Ako prebieha pohovor vo firme ABB? Pýtali sme sa Bibiány Pekarčíkovej, HR Business Partner v ABB.

Kto by nechcel pracovať v tíme inovátorov, ktorý sa nachádza práve v ABB? Svet automatizačných technológií a noviniek láka každého milovníka techniky. Pripojte sa k nim aj vy. A ako prebieha pohovor? Dozviete sa nižšie.

Čo by mal pred pohovorom urobiť každý uchádzač, aby bol úspešný?

Pred pracovným pohovorom si zistite informácie o spoločnosti, v ktorej chcete pracovať, čo je predmetom podnikania, kto sú zákazníci spoločnosti, a ďalšie informácie o hospodárskych výsledkoch firmy.

Dôkladne si prečítajte popis pozície, o ktorú sa uchádzate, prípadne si vypýtajte od recruitera viac informácií o danej pracovnej pozícii. Napríklad si zistite, s kým budete mať pohovor, opýtajte sa recruitera, aké otázky môžete očakávať, či je súčasťou pohovoru aj odborný test a ak áno, z akých oblastí a akou formou test prebieha.

Odpovede na tieto otázky Vám pomôžu uvoľniť vaše napätie pred pohovorom a zároveň sa dobre pripraviť a tým zvýšiť vaše šance na danú pozíciu.

Ste počas pohovorov občas záludní a kladiete otázky, ktoré vedia zaskočiť?

Nie je našim cieľom byť záludný, pri vedení pohovorov sme transparentní a otvorene sa pýtame na kompetencie a pracovné skúsenosti kandidáta. Dôležité je, aby sme na oboch stranách rozumeli všetkým aspektom prípadnej spolupráce.

Akého kandidáta vlastne hľadáte?

    Hľadáme kandidátov, ktorí majú rovnaké hodnoty, ako má naša spoločnosť ABB:

  • Bezpečnosť a integrita – nie sme ľahostajní v oblastiach bezpečnosti a integrity pri výkone našej práce.
  • Zameranie na zákazníka a kvalitu – naše jednanie riadi zákazník, kľúčová je pre nás kvalita.
  • Inovácie a rýchlosť – vyhľadávame lepšie spôsoby práce, byť rýchlejší je spôsob života.
  • Zodpovednosť a výkonnosť – k svojej práci pristupujeme zodpovedne, dosahujeme výsledky.
  • Spolupráca a dôvera – vzájomnú spoluprácu staviame na dôvere.

Ako by ste popísali výberový proces v ABB?

Náš výberový proces je precízny a vždy sa zameriavame len na zručnosti a schopnosti potrebné pre danú pozíciu. Tým zabezpečujeme férovosť a transparentnosť výberu u každého kandidáta.

Aká je charakteristika uchádzača, ktorý by sa skvele hodil do vášho tímu?

Pri každej pracovnej pozícii hľadáme kandidátov, ktorí majú požadované schopnosti a ukážu svoj silný potenciál.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Práca, ktorá ťa baví: Sen či realita?

Možno ste práve skončili školu a hľadáte si prácu. Rozosielate životopisy, ale akosi to stále nejde? Radi by ste našli prácu, ktorá vás bude baviť a budete sa v nej cítiť dobre. Ako na to?

Pripravte sa na pohovor a zvýšte šancu na úspech

Desiatky rozoslaných životopisov. Odmietavé e-maily. A zrazu to príde. Pozvanie na pohovor. Srdce vám búši. Neviete popadnúť dych. Čo teraz? Čo by ste mali spraviť? Ako zvládnuť pohovor? To vám hneď prezradíme. A nie je to nič zložitého.

Píšeme životopis: Čo všetko v ňom uviesť?

Ak si hľadáte prácu, určite potrebujete životopis alebo curriculum vitae. Práve ten je vašou vizitkou, na základe ktorej vás môžu vybrať. Preto je dobré mať v ňom všetko potrebné. Čo všetko v životopise uviesť sa dočítate na ďalších riadkoch.