Magazín

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

Vyhľadať článok

Na pohovor do Competence Call Center stačí prísť pozitívne naladený

Moderné Call Centrum hľadá komunikačné talenty, so sebavedomou a priateľskou komunikáciou. A ako prebieha samotný pohovor? Pýtali sme sa Nikolety Kovácsovej z Human Resources v Competence Call Center.

Ako vyvolať u recruiterov v ZSE WOW efekt?

Chystáte sa na pohovor do ZSE? Pripravili sme pre vás manuál ako zvládnuť pohovor na jednotku. Naše otázky zodpovedala Judita Cisáriková, vedúca HR Business Partners v ZSE.

Chcete sa na pohovore v H&M odlíšiť od ostatných? Tu je zoznam cenných rád

Čaká vás pohovor vo firme H&M? Prezradíme vám, s akými vlastnosťami najlepšie zapadnete do tímu nadšencov a čím všetkým vás môžu manažéri počas pohovoru prekvapiť.

Čo sa odohráva za zatvorenými dverami pohovorov vo firme VACUUMSCHMELZE, s.r.o.? Zistite viac

Aké benefity ponúka VACUUMSCHMELZE, s.r.o. svojim pracovníkom? A aké prijímacie konanie čaká na uchádzačov o voľné miesta? Odpovedala Ing. Andrea Hadbábna, HR Business Partner vo firme VACUUMSCHMELZE, s.r.o.

Ako sa zaevidovať na úrade práce? Zoberte si potrebné doklady

Viete, ako funguje evidencia na úrade práce? A aké dokumenty k tomu potrebujete? Na úrade práce by ste sa mali zaevidovať, keď ste bez práce alebo ste absolventom. Nemáte na to však veľa času a treba konať rýchlo.

Chcete byť úspešným podnikateľom? Potrebujete viac než len dobrý nápad

Začať biznis od nuly nie je jednoduché. Vytrvať a byť úspešný už vôbec nie. Ako začať podnikať a byť úspešný? Nestačí vám mať len dobrý nápad, potrebujete poznatky aj z iných oblastí. A čím viac ich budete mať tým lepšie.

Na pohovore v ECCO záleží aj na prvom dojme

Máte záujem o prácu v ECCO? Pozrite sa s nami, čo vás na pohovore čaká. Nižšie sa dozviete, ako na osobnom stretnutí zaujať a vyjsť z pohovoru ako víťaz.

Viete, čo si predstaviť pod benefitom sick day?

Cítite, že na vás niečo lezie a potrebujete pár dní odpočinku? Kedy môžete požiadať o tzv. sick day, alebo zdravotné voľno a ako dlho zväčša trvá?

Čo vás čaká a neminie na pohovore v Student Agency?

Poslali ste životopis do Student Agency a pozvali vás na pohovor? Odhoďte stres a poďte sa s nami pozrieť na celý priebeh prijímacieho konania. Aké vlastnosti spomenúť? A čomu sa naopak vyhnúť? Dozviete sa nižšie.

Generácia Y: Viete, kto sú modré a biele goliere?

Na pracovný trh sa aktuálne sťahuje generácia Y, teda mileniáli. Ako s nimi vedia firmy pracovať? A čo sú schopné im ponúknuť? Existuje tu aj rozdiel medzi samotnou generáciou, a to modré a biele goliere.