Na pohovor do Competence Call Center stačí prísť pozitívne naladený

Moderné Call Centrum hľadá komunikačné talenty, so sebavedomou a priateľskou komunikáciou. A ako prebieha samotný pohovor? Pýtali sme sa Nikolety Kovácsovej z Human Resources v Competence Call Center.

CCC je popredným kontaktným centrom v Európe, ktoré za 20 rokov existencie získalo už 54 medzinárodných ocenení potvrdzujúcich orientáciu na kvalitu. Viac ako 7 000 profesionálov v sieti 20 pobočiek v 10 krajinách poskytuje servis zákazníkom z významných medzinárodných firiem.

Pobočka CCC v Bratislave bola založená pred 12 rokmi a za ten čas narástla na viac než 170 zamestnancov, ktorí poskytujú zákaznícky servis v slovenskom, českom, maďarskom a nemeckom jazyku.

Kladiete kandidátom otázky, ktorými ich chcete nachytať?

U nás sa kandidát nemusí báť otázok tipu „kde sa vidíte o päť rokov” alebo „ktoré sú vaše silné a slabé stránky”. Pohovor vedieme skôr ako dialóg, pri každom kandidátovi sa dostaneme niekam inam a ak sa aj nejaká otázka zdá byť záludná, tak to určite nebol zámer.

Aký kandidát do vašej partie dobre zapadne?

Keďže sme call centrum, hľadáme v prvom rade komunikačné talenty, pre ktoré je radosťou pomáhať druhým a ktoré dokážu zákazníkovi sebaisto, ale zároveň priateľsky poradiť.

Máte pre uchádzačov nejaké tipy/triky na zvládnutie pohovoru?

Žiadne konkrétne triky alebo tipy na zvládnutie pohovoru nemáme. Stačí, ak je kandidát úprimný a pozitívne naladený.

Hľadáme kolegov s veľkou dávkou empatie, ochoty a trpezlivosti, ktorí sú flexibilní, majú radi výzvy, môžeme sa na nich vždy spoľahnúť a majú tímového ducha. Veľkým plusom je, ak si rozumejú s počítačom a sú schopní naraz telefonovať aj ťukať do počítača.

Čo môže uchádzačov na pohovore prekvapiť?

Najprv kandidátom zavoláme, aby sme overili ich základné jazykové a komunikačné schopnosti. Potom nasleduje osobný pohovor, ktorý sa u nás nesie v priateľskom duchu – predstavíme firmu, „pokecáme“ s uchádzačom a dáme mu napísať testy. Ak dopadnú úspešne, zavoláme im a nasleduje už len dolaďovanie a podpis zmluvy.

Čomu na pohovore prikladáte váhu?

Prísť načas a vhodne oblečený je základ, na ktorý uchádzači často zabúdajú . Pritom prvý dojem je pri pohovore nesmierne dôležitý. Rovnako ako aj pevný stisk ruky alebo sústredenosť počas pohovoru – nie je šťastné, ak sa ma kandidát spýta na niečo, čo som pred dvoma minútami vysvetľovala.

Zmysel pre humor a zdravá miera pokory je sympatickou kombináciou.

Máte v rukáve nejakú vtipnú skúsenosť z pohovoru?

Zopár zaujímavých kandidátov sme už zažili a s odstupom času sa na týchto príhodách iba smejeme. Mali sme kandidátku, ktorá prišla o 10:00 ráno na pohovor už v podnapitom stave a narazila do sklených dverí. Raz mi kandidátka ušla z pohovoru, lebo nevedela zapnúť počítač, iný kandidát mi bez ostychu pohladil koleno. Ale úsmevné dokážu byť aj nevhodné fotografie v životopisoch: ako si kandidát vychutnáva cigaru alebo pózuje so samopalom. (smiech)

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

10 najčastejších otázok na pohovore

Dostali ste pozvánku na pohovor? Gratulujeme. Nemusíte byť nervózny. Stačí, ak sa naň dobre pripravíte. A my vám s tým, samozrejme, pomôžeme. Povieme vám, aké otázky sa na pohovore pýtajú personalisti najčastejšie.

Ako si hľadať prácu?

Ste absolvent a hľadáte uplatnenie? Alebo vás už vaša práca nebaví? Chcete zmenu? Alebo sa vám jednoducho nedarí získať prácu? Možno robíte niečo zle. Prezradíme vám, ako si nájsť prácu. Čítajte ďalej.

Vyššia minimálna mzda v roku 2018

Od nového roku sa mení výška minimálnej mzdy. Tá sa zvyšuje hneď o niekoľko desiatok eur. Možno sa vám to nezdá veľa, ale každé euro tu robí rozdiel. Koľko si teda po novom môžeme zarobiť?

Ďalšie články