôr kvôli stávkovaniu. Živiť sa stávkovaním je na naše končiny veľmi zriedkavý termín, no predsa je to možné. Dá sa vôbec uživiť športovými stávkami? Čo musí človek urobiť, aby mohol začať stávkovať profesionálne? Čo čaká profesionálneho stávkara na jeho ceste za úspechom? Odpovede na tieto a ďalšie otázky nájdete práve tu. Musíme však poznamenať, že stávkovanie môže byť návykové a ľudia, ktorí majú sklony k závislostiam by mali postupovať extrémne opratne.

Dá sa to vôbec?

Živiť sa stávkovaním má veľmi ďaleko od jednoduchého zárobku no naozaj sa to dá. Na Slovensku existujú niekoľký profesionálny tipéri, ktorí ukazujú, že je to možné aj v našich podmienkach. Nie je ich však veľa a hoci celková komunita a obľúbenosť stávkovania rastie, počet profesionálov, nie tak veľmi. Stávkové kancelárie sa totiž tiež za tie roky zlepšili a dávajú čoraz menej príležitostí stávkarom zarobiť. Tí, ktorí to však so stávkovaním myslia vážne a sú tomu ochotný obetovať nie málo času, úsilia a peňazí, majú šancu živiť sa športovým stávkovaním. Väčšina profesionálnych tipérov však nemá stávkovanie ako jediný zdroj príjmu. Je to príliš veľký a neistý kolotoč, aby dokázal každý mesiac vyprodukovať dostatok peňazí a aj istotu, že keby sa niečo stalo má poistku. Tí, ktorí sa živia čisto stávkovaním sú často vyše osem hodín denne pred počítačom a sú v tejto branži už nejaký čas. Ak nájdete niekoho kto začal profesionálne stávkovať bez hocakého iného príjmu budeme veľmi prekvapený.

Čo potrebuje mať dobrý tipér?

Úspešný profesionálny stávkar musí mať určité vlastnosti a schopnosti. V prvom rade je to disciplína. Profesionálny tipér musí za každých okolností dodržiavať svoju stratégiu a nenechať sa rozhodiť pri rozhodovaní svojimi emóciami. Veď sami si povedzte, koľkokrát ste stavili na nejaký zápas iba pretože ste mali z neho určitý pocit. Je možné, že vám to aj veľakrát vyšlo. No takáto stratégia nie je stabilná a môže viesť k zbytočným stratám peňazí. Bez disciplíny sa môže celá kariéra profesionálneho stávkara zložiť ako domček z karát.

Druhou dôležitou vlastnosťou je trpezlivosť. Každý tipér, nech je hocijako dobrý narazí na obdobie, kedy bude mať viac prehier po sebe. A určite to patrí aj pod disciplínu, no v takom prípade musíte nechať pracovať čas. Aj pokiaľ by ste mali výhru na 55% stávok, čo je vysoké číslo, štatisticky musí prísť obdobie prehier a taktiež musí prísť bod, v ktorom sa to prelomí. V tom prípade treba byť trpezlivý. Taktiež môže prísť čas, kedy nebudete môcť nájsť kurz s dostatočnou hodnotou. Ani v tomto prípade sa nemôžete zložiť pod tlakom.

Stávkar musí mať ešte jednu veľmi podstatnú vec, ktorú už sme spomínali. Stratégiu. Ktoré zápasy tipuje, kedy ich tipuje, v akej hodnote musia byť a koľko na nich staví. Toto všetko a omnoho viac musí byť zahrnuté v stratégii profesionálneho tipéra. Bez excelovskej tabuľky, v ktorej budete mať poznamenané vaše stávky aj s podrobnosťami sa len ťažko zaobídete. Budú nutné analýzy nielen vašich budúcich stávok, ale aj tých, ktoré ste už urobili. Vďaka tejto analýze môžete následne upraviť svoju stratégiu podľa potreby. Vidíte, že vám oveľa menej vychádzajú stávky v určitej lige alebo športe oproti iným. Zmeňte to. Vaša stratégia musí byť dôkladná a hlavne dôkladne dodržiavaná a sledovaná.

Ako sa pripraviť?

Ak sami rozmýšľate, že sa stanete profesionálnym stávkarom, tu vám ponúkame zjednodušený návod. Vopred však upozorňujeme, že by ste nemali staviť všetko iba na náš názor a naše znalosti. Pokiaľ to s tipovaním myslíte vážne, mali by ste si urobiť ešte hlbší prehľad o tom, ako začať.

Dôležité sú hneď prvé kroky. Nie je dobrý nápad pokúsiť sa stať profesionálom z úplného nováčika. V stávkovaní a stávkových kanceláriách by ste mali mať prehľad predtým, než sa rozhodnete ísť na profesionálnu dráhu. Musíte vedieť, v ktorej alebo skôr v ktorých stávkových kanceláriách budete tipovať. Ak však neviete, kde sa začať rozhodovať, vyskúšajte najprv Synottip registrácia, kde na vás čaká množstvo bonusov. Tie vám vedia poskytnúť istú výhodu pri stávkovaní. No aj tak musíte vedieť, čo znamená, ktorá stávka a naučiť sa, kedy je kurz výhodný.

Ak sa rozhodnete stávkovať naplno, mali by ste tomu postupne začať venovať čoraz viac času. Ako sme už spomínali, mnohí sedia viac ako osem hodín pri počítači a robia analýzy, hľadajú vhodné zápasy a kombinácie. Musíte sa pripraviť na to, že stávkovanie bude ako bežná práca. S pracovným časom, nasadením a cieľmi, ktoré sa budete snažiť dosiahnuť. Preto si vyhraďte nejakú časť dňa, kedy sa budete venovať iba stávkovaniu a postupne zvyšujte tento čas a vaše nároky na to, čo za ten čas máte stihnúť.

Mali by ste mať „poistku“. Profesionálne stávkovanie je veľmi nestabilná forma príjmu a môže sa stať, že niekoľko mesiacov po sebe nebudete schopný zarobiť dostatočnú sumu, aby pokryla vaše náklady. Preto by ste mali mať buď odložené nejaké peniaze. Všeobecne uznávané pravidlo je, že by ste mali mať odložené peniaze na výdavky za aspoň tri mesiace plus na nečakané výdavky. Druhou možnosťou je mať iný, stabilnejší príjem peňazí, či už z inej práce alebo z pasívneho príjmu. Začiatky bývajú najťažšie a preto treba byť pripravený na možné straty, ktoré budete musieť prekonať. V každom prípade je dobrá práca s peniazmi nevyhnutná pre úspešnú kariéru stávkara.

Čaká vás veľmi veľa študovania a hľadania informácii, no hlavne veľmi veľa stávkovania aj s väčšími obnosmi peňazí. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale pokiaľ chcete byť úspešný a schopný si zarobiť na svoj každodenný život, budete musieť prestávkovať veľmi veľké množstvo peňazí. Pre príklad povedzme, že vaše mesačné náklady aj s nejakými odloženými peniazmi sú 1 000 €. Ak sa vám podarí mať 55 % úspešných stávok, čo je veľmi slušné percento, tak potrebujete prestávkovať mesačne aspoň 10 000 €. Čo nie je malá suma. Pri 10 000 €, ak vám vyhrá 55% a 45% prehrá, ostane vám 1 000 €. Také veľké číslo už pri 55%, ak by to bolo 51%, čo je stále ziskové, potrebujete prestávkovať ešte oveľa viac.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Mobbing: Čo to je a ako sa mu vyhnúť?

Stretli ste sa už s mobbingom? Dnes je to stále častejšie skloňované slovo a šikanu na pracovisku pozná veľa ľudí. Či už ho poznáte zo strany kolegov alebo len jedného človeka, napríklad ako bossing. Ako si s mobbingom poradiť a ako sa mu vyhnúť?

Pôžičky na auto: Oplatí sa kúpiť nové, alebo ojazdené?

Pri hľadaní spôsobu financovania vášho nového vozidla sa otvára množstvo možností. Jednou z najrozšírenejších možností je pôžička na auto. Pozrie sa s nami na výhody a nevýhody nebankových pôžičiek.

Okamžité skončenie pracovného pomeru. Ako na to?

Našli ste si novú prácu, ale nastúpiť musíte hneď? Alebo to už jednoducho v práci neviete vydržať? Aké máte možnosti pri okamžitom skončení pracovného pomeru. A môžete vôbec podať okamžitú výpoveď? Hneď vám to povieme.

Ďalšie články