Magazín

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

Vyhľadať článok

Čo čakať na pohovore vo firme Plzeňský Prazdroj Slovensko a ako sa odlíšiť od ostatných kandidátov?

Katarína Kratochvílová, Senior Talent Acquisition Specialist vo firme Plzeňský Prazdroj Slovensko, nám priblíži priebeh pohovoru a definuje, aké vlastnosti by podľa nej mal mať každý úspešný uchádzač.

Tatra banka si na pohovore cení úprimnosť a drive

Július Benko, riaditeľ odboru ľudských zdrojov Tatra banky, nám prezradil zopár tipov, ktoré by vám mohli pomôcť zvládnuť pohovor na výbornú. Aké to sú?

Aký je postup pri podaní výpovede?

Chcete podať výpoveď a rozbaliť to na lepšom mieste? Alebo začať podnikať? V tom prípade vás čaká podanie výpovedi. My vám poradíme, ako postupovať pri podaní výpovede a na čo nezabudnúť.

Čo od vás budú žiadať recruiteri v IKEA? Pýtali sme sa Petry Kováčovej, HR Generalist v IKEA Bratislava

Čaká vás pohovor vo firme IKEA? Alebo ešte len premýšľate, či by ste sa na ich voľné pracovné miesto hodili? Zistite, aké má IKEA firemné hodnoty a akými benefitmi pre zamestnancov sa od ostatných zamestnávateľov odlišuje.

Hľadáte prácu? Vsaďte na sociálne siete

Nájsť si prácu v dnešnom svete nemusí byť také jednoduché ako sa zdá. Pracovné portály prekypujú inzerátmi a vybrať si spomedzi toho množstva to pravé pre vás je ťažké. Skúšali ste to už cez sociálne siete?

Čím zaujmete recruiterov v Generali? Dobrou energiou a chuťou na sebe pracovať.

Hľadáte prácu? Tím odborníkov v Generali má dvere otvorené. Pozrite sa na priebeh prijímacieho pohovoru a nenechajte nič na náhodu.

ZOOT: Baví nás čo robíme a milujeme ako to robíme

Z malej kancelárie v Prahe smeruje do celého sveta. Vzostup tejto spoločnosti hovorí sám za seba. Medze neexistujú. Ako sa do ZOOTu dostať? To nám prezradila Kristína Bujak, Operational Country Lead at ZOOT SK.

Platy na Slovensku 2018: Kto si zarobí najviac?

Nie je tajomstvom, že najlepšie si zarobíte na vyšších manažérskych pozíciách. Ale ktoré pozície vám prinesú uspokojenie vo finančnej oblasti? A aký je rozdiel medzi najlepšie a najhoršie zarábajúcim?

Úspešný kandidát by sa mal vedieť na pohovore v Unicorne dobre predať

Aké otázky padajú na pohovore v Unicorne, ako vyzerá samotný priebeh prijímacieho konania a ešte oveľa viac nám prezradila Denisa Farkasová, Recruitment Consultant pre firmu Unicorn.

Chystáte sa na pohovor do ŽSR? Zistite, čím vás môžu recruiteri prekvapiť

Prijímací pohovor v dnešnej dobe nie je formalita. Pripravte sa naň a ukážte, v čom ste iný. Tipy a triky na zvládnutie pohovoru nám prezradila hovorkyňa ŽSR, Martina Pavliková.