Uchádzačom by na pohovore nemalo chýbať zdravé sebavedomie, tvrdí Tomáš Bezák, vedúci úseku komunikácie Lidl

Aká vlastnosť na Vás u kandidáta počas pohovoru zaúčinkuje? A ako sa odlíši od stovky ďalších uchádzačov? Toto, aj mnoho iného Vám zodpovie Tomáš Bezák v nasledujúcom rozhovore.

Aké sú tipy a triky pre uchádzačov pri príprave na prijímacie konanie?

Najdôležitejšia je samotná príprava na pohovor. Oceníme, ak si kandidát dá čas, aby zistil viac informácií o Lidl. Takto bude lepšie pripravený na prijímací pohovor, pri ktorom bude menej nervózny a sebaistejší. Dôležitý je pre nás prvý dojem. Uchádzač by mal prísť včas a vhodne oblečený, aby zanechal dobrý prvý dojem.

Ceníme si, ak sa uchádzač pýta, vidíme tak, že má o pozíciu naozaj záujem.

Posledným tipom, ktorý môžeme uchádzačovi dať, je aby sa uistil, či dobre rozumel položenej otázke. Ak bola preňho otázka položená nezrozumiteľne, je dôležité aby sa pýtal a následne vedel lepšie zareagovať. Odpovede na ďalšie otázky môžu uchádzači nájsť priamo na našej kariérnej stránke, v sekcii „Najčastejšie otázky“.

Aká vlastnosť na Vás u kandidáta počas pohovoru zaúčinkuje?

Každého uchádzača hodnotíme individuálne a objektívne v súvislosti s kompetenciami, ktoré sú nevyhnutné na výkon danej pracovnej pozície. Dôležitá je aj proaktivita, drive a motivácia, aby bolo už od začiatku zrejmé, že uchádzač má skutočne záujem pracovať v spoločnosti Lidl na danej pozícii, chuť učiť sa nové veci, rozvíjať sa a svojim pričinením prispieť k spoločnému úspechu firmy.

Nájdu sa medzi otázkami na pohovore aj také, ktoré uchádzačom rozbúchajú srdce?

Našim cieľom nie je „nachytať“ uchádzačov, preto spravidla nekladieme záludné otázky, ale vedieme otvorený a úprimný dialóg. Chceme aby sa kandidáti počas trvania celého výberového procesu cítili komfortne, aby boli informovaní o všetkých nasledujúcich krokoch, aby dostali odpoveď včas a v dohodnutom termíne. A samozrejme, aby sme zodpovedali všetky otázky. Celkovo sa snažíme dosiahnuť pozitívnu Candidate Experience.

Vedieme úprimný dialóg. Dôležitá je pre nás otvorenosť a komfort kandidátov počas celého výberového konania.

Aké charakteristiky dopomôžu uchádzačom k získaniu práce v Lidl?

Dôležité je predovšetkým zdravé sebavedomie, schopnosť vlastnej prezentácie a objektívneho zhodnotenia samého seba. Kandidát by sa nemal preceňovať, ale ani podceňovať, mal by dokázať vyzdvihnúť svoje pozitívne stránky a zručnosti a pritom zároveň konštruktívne posúdiť aj svoje slabé stránky, v ktorých má stále priestor ďalej sa rozvíjať. Rovnako dôležitá je aj úprimnosť, schopnosť otvorene definovať svoje požiadavky a celkovo priama komunikácia už od prvého kontaktu.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Pripravte sa na pohovor a zvýšte šancu na úspech

Desiatky rozoslaných životopisov. Odmietavé e-maily. A zrazu to príde. Pozvanie na pohovor. Srdce vám búši. Neviete popadnúť dych. Čo teraz? Čo by ste mali spraviť? Ako zvládnuť pohovor? To vám hneď prezradíme. A nie je to nič zložitého.

Soft skills: Zaboduj s nimi na pohovore

Hľadáte prácu, ale nedarí sa vám? Dostali ste sa na pohovor, ale aj tak vás nezobrali? Príčin môže byť niekoľko. Od zle napísaného životopisu až po vaše vystupovanie. Nezabudli ste na niečo? Čo tak ukázať vaše „jemné“ zručnosti?

Okamžité skončenie pracovného pomeru. Ako na to?

Našli ste si novú prácu, ale nastúpiť musíte hneď? Alebo to už jednoducho v práci neviete vydržať? Aké máte možnosti pri okamžitom skončení pracovného pomeru. A môžete vôbec podať okamžitú výpoveď? Hneď vám to povieme.

Ďalšie články