Magazín

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

Vyhľadať článok

Ako sa zaevidovať na úrade práce? Zoberte si potrebné doklady

Viete, ako funguje evidencia na úrade práce? A aké dokumenty k tomu potrebujete? Na úrade práce by ste sa mali zaevidovať, keď ste bez práce alebo ste absolventom. Nemáte na to však veľa času a treba konať rýchlo.

Chcete byť úspešným podnikateľom? Potrebujete viac než len dobrý nápad

Začať biznis od nuly nie je jednoduché. Vytrvať a byť úspešný už vôbec nie. Ako začať podnikať a byť úspešný? Nestačí vám mať len dobrý nápad, potrebujete poznatky aj z iných oblastí. A čím viac ich budete mať tým lepšie.

Na pohovore v ECCO záleží aj na prvom dojme

Máte záujem o prácu v ECCO? Pozrite sa s nami, čo vás na pohovore čaká. Nižšie sa dozviete, ako na osobnom stretnutí zaujať a vyjsť z pohovoru ako víťaz.

Viete, čo si predstaviť pod benefitom sick day?

Cítite, že na vás niečo lezie a potrebujete pár dní odpočinku? Kedy môžete požiadať o tzv. sick day, alebo zdravotné voľno a ako dlho zväčša trvá?

Čo vás čaká a neminie na pohovore v Student Agency?

Poslali ste životopis do Student Agency a pozvali vás na pohovor? Odhoďte stres a poďte sa s nami pozrieť na celý priebeh prijímacieho konania. Aké vlastnosti spomenúť? A čomu sa naopak vyhnúť? Dozviete sa nižšie.

Generácia Y: Viete, kto sú modré a biele goliere?

Na pracovný trh sa aktuálne sťahuje generácia Y, teda mileniáli. Ako s nimi vedia firmy pracovať? A čo sú schopné im ponúknuť? Existuje tu aj rozdiel medzi samotnou generáciou, a to modré a biele goliere.

Ako vyzerá pohovor v spoločnosti Brose Prievidza a na čo sa pripraviť?

Boli ste pozvaný na pohovor do firmy Brose Prievidza a neviete čo od neho čakať? Pozrite sa s nami na celý priebeh recruitmentu a zistite, na čo sa pripraviť.

Čím si získate recruiterov na pohovore v Henkel?

Odpoveď nám prezradila Zuzana Kaňuchová, Hovorkyňa/Riaditeľka korporátnej komunikácie Henkel Slovensko. Pozrite sa s nami na priebeh pohovoru v Henkel a nenechajte nič na náhodu.

Kedy je najlepšie hľadať si novú prácu? A čo pri výbere rozhoduje?

Nájsť si novú prácu nemusí byť také jednoduché, ako sa zdá. Nie je to totiž len o rozoslaní životopisu. Výber zamestnávateľa a správnej práce závisí na mnohých kritériách. A dnes už to nie je len výška mzdy.

Tajný recept, ako zvládnuť pohovor v Deichmanne odhalený

Čaká vás pohovor vo firme Deichmann? Nepodceňte prípravu, buďte úprimný a nechajte doma stres. Viac rád, ako na pohovore zažiariť nájdete nižšie.