Zbavte sa poplatkov pri prevode do zahraničia

Pracujete v Českej republike, ale sporiaci účet máte na Slovensku? Chodíte často do Čiech za rodinou alebo na rekreáciu, alebo chcete rozšíriť svoje obchodné vzťahy aj do Českej republiky?

Ušetrite na poplatkoch za prevod meny

Ak vás už nebaví zbytočne platiť za predražené prevody či výbery z bankomatu, tak spozornite. Poradíme vám, ako sa vyhnúť zbytočným poplatkom za výbery alebo transakcie kvôli zmene meny tak, aby vám tieto poplatky zbytočne nerobili vietor vo vašej peňaženke.

Ako si zjednodušiť prevody a výbery v Česku

Práve rozdielna mena komplikuje prevody medzi Slovenskom a Českom, preto veľa jednotlivcov a firiem hľadá spôsob, ako prevádzať alebo vyberať platby v inej mene čo najjednoduchšie a najlacnejšie.

Veľa slovenských firiem obchoduje prevažne s našimi českými susedmi. Jedná sa hlavne o e-shopy, ktoré distribuujú svoje produkty ako na Slovensku, tak aj do Českej republiky. Viacero rodín má v Čechách príbuzných, za ktorými pravidelne cestujú, alebo jednoducho radi obdivujú krásy Česka a starosti im robí práve prevod Eur na české koruny.

Pokiaľ vás už nebaví zbytočne utrácať za prevody a výbery v bankomatoch kvôli zmene meny z Eur na českú korunu a naopak, je načase si zriadiť účet, kde za prevody a výber z bankomatu nebudete platiť zbytočné poplatky. Medzi najznámejšie finančné subjekty, ktoré vám zjednodušia prevody a výbery v Českej republike, patria napríklad: osobný účet od Fio banky, KontoPlus od Privatbanky či mKONTO od mBank.

Zbavte sa poplatkov pri prevode do zahraničia

Vyberte si banku, kde nebudete za výber v zahraničí platiť

ING konto - výhoda pre tých, čo majú účet v Českej republike

Ak žijete v Českej republike, alebo máte z nejakého dôvodu uložené financie v českej mene, môžete využiť zhodnotenie týchto financií v jednej z najväčších bánk holandského pôvodu, a to v ING.

Tento globálny finančný gigant je uznávaný nielen v Európe, ale aj po celom svete. Medzi ich klientov patria jednotlivci, rodiny, firmy aj veľké podniky. Jednoducho každý, kto chce zúročiť svoje financie čo najvýhodnejšie a hlavne bez zbytočných poplatkov.

O ich kvalitnej práci nepochybuje ani odborná obec, keďže v roku 2017 získali ocenenie časopisu Global Finance - Najlepšia banka na svete.

Táto finančná inštitúcia, bohužiaľ, na území Slovenskej republiky nesídli už od roku 2013, avšak tí, ktorí majú otvorený účet nielen v eurovej mene, ale aj v českých korunách, môžu ich služby využívať aj keď žijú na Slovensku.

Zbavte sa poplatkov pri prevode do zahraničiaII

Zhodnoťte vaše úspory prostredníctvom ING

Sporiaci účet a podielové fondy v ING

ING Konto a ING Podielové fondy patria k najobľúbenejším účtom v Českej republike. V tejto krajine ING pôsobí už od roku 1992. I keď majú za sebou niekoľko desiatok rokov úspešného pôsobenia, svoje bankovníctvo neustále inovujú, aby sa nepretržite držali na špičke finančných spoločností.

Sporiaci účet ING Konto si založíte úplne zadarmo a je jedno koľko naň vložíte. Vaše financie se zhodnocujú už od jednej koruny. Vedenie účtu je tiež bez poplatkov a to je aj dôvod, prečo sa veľa ľudí či spoločností rozhodne práve pre ING Konto. V ING je samozrejmosťou, že máte výpočet percent pri výbere vašich financií bezplatný, a to kedykoľvek chcete.

Účet si založíte jednoducho z pohodlia svojho domova online. Vďaka tomu, že nemajú žiadne poplatky, ušetríte ešte viac. Svoje úspory zhodnotíte pri zostatku do 300 000 Kč sadzbou 0,3 % p.a. Financie, ktoré prevyšujú túto čiastku sa úročia sadzbou 0,1 % p.a.

Kupovať či predávať prostredníctvom ING Podielových fondov môžete už od 100 Kč. Investovať môžete do sektoru, ktorý má najväčší tržný kapitál, ako napríklad technologické firmy s kvalitným manažmentom. ING sa aktívne podieľa na vývoji firiem ako Amazon, Microsoft, Apple alebo VISA.

Vhodný výber sporiaceho účtu je obzvlášť dôležitý pri čistom zisku. Pokiaľ vás zaujíma výpočet zisku, nezabudnite si prečítať článok o tom, čo je to zisk a ako sa používa výkaz ziskov.

Pri založení Podielových fondov u ING sa stačí držať týchto troch krokov:

  1. Musíte vedieť, za ako dlho budete vaše finančné prostriedky potrebovať.
  2. Vyberte si fond, ktorý bude pre vás vyhovujúci. Na výber máte fondy zo základnej ponuky, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov, a potom fondy z rozšírenej ponuky, vhodné pre skúsených investorov.
  3. Investujte pravidelne, pretože tak zvyšujete svoju šancu na zaujímavé a hlavne stabilné výnosy. Pri investíciach vám určite pomôže vedieť, ako vypočítať percentá.

Chcete mať istotu, že počítate percentá správne? Prečítajte si náš článok ktorý sa zaoberá výpočtom percent

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Pribrali ste cez sviatky? Takto sa dostanete do formy

Vianočné maškrtenie zanechalo na nejednom z nás neželané kilogramy. Zbaviť sa ich však nemusí byť vôbec zložité. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako na to. Vďaka nim sa nemusíte navyše obávať ani neželaného jo-jo efektu.

6 dôvodov, prečo si do práce zobrať svojho psa

Benefity, akými zamestnávatelia lákajú nových zamestnancov sú dnes už o niečom úplne inom. Napríklad mileniálom záleží najmä na flexibilnej pracovnej dobe, možnosti pracovať z domu alebo mať dog friendly office. Čo to je?

Ako ušetriť pri pravidelných nákupoch

Prechádzky obchodmi bez plánovania môžu byť veľmi nákladné. Existuje však zopár jednoduchých rád, ktoré ak zaradíte do svojho života, ušetríte pri každom nákupe.

Ďalšie články