Na pohovor do Allianz - SP sa dobre pripravte a vyzdvihnite svoje skúsenosti

Chystáte sa na pohovor do Allianz - SP? Ako prebieha a čo vás môže zaskočiť sa dozviete nižšie. Naše otázky zodpovedala Barbora Andrejuvová, senior recruiterka v Allianz - SP.

Ako sa čo najlepšie pripraviť na pohovor v Allianz- SP?

V prvom rade by mal kandidát prísť na pracovný pohovor do Allianz - SP čo najlepšie pripravený. Znamená to, že by si mal naštudovať informácie o pozícii, o ktorú sa zaujíma a tiež si zistiť bližšie informácie o firme. Na pohovore by mal vyzdvihnúť svoje skúsenosti, ktoré priamo súvisia s danou pozíciou alebo môžu byť na danej pozícii prínosom.

Ktoré otázky kandidátov na pohovore zvyčajne prekvapia?

Naším cieľom nie je kandidáta počas pohovoru nachytať, ale zistiť a overiť jeho vedomosti a skúsenosti. Na základe toho potom zistíme, či je kandidát vhodný na danú pozíciu. Paradoxne, niekedy aj jednoduchá otázka vie kandidáta zaskočiť.

Existuje univerzálna vlastnosť, s ktorou má kandidát vyhraté?

Vždy to závisí od aktuálne obsadzovanej pozície. Vlastnosť, ktorá však vie kandidátom rozhodne pomôcť uspieť je komunikatívnosť a schopnosť zaujať.

Ako prebieha prijímací proces v Allianz-SP?

Prihlásení kandidáti, ktorí spĺňajú základné kritériá na pozíciu, sú telefonicky kontaktovaní recruiterom, ktorý realizuje krátky telefonický pohovor. Zvyčajne ide o preverenie základných informácií, kritérií a bližšie predstavenie pozície.

V prípade, že kandidát spĺňa základné podmienky na danú pozíciu, je následne pozvaný na jeden alebo viac osobných pohovorov, kde má možnosť bližšie predstaviť svoje pracovné skúsenosti, dozvedieť sa viac o pracovnej pozícii a taktiež sa opýtať na otázky, ktoré ho zaujímajú.

Pri niektorých pozíciách kandidáti ešte absolvujú doplňujúce testy, prípadne tzv. Assessment Centrum. Po ukončení prijímacieho procesu kandidátom poskytneme spätnú väzbu - pozitívnu alebo negatívnu. Tým najúspešnejším je potom predstavená pracovná ponuka.

Nastávajú na pohovoroch aj vtipné situácie?

Výberový proces a osobné stretnutia s kandidátmi často prinášajú rôzne situácie a niekedy aj úsmevné či zábavné. Stretli sme sa však už aj s kandidátmi, ktorí si napríklad pomýlili deň stretnutia, prípadne spoločnosť, v ktorej sa o prácu uchádzali.

Čím vám uchádzač na pohovore učarí?

Kandidát môže zvýšiť svoje šance na pohovore dobrou prípravou, príjemným vystupovaním, vyzdvihnutím jeho relevantných pracovných skúseností k danej pozícii, prejavením záujmu o pozíciu aj po jej bližšom predstavení, komunikatívnosťou, úprimnosťou, priamymi a jasnými odpoveďami na otázky, prípravou zaujímavých otázok a pozitívnym prístupom.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Pripravte sa na pohovor a zvýšte šancu na úspech

Desiatky rozoslaných životopisov. Odmietavé e-maily. A zrazu to príde. Pozvanie na pohovor. Srdce vám búši. Neviete popadnúť dych. Čo teraz? Čo by ste mali spraviť? Ako zvládnuť pohovor? To vám hneď prezradíme. A nie je to nič zložitého.

Odchodné a čo o ňom potrebujete vedieť?

Skončili ste pracovný pomer? Za určitých podmienok máte nárok na odchodné. Ktoré to sú? A aká je výška odchodného? Čo všetko potrebujete? Odpovedi nájdete v tomto článku.

Najčastejšie chyby na pohovore: Tomuto sa určite vyhnite!

Už dlho hľadáte prácu, keď sa na vás zrazu usmeje šťastie a pozvú vás na pohovor? Dajte si pozor, aby ste neurobili tieto chyby, ktoré vás hneď pripravia o šancu. Ako sa správať na pohovore, aby ste uspeli a aké sú najčastejšie chyby na pohovore?

Ďalšie články