Čo by ste nemali podceniť pri príprave na pohovor do firmy Volkswagen Slovakia?

Pozvali Vás na pohovor do firmy Volkswagen Slovakia? Gratulujeme! Hlavne nechajte strach doma a buďte pri rozhovore s personalistom otvorený. Hovorca spoločnosti, Michal Ambrovič, Vám v nasledujúcom rozhovore prezradí o priebehu pohovoru viac.

Aká vlastnosť vám v životopise uchádzača zaručene udrie do očí?

Jednoznačným základom u nás je byť tímovým hráčom, a to bez ohľadu na pozíciu, o ktorú sa uchádza. Výhodou je, ak ho zaujímajú autá a automobilový priemysel.

Bez tímovej spolupráce by to u nás jednoducho nebolo možné. Ideálne je, ak je kandidát aj manuálne zručný a flexibilný.

Ako prebieha samotné prijímacie konanie vo Volkswagen Slovakia?

Uchádzač o prácu vo Volkswagen Slovakia pošle žiadosť o zamestnanie buď elektronicky, mailom na job@volkswagen.sk, poštou alebo nás kontaktuje telefonicky na 02/6964 6000. Ak spĺňa predpoklady, následne je pozvaný na pracovný pohovor. Ten prebieha nasledovne:

  • Na začiatku je všeobecný úvod o závode, o personálnych záležitostiach, o sociálnom programe.
  • Nasleduje prehliadka haly, ak sa napríklad uchádza o najčastejšie obsadzovanú pozíciu výrobný pracovník pre montáž. Je totiž dôležité, aby hneď na úvod videl svoje pracovné miesto.
  • Následne prebieha osobný pohovor, kde je okrem uchádzača aj personalistka a budúci nadriadený. Zodpovedajú mu všetky otázky.
  • Po úspešnom pracovnom pohovore nasleduje vstupná lekárska prehliadka.

Napokon je dohodnutý nástupný termín – začiatkom je 2-dňový úvodný program, kde náš nový zamestnanec získa všetky dôležité informácie z oblasti BOZP, personálnych, mzdových a finančných záležitostí, sociálneho programu, a pod. Nikoho z nových zamestnancov vo výrobe nehádžeme hneď do „vody“, ale zaúča sa niekoľko dní v tréningovom centre.

V čom sa spoločnosť Volkswagen líši od ostatných slovenských zamestnávateľov?

Spoločnosť Volkswagen Slovakia vypláca najvyššie platy v slovenskom automobilovom priemysle. Ich priemerná výška dosiahla v roku 2017 sumu 1854 eur bez započítania managementu. Okrem toho ponúka jeden z najširších sociálnych programov na slovenskom pracovnom trhu, v ktorom si každý zamestnanec nájde to svoje.

Máte nejaký zaujímavý zážitok, ktorý sa udial počas pohovoru?

Jeden kandidát, ktorý sa uchádzal na výrobnú pozíciu v našom závode, bol veľký fanúšik krížoviek. V rámci silnej motivácie poslal okrem svojho životopisu aj pripravenú tajničku pre nás. Samozrejme, nás to prekvapilo, tak sme sa rozhodli ju ihneď vylúštiť. A riešením tejto krížovky bolo: „Mám zlato v rukách.“

Keby ste boli na mieste uchádzača, ako by ste sa pripravovali na pohovor k vám?

Nijaká špeciálna príprava nie je potrebná. Je však dobré, ak uchádzač príde s nejakou časovou rezervou, keďže vzdialenosti u nás v závode sú značné.

Kladiete na pohovore otázky, ktoré by sa dali pokladať za záludné?

Záludné otázky nedávame. Naším cieľom nie je uchádzačov „nachytať“, ale pýtať sa konštruktívne a k veci.

Čím Vás uchádzač na pohovore chytí za srdce?

Určite svojou otvorenosťou, úprimnosťou a odbornosťou.

Čo obsahuje balíček zamestnaneckých benefitov vo Volkswagen?

Okrem hlavných finančných výhod ako 13., 14. plat či odmena za hospodársky výsledok (bonus), ktoré sú vyplácané všetkým zamestnancom, naša spoločnosť myslí aj na rôznorodé skupiny všetkých vekových kategórií, v rozličných situáciách či s rôznymi záujmami. Čerství rodičia uvítajú príspevok pri narodení dieťaťa, milovníkom kultúry sú určené zvýhodnené vstupenky na podujatia a bohatá ponuka rekreačných aktivít osloví fanúšikov aktívneho i pasívneho oddychu.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Ako sa obliecť na pracovný pohovor?

Pozvali vás na pohovor? Gratulujeme. Ešte však nemáte vyhraté. Po domácej príprave na vás čaká ešte jedna ťažká skúška. Ako sa obliecť na pohovor? Možností je priveľa. Nebojte sa, my vám poradíme.

10 najčastejších otázok na pohovore

Dostali ste pozvánku na pohovor? Gratulujeme. Nemusíte byť nervózny. Stačí, ak sa naň dobre pripravíte. A my vám s tým, samozrejme, pomôžeme. Povieme vám, aké otázky sa na pohovore pýtajú personalisti najčastejšie.

Aké sú vaše slabé stránky?

Prišli ste na pohovor a zrazu na vás vybalia otázku o vašich slabých stránkach? Žiadny strach. Táto otázka je celkom bežná. Pripravte sa na otázku o vašich slabých stránkach na pohovore.

Ďalšie články