Magazín

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

Pracovné odevy: 5 rád, ktoré vám pomôžu s výberom

Pracujete na stavbe, maľujete alebo zatepľujete dom? V tom prípade potrebujete pracovné odevy. Kedy vám ich preplatí zamestnávateľ a kde vybrať tie najlepšie pracovné odevy?

Posuňte svoj životopis o level vyššie: 4 veci, ktoré by ste mali vedieť

Ak sa zubami-nechtami držíte starej dobre klasickej šablóny životopisu, nastal čas sa jej vzdať. Dnešná doba sa výrazne posunula dopredu a klasický životopis zaplnený textom už pri hľadaní práce veľa osohu nenarobí.

Viete, čo všetko vyčítate z výplatnej pásky?

Či už pracujete alebo brigádujete, pravdepodobne ste sa s výplatnou páskou stretli. Nie všetci jej však rozumejú a niekedy potrebuje aj výplatná páska vysvetlenie. Neobsahuje len správnu výšku mzdy, ale vyčítate z nej oveľa viac.

Ako si dopriať luxus za málo peňazí?

Rozmýšľali ste už nad otázkou, ako si dožičiť luxusný život s nie až tak luxusným budgetom? Tu je 15 tipov, ako byť luxusnému životu na dosah.

Recept na zvládnutie pohovoru v Martinuse: Buď sám sebou a nezabudni si priniesť úsmev

Patríš medzi knihomoľov, ktorí dokážu zhltnúť knihu za jeden deň a si vždy pozitívne naladený? Tak to sa budeš do tímu Martinusákov hodiť. Pozri sa na priebeh pohovor v Martinuse a zisti, čoho sa vyvarovať. Na naše otázky odpovedala Jana Gregor Simanová.

Čoraz viac Európanov sa vydáva za prácou do Kanady. Prečo?

Sociálny systém, vysoké dôchodky a mnoho ďalších benefitov presvedčilo odcestovať za prácou do Kanady nejedného Slováka. Poďte sa s nami pozrieť, čo so sebou život v Kanade prináša.

5 viet, ktoré uviesť v životopise, ak chcete zaujať personalistu

Už sa vám dlhšiu dobu nedarí nájsť prácu? Koľkokrát ste už prepisovali svoj životopis? Možno vám chýba práve to, čím by ste sa odlíšili od konkurencie. Čo napísať do životopisu, aby ste zaujali personalistu?

Najlepší recept ako zažiariť na pohovore

Čaká vás pohovor na vaše vysnívané miesto? Šanca na to, aby ste urobili dobrý dojem je len jedna. Nepremrhajte ju. Tu je niekoľko osvedčených rád, ako sa odlíšiť od stovky ďalších uchádzačov a vyniknúť u personalistu.

PARTNERS GROUP SK, odborníci, ktorí Vás prevedú svetom financií

Spoločnosť PARTNERS GROUP SK je lídrom v oblasti poskytovania finančných služieb a spolupracuje s poprednými firmami na slovenskom trhu. Nahliadnite s nami do zákulisia spoločnosti a zistite, aká je jej firemná kultúra.

Čaká Vás pohovor v CCC? Prezradíme Vám, ako sa naň čo najlepšie pripraviť

Poslali ste svoj životopis do CCC a pozvali Vás na pohovor? Odložte všetok stres. Dorota Dobeš Kremerová, HR Manager pre CCC Slovakia a CCC Czech, nám zodpovedala všetky otázky, týkajúce sa prijímacieho pohovoru.