Životopis vzor a šablóna na stiahnutie zadarmo

Vzor životopisu je základ, ktorý potrebujete vidieť predtým, ako si zostavíte ten svoj životopis. Pozrite sa na vzory životopisov zadarmo a prečítajte si tipy na to, ako napísať kvalitný životopis. Odkazy na stiahnutie vzorov nájdete nižšie.

Ako napísať životopis

Ak chcete zapôsobiť na potencionálneho zamestnávateľa, je potrebné, aby váš životopis vyzeral proste skvelo. Hoci máte dobré skúsenosti, je tiež dôležité zvýrazniť tie, ktoré personalistu skutočne zaujmú, pretože sú relevantné. Ak si nie ste istý, tak skúste začať uvažovať o životopise ako o vašej vizitke.

Príliš krátke a príliš dlhé životopisy u mňa nemajú šancu.
hovorí František K., personalista v oblasti marketingu

Ako napísať kvalitný životopis ? Využívajte prehľadné šablóny a dajte prečítať životopis známemu. Úplne ideálna varianta je dať váš vytvorený životopis personalistovi, ktorý vám najlepšie povie nedostatky, či chyby.

V životopise zvýrazňujte len relevantnú prax a skúsenosti.

Životopis vzor

Relevantné informácie sú také informácie, ktoré sa týkajú konkrétnej pozície. Ak sa teda hlásite na pozíciu do kancelárie, pravdepodobne personalistu zaujme prax, ktorá súvisí s danou pozíciou. To, že sporadicky predávate v stánku na festivale sa do životopisu pre túto situáciu príliš nehodí. Naopak to môže byť priťažujúca okolnosť. Na druhú stranu ale platí, že nemusíte vypisovať len podobné pozície. Zamestnávateľa zaujme, že máte skúsenosti aj z iného odvetvia, ktoré sú síce vzdialené, ale s danou pozíciou sa v určitom smere spájajú. Vždy pri vyplňovaní vzorového životopisu používajte hlavne sedliacky rozum.

Životopis sa dá využiť prakticky pri akejkoľvek žiadosti do nového zamestnania. Pokiaľ uvažujete nad tým, že vám vaše aktuálne zamestnanie nevyhovuje a máte motiváciu pre zmenu, prezrite si článok o tom, kedy je vhodný čas na zmenu zamestnania a výpoveď v práci.

Vzor životopisu zadarmo

životopisy by mali vyzerať skutočne vzorovo a hierarchicky. Preto, pokiaľ vás vzory životopisov zadarmo zaujímajú, určite trochu prehľadajte internet a skúste nájsť nejaké vzory životopisov. Všimnite si, že takmer všetky vzory a šablóny životopisov držia postupnosť informácií. Nikdy by nemalo byť vzdelanie za doterajšími skúsenosťami a podobne.

Posťahujte ich a môžete sa inšpirovať. Pokiaľ si ale vôbec neviete dať rady, tak sa môžete inšpirovať nasledujúcimi vzormi životopisov. Na týchto šablónach môžete ľahko vytvoriť kópiu v ľavom hornom rohu a následovne si upraviť tieto vzory vo vašom PC. Následne odporúčame životopis exportovať do PDF, dôkladne skontrolovať a následne spoločne posielať s motivačným listom.

Obľúbený štýl životopisu v USA

Vytvorte si kópiu vzoru a individualizujte si svoj životopis.

Obľúbený štýl životopisu v USA

Z USA k nám prišli životopisy, ktoré obsahujú postranné farebné stĺpce s určitými informáciami a taktiež fotografiu.

Štruktúrovaný životopis

Vzor životopisu sa hodí pre inšpiráciu, pokiaľ si neviete dať rady. Väčšinou v profesii využijete takzvaný štruktúrovaný životopis. Jedná sa o vizitku vášho profesijného života, ktorá by mala pôsobiť profesionálne. Napísanie kvalitného štruktúrovaného životopisu nie je až také jednoduché ako sa zdá.

Pre napísanie profesionálneho a kvalitne štruktúrovaného životopisu je vhodné prejsť si rôzne vzory životopisov.

Ako napísať životopis

Nielen vtedy, keď vytvárate štruktúrovaný životopis by ste sa mali riadiť formálnymi pravidlami, ktoré je vhodné dodržať. V podstate sa jedná o to napísať životopis tak, aby bol čo najlepšie čitateľný a vyzdvihoval graficky vaše skúsenosti a znalosti.

Snahou by malo byť vytvorenie profesionálneho a hlavne prehľadného životopisu.

Štruktúra životopisu, ktorú môžete použiť ako šablónu

Ako by ste mali pri tvorbe životopisu postupovať alebo čo napísať do životopisu najskôr a čo potom ? Pre lepšiu predstavu pridávame obsah.

  1. Hlavička životopisu a vaša fotografia
  2. Vzdelanie
  3. Pracovné skúsenosti
  4. Kurzy
  5. Počítačové znalosti
  6. Jazykové znalosti
  7. Vlastnené preukazy (vodičský, potravinársky a ďalšie, ..)

Čo môžete do životopisu pridať ?

V dnešnej dobe je veľké množstvo životopisov posielaných online, s čím sa rozširuje aj vaša možnosť ako životopisy vyšperkovať. Nie je prekvapením, že sociálne siete dnes ovplyvňujú mnohé, vrátane práve výberu zamestnancov. Pokiaľ sa o svoj profil staráte dobre a máte pocit, že by mohol osloviť, nebojte sa pridať aj adresu naň. V určitých povolaniach môžete osloviť napríklad aj krátkym videom alebo fotografiami.

Zamestnávatelia si čím ďalej, tým viac vážia originalitu jednotlivých uchádzačov.

Na čo pri písaní životopisu nezabudnúť?

Len relevantné skúsenosti - Keď budete písať životopis pamätajte na to, že personalistu zaujímajú len skúsenosti, ktoré súvisia s pozíciou, na ktorú sa hlásite. Vynechajte preto staré brigády a tie skúsenosti, ktoré s danou pozíciou vôbec nesúvisia.

Jednoduchosť - Možno by ste najradšej farebne popísali vašu prax, skúste sa ale skôr držať hesla „v jednoduchosti je krása"

Jasná štruktúra - Tento bod tak trochu súvisí s predchádzajúcim bodom. Životopis by mal byť jednoduchý ale taktiež by na prvý pohľad mala byť jasná jeho štruktúra. Oddeľujte jednotlivé sekcie a nebojte sa zvýrazniť niektoré pozície.

Najviac dve strany A4 - Aj keď sa vám zdá, že máte čo zdieľať, nepreháňajte to. Stačí jedna stránka skúseností a druhá s prílohami.

Týmto je článok o vzoroch životopisov na konci. Nezabudnite však, že idálny vzor CV vlastne neexistuje. Je dobré sa držať ukážok a šablón, rozhodujúce sú však vždy vaše skúsenosti a zručnosti.

Ak vás zaujíma, čo robiť pri strate dokladov, určite si nezabudnite prečítať náš článok, ktorý slúži ako praktický návod pre každého kto nevie čo robiť pri strate vodičáku.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Pracovné ponuky cez LinkedIn –⁠ ako si vytvoriť žiadosť o prijatie do zamestnania

To, že sociálne siete sú dnes veľkým pomocníkom pri získavaní práce nie je žiadnou novinkou. LinkedIn je práve takou sociálnou sieťou. Pomôže vám vytvoriť si online životopis a nájsť prácu. Ako? Čítajte ďalej a dozviete sa to.

Ako si hľadať prácu?

Ste absolvent a hľadáte uplatnenie? Alebo vás už vaša práca nebaví? Chcete zmenu? Alebo sa vám jednoducho nedarí získať prácu? Možno robíte niečo zle. Prezradíme vám, ako si nájsť prácu. Čítajte ďalej.

Píšeme životopis: Čo všetko v ňom uviesť?

Ak si hľadáte prácu, určite potrebujete životopis alebo curriculum vitae. Práve ten je vašou vizitkou, na základe ktorej vás môžu vybrať. Preto je dobré mať v ňom všetko potrebné. Čo všetko v životopise uviesť sa dočítate na ďalších riadkoch.

Ďalšie články