Magazín

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

Vyhľadať článok

Čo vás čaká a neminie na pohovore v Student Agency?

Poslali ste životopis do Student Agency a pozvali vás na pohovor? Odhoďte stres a poďte sa s nami pozrieť na celý priebeh prijímacieho konania. Aké vlastnosti spomenúť? A čomu sa naopak vyhnúť? Dozviete sa nižšie.

Generácia Y: Viete, kto sú modré a biele goliere?

Na pracovný trh sa aktuálne sťahuje generácia Y, teda mileniáli. Ako s nimi vedia firmy pracovať? A čo sú schopné im ponúknuť? Existuje tu aj rozdiel medzi samotnou generáciou, a to modré a biele goliere.

Ako vyzerá pohovor v spoločnosti Brose Prievidza a na čo sa pripraviť?

Boli ste pozvaný na pohovor do firmy Brose Prievidza a neviete čo od neho čakať? Pozrite sa s nami na celý priebeh recruitmentu a zistite, na čo sa pripraviť.

Čím si získate recruiterov na pohovore v Henkel?

Odpoveď nám prezradila Zuzana Kaňuchová, Hovorkyňa/Riaditeľka korporátnej komunikácie Henkel Slovensko. Pozrite sa s nami na priebeh pohovoru v Henkel a nenechajte nič na náhodu.

Kedy je najlepšie hľadať si novú prácu? A čo pri výbere rozhoduje?

Nájsť si novú prácu nemusí byť také jednoduché, ako sa zdá. Nie je to totiž len o rozoslaní životopisu. Výber zamestnávateľa a správnej práce závisí na mnohých kritériách. A dnes už to nie je len výška mzdy.

Tajný recept, ako zvládnuť pohovor v Deichmanne odhalený

Čaká vás pohovor vo firme Deichmann? Nepodceňte prípravu, buďte úprimný a nechajte doma stres. Viac rád, ako na pohovore zažiariť nájdete nižšie.

Čo v kandidátoch najčastejšie hľadajú recruiteri Kiwi.com?

Zaujímate sa o prácu v Kiwi.com? Alebo ste už boli pozvaný aj na osobný pohovor? Poďte sa s nami bližšie pozrieť na to, čo si pre vás prichystali recruiteri.

Pracovné odevy: 5 rád, ktoré vám pomôžu s výberom

Pracujete na stavbe, maľujete alebo zatepľujete dom? V tom prípade potrebujete pracovné odevy. Kedy vám ich preplatí zamestnávateľ a kde vybrať tie najlepšie pracovné odevy?

Posuňte svoj životopis o level vyššie: 4 veci, ktoré by ste mali vedieť

Ak sa zubami-nechtami držíte starej dobre klasickej šablóny životopisu, nastal čas sa jej vzdať. Dnešná doba sa výrazne posunula dopredu a klasický životopis zaplnený textom už pri hľadaní práce veľa osohu nenarobí.

Viete, čo všetko vyčítate z výplatnej pásky?

Či už pracujete alebo brigádujete, pravdepodobne ste sa s výplatnou páskou stretli. Nie všetci jej však rozumejú a niekedy potrebuje aj výplatná páska vysvetlenie. Neobsahuje len správnu výšku mzdy, ale vyčítate z nej oveľa viac.