Chcete získať zdravé sebavedomie? Poradíme Vám, ako na to

Sebavedomí ľudia kráčajú ľahšie, napredujú rýchlejšie a vyzerajú lepšie. V nasledujúcich riadkoch nájdete manuál k väčšiemu sebavedomiu.

Dôvodov, prečo má človek nízke sebavedomie, môže byť niekoľko. Nespokojnosť so svojim výzorom, komentáre od okolia alebo nepríjemné skúsenosti z detstva. Ako tento problém vyriešiť aby ste boli konečne šťastný?

Sebaláska

Najprv sa naučte mať radi samého seba. To, aký máme pocit zo samého seba a čo si o sebe myslíme, sa odráža aj navonok. Ľudia to jednoducho uvidia. Pozor.

Nespleťte si sebalásku s egoizmom, teda s kladením samého seba vždy na prvé miesto. V sebaláske ide o to, že akceptujete samého seba takého aký naozaj ste.

Nehanbite sa priznať, čo na sebe máte radi. Aj vrátane svojich nedostatkov. Hovorí sa to ľahko a o to ťažšie sa tak koná. Niektoré nedostatky sa hold akceptovať nedajú. A v tomto prípade musíte pristúpiť k zmene.

Nie ste spokojný so svojim výzorom? Pristúpte k zmene

Nenahovárame Vás k tomu, aby ste išli na plastiku nosa, nosili šošovky s inou farbou očí, alebo šli na liposukciu. Zmeňte strih vlasov, cvičte, osviežte svoj šatník nejakým štýlovým kúskom. Podčiarknite to, čo sa Vám na sebe páči. V prípade žien je to oveľa jednoduchšie. Prispôsobte makeup svojej nálade a zažiarte. Obujte si z času na čas červené lodičky alebo si dajte rúž. Nebojte sa a buďte odvážni.

Energia

Bez energie so sebavedomím ďaleko nezájdete. Nevydržíte stáť vzpriamene, budete pociťovať únavu a upadať. Preto dbajte na pitný režim. 3 litre vody denne a hneď je z Vás čulý človek schopný boja.

Zdravá strava je tiež cestou k väčšej energii. Jedzte ľahšie jedlá s menším podielom tuku a s veľkým množstvom bielkovín a vitamínov. Nastavte si svoj time management tak, aby ste mali každý deň dostatok času na jedlo. A tým nemyslíme len tri základné chody.

Energia sa dá samozrejme načerpať aj inak. Zvnútra. Robte to, čo Vám prináša radosť. Počúvajte hudbu, zájdite s kamarátmi von a zašportujte si spolu. Pokojne meditujte,čítajte, cvičte, majte sex, kreslite, spievajte v sprche. Prebuďte v sebe to dieťa, čo vo Vás drieme a netvárte sa vždy tak dospelo. Život si treba užívať.

Gestá

S týmito dvoma pojmami sa budete musieť ako znovuzrodený sebavedomý človek dôkladne zoznámiť. Nebojte sa používať gestá. Upútate nimi a dáte najavo, že Vám sebavedomie nechýba a viete o čom hovoríte. Pozor na veľké gestá. Nerozťahujte sa zbytočne na celú miestnosť. Nebolo by to v súlade s etiketou, nehovoriac o tom, že by sa Vaša spoločnosť mohla kvôli Vám cítiť nesvoja. Prekrížené ruky značia uzavretosť. Dávajte si na to pozor.

Posturika

Stojte rovno a vzpriamene. Ramená dozadu a vypnite hruď. Ruky z vreciek okamžite von. Neustále prekladanie nôh a krčenie sa, bude pôsobiť roztržito a nesebavedomo. O nič sa neopierajte. Možno by ste sa tak cítili lepšie a ležérnejšie, no nemuseli by ste pôsobiť práve sebavedomo. Aj pri sedení to platí. Skúste držať chrbát vystretý a nohy na zemi.

Očný kontakt

Pozerajte sa pri rozhovore ľuďom do očí. Nehľaďte do zeme ani do mobilu. Dávate tak druhému pocit dôležitosti. Pocit, že ho vnímate a rozumiete tomu čo hovorí. Držte bradu hore a verte si.

Dokonca sa preukázalo aj to, že sebavedomejšie pôsobíme, keď hovoríme hlasnejšie. Nebojte sa hovoriť dôraznejšie.

On má BMW a ja len Škodovku

On má iPhone, ja mám iba Lenovo. Je to so mnou zlé. Neporovnávajte sa toľko s ostatnými. V Chorvátsku je presne taká istá slaná voda ako na Bora Bora. Sledujte svoje vlastné úspechy. Samozrejme, mať určité ciele je dôležité pre osobnú motiváciu, ale nenechajte sa tým zbytočne uviesť do depresie. Nájdite si nového človeka, s ktorým budete súťažiť. Ste ním Vy sám.

Mnohé deti sú k tomuto prístupu vedené už od malička. Dostala si trojku? A taká Hanka čo dostala? Rodičia, pozor na to. Nie všetci majú predispozície na to, aby mali v škole samé jednotky, aby im išiel každý šport a ešte aj excelovali pri hre na hudobný nástroj. Nechcete aby sa Vaše deti celý život porovnávali s niekým iným a nikdy neboli so sebou spokojné.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Buďte v práci šťastný: 10 tipov ako to dosiahnuť

Už vás nebaví chodiť do práce s odporom? Chceli by ste byť v práci šťastný? Existujú spôsoby, ako toho môžete dosiahnuť. Nebojte sa, poradíme vám. Máme pre vás 10 tipov, ako byť v práci šťastný.

Zvýšte si sebavedomie: 10 trikov, ktoré vám s tým pomôžu

Myslíte si, že vás musí mať každý rád? Alebo, že musíte byť dokonalý? Tak s týmito myšlienkami už je koniec. Skúste týchto 10 trikov a zvýšte si sebavedomie.

Pracovné prostredie je dôležité: Prečo mať moderné kancelárie?

To, ako sa v práci cítite z veľkej časti ovplyvňuje aj prostredie, v ktorom pracujete. A v dnešnej dobe, by si zamestnávatelia mali na pracovnom prostredí dať záležať. Ovplyvní nielen náladu zamestnanca, ale aj jeho výkon a produktivitu.

Ďalšie články