Zoznámte sa s firmou BASF. Čo vás neminie na pohovore?

Čoho sa na pohovore v BASF vyvarovať a ako zaujať recruiterov? Otázky nám zodpovedal Gabriel Meixner, HR Business Partner v spoločnosti BASF Slovensko.

Aký trik by ste poradili uchádzačovi o prácu v BASF?

Neveríme na triky. Ak na nás chce kandidát urobiť dojem, mal by mať dobrú sebareflexiu a určite by mal prísť pripravený. Pripravený znamená, že sa oboznámi s aktivitami spoločnosti a obsahom konkrétnej pozície. Ak si to nevie zistiť dopredu, tak to zisťuje počas pohovoru.

Akú vlastnosť hľadáte v každom uchádzačovi?

Okrem povinných požiadaviek v oblastiach skúseností a vedomostí potrebujeme, aby každý náš kolega cítil osobnú zodpovednosť za svoj rozvoj. V BASF máme obrovské množstvo príležitostí na kariérny a odborný rast. Na to, aby ich niekto plne využil, musí byť proaktívny a neustále na sebe pracovať.

Čím Vás môže uchádzač na pohovore okúzliť?

Otvorenosťou a úprimnosťou, dôkladnou prípravou na pohovor, a ak je zjavné, že na sebe chce naozaj pracovať.

Akú najzákernejšiu otázku sa na pohovore pýtate?

Nemáme žiadnu čarovnú otázku. Počas pohovoru chceme spoznať kandidáta, zistiť, čo už má za sebou a ako si predstavuje svoj ďalší rozvoj. Pohovory skôr vedieme formou dialógu a snažíme sa veľmi otvorene a partnersky komunikovať. Počas výberového konania sa snažíme o to, aby sme čo najlepšie porozumeli zručnostiam, skúsenostiam a správaniu kandidáta.

Čo zahŕňa prijímacie konanie v BASF?

Každé prijímacie konanie je u nás iné, keďže obsadzujeme veľmi rôznorodé pozície. Každé výberové konanie zahŕňa stretnutie s kandidátom, na ktorom sa zúčastňuje aj vedúci pracovník.

Ak je to možné, na stretnutí je prítomný aj niekto z potenciálnych kolegov. Okrem osobného pohovoru často používame online dotazníky a testy, ako aj určitú formu simulácie alebo pracovného zadania, v ktorom sa snažíme kandidáta dať do situácie, ktorá čo najviac vystihuje jeho budúcu prácu.

Odnášate si z pohovorov aj vtipné zážitky?

Tých momentov je mnoho. Sú to najmä drobné príhody alebo stretnutia so zaujímavými ľuďmi.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

10 najčastejších otázok na pohovore

Dostali ste pozvánku na pohovor? Gratulujeme. Nemusíte byť nervózny. Stačí, ak sa naň dobre pripravíte. A my vám s tým, samozrejme, pomôžeme. Povieme vám, aké otázky sa na pohovore pýtajú personalisti najčastejšie.

Sociálne siete v pracovnej sfére

Nájsť si dnes prácu nie je ťažké, ak viete, kde hľadať. No ťažšie môže byť nájsť si takú prácu, ktorá vás bude baviť a napĺňať. Sociálne siete dnes vládnu svetu a aj keď pracovné portály nenahradia, majú miesto aj v pracovnej oblasti.

Týmto zabíjate svoj životopis. Čo do životopisu nepatrí?

Personalistovi trvá len pár sekúnd než rozhodne o vašom osude. Životopis je vašou vstupenkou do sveta. Chcete urobiť dobrý dojem a získať pozvanie na pohovor? Tieto veci do životopisu určite nepatria.

Ďalšie články