Úspešnému kandidátovi by nemal chýbať kus pokory, hovorí Zuzana Száraz, HR riaditeľka firmy CEIT

Čaká Vás pohovor vo firme CEIT? Aké vlastnosti by nemali chýbať uchádzačovi o miesto v tíme CEIT, ktorý sa neustále snaží veci zlepšovať? Pozrite sa s nami na otázky, ktoré možno padnú aj na Vašom pohovore.

Som uchádzač o prácu v CEIT. Ako sa mám na pohovor pripraviť?

Každý pohovor je iný a jeho priebeh závisí od odbornosti a skúseností, s ktorými k nám uchádzač prichádza. Sme vždy radi, ak vidíme aktívny záujem o našu spoločnosť, tešíme sa, ak má uchádzač vopred zistené informácie o nás a aktívne sa pýta, na všetko, čo ho k práci, o ktorú sa uchádza, zaujíma. Tiež odporúčame kandidátom, aby boli sami sebou a ak sa dostanú počas stretnutia do úzkych, nebáli sa situáciu pomenovať.

Odporúčame kandidátom aby boli sami sebou.

Čo zoznam záludných otázok? Trápite ním občas uchádzačov?

Nemám zoznam záludných otázok. Pre každého uchádzača to môže byť vždy iná otázka, ktorá ho zaskočí. Častokrát aj jednoduchá otázka môže byť tou záludnou. Tak napríklad:

  • Vedeli by ste mi popísať príklad Vášho zlyhania?
  • Čo ste si z tejto situácie odniesli, ako ste sa z nej poučii?
  • Ktoré Vaše vlastnosti ste využili pri hľadaní práce?
  • Akú najťažšiu vec ste sa v živote naučili?
  • Na čo ste najviac hrdý, že sa Vám podarilo naučiť?
  • Čo sa Vám zatiaľ nepodarilo naučiť a prečo?
  • Aký bol najlepší/najhorší nápad/návrh, ktorý ste v práci mali?

Aj jednoduchá otázka môže byť tou záludnou.

Doplňte: Úspešný kandidát by mal byť...

Mal by byť zapálený pre vec, zvedavý, spoľahlivý a zodpovedný, mal by mať chuť pracovať a mať pozitívny prístup (pozerať sa na veci ako sa dajú robiť a nie ako sa nedajú robiť) a byť tímový hráč.

Uchádzač Vám pošle životopis a Vy ho vyberiete. Čo bude nasledovať?

Ako každá spoločnosť, tak i my máme nastavené štandardy, ktorými sa riadime. Je pre nás dôležité aktívne komunikovať s každým uchádzačom, ktorý nám pošle svoj životopis.

Samotný prijímací pohovor prispôsobujeme danej pozícii, ktorú obsadzujeme. Častokrát volíme pretestovanie odborných znalostí, aby sme si overili v praxi, či naozaj zručnosti, ktoré kandidát prezentuje, aj ovláda. Okrem tohto sa usilujeme kandidátom, ktorí sú v najužšom výbere, predstaviť naše priestory, tím ľudí a tiež konkrétnu prácu ešte pred samotným nástupom, aby sme si boli istí, že máme rovnaké očakávania.

Volíme pretestovanie odborných znalostí, aby sme si v praxi overili, či zručnosti, ktoré kandidát prezentuje, aj ovláda.

K práci HR riaditeľky sa zaručene viažu vtipné zážitky z pohovorov. Čo rozosmialo Vás?

Neviem, či to nazvať ako zážitok alebo vtip. Raz kandidát meškal na stretnutie a prišiel v čase, keď som mala v pláne ísť na obed. Kandidát neváhal a pozval ma na obed - rozumej fast food v shopping centre. Celý obed nechal zaplatiť mňa, čo v tej chvíli nebolo úplne to naj. Čerešničkou na torte bolo, že ma nechal obslúžiť ho a doniesť mu obed až na stôl, pri ktorom sedel. V tej chvíli mu veru nepomohol ani najnovší oblek.

Pri akom uchádzačovi si poviete: Áno, práve Vás hľadáme?

Osobne mám rada ľudí, z ktorých cítite zapálenie pre vec, ktorú robia. Tiež mám rada autentických kandidátov, ktorí sa na nič nehrajú a majú navyše v sebe pri tom všetkom aj kus pokory.

Tak čo, skúsite to s CEIT? Dúfame, že Vám náš rozhovor pomohol vytvoriť si lepší obraz o prijímacom konaní v tejto úspešnej firme. Ak si aj tak chcete spraviť lepší prehľad, prezrite si aktuálne pracovné miesta v oblasti logistiky.Neboli ste vo Vašom predošlom zamestnaní spokojný? Posuňte svoje dojmy zo starej práce ďalej a svojho zamestnávateľa.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Najčastejšie chyby na pohovore: Tomuto sa určite vyhnite!

Už dlho hľadáte prácu, keď sa na vás zrazu usmeje šťastie a pozvú vás na pohovor? Dajte si pozor, aby ste neurobili tieto chyby, ktoré vás hneď pripravia o šancu. Ako sa správať na pohovore, aby ste uspeli a aké sú najčastejšie chyby na pohovore?

Aké vlastnosti ti pomôžu k úspechu v práci?

Kto by nechcel byť úspešný? Nie len v osobnom živote, ale aj v práci. Tvrdá práca je samozrejme jedným z bodov, ktoré tvoria základ úspešnej kariéry. Rovnako ako vedomosti a skúsenosti, tak aj charakter a osobnosť sú dôležitými vlastnosťami.

Aké sú vaše slabé stránky?

Prišli ste na pohovor a zrazu na vás vybalia otázku o vašich slabých stránkach? Žiadny strach. Táto otázka je celkom bežná. Pripravte sa na otázku o vašich slabých stránkach na pohovore.

Ďalšie články