Aká je najlepšia pôžička po koronakríze?

Aj keď niektorí z nás zvládli finančnú situáciu po koronakríze ešte relatívne dobre, problémy sa mohli dostaviť až teraz, keďže rodina napríklad vyčerpala finančnú rezervu. Je preto správny čas zamyslieť sa nad tým aká je najlepšia pôžička po koronakríze.

Najlepšia pôžička po koronakríze

Bez ohľadu na to, aké sú dôvody klienta, je potrebné si výber pôžičky vopred premyslieť a dobre si spočítať schopnosť úver splácať. Pôžičky sú večné a je po nich dopyt v každom čase: keď sa štátu a občanom darí, keď sa im nedarí, keď sú ľudia šťastní alebo nešťastní atď. Predpoklady na to, aby ste mohli úver riadne splácať, by však mali byť vždy prítomné a bezpodmienečné. Ak je klient vo veľkej finančnej tiesni, napríklad prišiel o prácu, pôžička určite nie je najšťastnejším riešením a môže ho a celú jeho rodinu dostať do veľkých finančných problémov, najmä v prípade nebankovej pôžičky bez registra. Ak klient vie, že bude schopný úver riadne splácať, nič mu nebráni v tom, aby sa poobzeral po pre neho najvýhodnejšom úvere.

Ako vybrať najlepšiu pôžičku

Schválenie pôžičky online - to by bola najlepšia pôžička. Predtým, ako sa klient rozhodne osloviť finančnú inštitúciu a začne hľadať pre neho najvýhodnejší úver, je však potrebné objasniť niekoľko bodov. V prvom rade musí klient presne vedieť, na čo si požičiava. To vedie k druhému bodu, v ktorom klient musí vedieť, akú výšku úveru potrebuje na financovanie niečoho dôležitého a potrebného. Klient by si nikdy nemal požičiavať na zábavu, darčeky, dovolenky a iné zbytočnosti, ktoré nie sú nevyhnutné. Niekto by si mohol myslieť, že je to samozrejmosť a že si snáď nikto nemôže požičať na zábavu a zbytočné výdavky. Bohužiaľ, áno, stále sa vyskytujú prípady, keď si klienti požičiavajú na nepotrebné veci.

Klient, ktorý sa rozhodne využiť služby úveru, musí myslieť aj na budúcnosť. Prvé veľké rozhodnutie, ktoré ho čaká, je, či sa rozhodne pre krátkodobú alebo dlhodobú pôžičku. V oboch prípadoch si klient musí vypočítať, či bude schopný splácať úver a ako veľmi mesačná splátka zaťaží jeho rozpočet alebo rodinný rozpočet.

Aký je rozdiel medzi krátkodobým a dlhodobým úverom? Krátkodobé pôžičky majú zvyčajne dobu splatnosti 1 mesiac až maximálne 3 mesiace. Na druhej strane dlhodobé úvery majú zvyčajne splatnosť od 1 roka do niekoľkých desaťročí, zvyčajne ide o hypotéky alebo miliónové úvery.

Ako si vybrať najlepšiu pôžičku?

  • Klient musí presne určiť, na čo si požičiava.
  • Klient musí vypočítať výšku požadovaného úveru.
  • Klient musí sledovať RPMN a úrokovú sadzbu úveru.
  • Klient si musí podrobne prečítať podmienky úveru.
  • Klient nesmie v žiadosti o úver nikdy klamať.

Treba povedať, že posledný bod ktorý hovroí o tom, že klient nesmie v žiadosti o úver nikdy klamať, je veľmi dôležitý. Ak klient v žiadosti o úver klame, musí rátať s najhorším: úver mu bude zamietnutý, poruší podmienky, môže mu hroziť vysoká pokuta alebo nebude schopný úver splatiť. Samotný úver nesie veľké riziko pre veriteľa aj žiadateľa, preto musia byť obe strany čo najúprimnejšie.

Pôžička online

V dnešnej dobe, aj napriek strachu z nákazy koronavírusom, sa ľudia naučili vybavovať väčšinu záležitostí online alebo telefonicky a nechcú navštevovať kamenné pobočky, pokiaľ to nie je absolútne nevyhnutné. Aj z tohto dôvodu klienti uprednostňujú online pôžičky. Online pôžičku je možné vybaviť z pohodlia domova a klient na to potrebuje len počítač a pripojenie na internet - schválenie pôžičky online. Bankové a nebankové spoločnosti sa snažia vyjsť svojim klientom maximálne v ústrety a online pôžičky do výšky niekoľko sto tisíc si klienti vybavujú bez nutnosti návštevy kamennej pobočky. Taktiež exsituje aj pôžička po insolvencii ako alternatíva pre ľudí s nižším príjmom.

Predtým boli online pôžičky doménou najmä nebankových inštitúcií, ale v súčasnosti im konkurujú aj bankové inštitúcie a klienti si môžu vybaviť oba typy pôžičiek online. Aj v minulosti platilo, že bankové inštitúcie ponúkali výhodnejšie podmienky a klienti sa obracali na nebankové inštitúcie len vtedy, ak si chceli vybaviť nebankové pôžičky bez registra. To už neplatí. Nebankové inštitúcie často ponúkajú výhodnejšie podmienky ako niektoré bankové inštitúcie. A nebankové inštitúcie už vo väčšine prípadov overujú aj bonitu klienta, takže klienti, ktorí majú viacero dlhov, riadne nesplácajú a majú veľké finančné problémy, zvyčajne pôžičku vôbec nedostanú.

Výhody online pôžičiek:

  • Online spracovanie z pohodlia domova,
  • bez nutnosti návštevy kamennej pobočky,
  • rýchle spracovanie, peniaze často na bankovom účte klienta v deň podania žiadosti,
  • veľký výber pôžičiek na jednom mieste,
  • možnosť porovnať niekoľko pôžičiek naraz a vybrať si tú najvýhodnejšiu online.

Rýchla pôžička je dnes samozrejmosťou. Klienti nechcú čakať na schválenie úveru dlhé dni alebo hodiny. Väčšina online pôžičiek je zvyčajne schválená do niekoľkých minút. Iba v prípade, že je potrebné vyplniť údaje, môže žiadosť o úver trvať dlhšie. Rýchle pôžičky sú doménou bankových aj nebankových inštitúcií.

Mnohé online pôžičky si klienti vybavujú len cez webovú stránku poskytovateľa a iná možnosť neexistuje, väčšinou ide o nebankové spoločnosti, napr. pôžičku Zonky je možné vybaviť len online cez webovú stránku, iná možnosť neexistuje.

Pôžička po koronakríze

Klienti sa nemusia báť koronavírusových pôžičiek, pretože bankové a nebankové inštitúcie vždy podrobne prezentujú všetky svoje podmienky, takže ak si je klient istý, že bude schopný pôžičku splácať, nič mu nebráni v tom, aby využil služby niektorej z dostupných pôžičiek. Klienti sa najčastejšie pozerajú na to, aká bude ich mesačná splátka, ale je tiež potrebné presne vedieť, koľko za úver zaplatia celkovo. Tieto dva údaje (výška mesačnej platby, celková zaplatená suma) sú zvyčajne kľúčové, ale nie sú jediné, ktoré musí klient sledovať. Klient musí mať prehľad aj o poplatkoch v prípade predčasného splatenia, o sankciách v prípade riadneho nesplácania alebo o možnosti poistenia a o tom, čo poistenie kryje. Užitočné je tiež vedieť, ako si vypočítať percentá. Dá sa tak jednoducho vyhnúť nepríjemným prekvapeniam.

Najzákladnejšie delenie pôžičiek je také, že či si klient vyberie bankovú alebo nebankovú pôžičku, potom už len stačí požiadať o vybranú pôžičku online a počkať na schválenie úveru. Riešením ťažkej finančnej situácie môže byť koronavírusová pôžička. Nižšie si žiadatelia o pôžičku môžu pozrieť 3 najlepšie bankové pôžičky a 3 najlepšie nebankové pôžičky spolu so základnými informáciami o nich.

Online bankové pôžičky, hodnotenia a recenzie

Vo väčšine prípadov je pôžička od bankovej inštitúcie spojená s povinnosťou otvoriť si bankový účet vo vybranej banke alebo mať v nej už existujúci bankový účet. Všetky bankové inštitúcie sú pod kontrolou Národnej banky. Zvyčajne majú o niečo prísnejší schvaľovací proces a klient nemôže získať úver od bankovej inštitúcie so záznamom v registri dlžníkov. Predtým sa bankové úvery zvyčajne dali vybaviť len v kamenných pobočkách, ale v súčasnosti bankové inštitúcie poskytujú aj rýchle úvery, ktoré si klienti môžu vybaviť online bez toho, aby museli niekam chodiť. V prípade výberu akejkoľvek banky je však vždy hodné si dôkladne prezrieť hodnotenia a recenzie a taktiež zvážiť individuálne potreby pre pôžičku.

Banková pôžička Fio

Úver Fio banky má bohatú históriu a bol jedným z prvých bankových úverov na českom trhu. V súčasnosti si klienti môžu vo Fio banke požičať až 32 000 eur so splatnosťou až 120 mesiacov. Klienti si môžu požičať už 200 eur. Pôžičku Fio banky najčastejšie využívajú existujúci klienti Fio baky.

Banková pôžička mBank

mPôžička plus je veľmi obľúbená medzi klientmi, najčastejšie klientmi mBank, ktorí už majú bežný účet, sporiaci účet atď. Ide o bezúčelový úver s maximálnou výškou do 25 000 eur. Maximálna doba splácania je 96 mesiacov. Najvýhodnejšou pôžičkou v mBank je pôžička s úrokom 0 % ročne v maximálnej výške až 1 600 eur. Jediné, čo klient v tomto prípade platí, je poplatok za poskytnutie úveru vo výške 2 %. V prípade úveru vo výške 25 000 eur zaplatí klient celkovo 25 000 eur.

Banková pôžička Raiffeisenbank

Úver od Raiffeisenbank je bezúčelový úver vo výške 800 až 3 000 eur. Klienti si môžu poistiť svoj úver v Raiffeisenbank a vybrať si, v ktorý deň v mesiaci budú úver splácať. Raiffeisenbank poskytuje rýchle pôžičky, konsolidáciu a refinancovanie úverov, kontokorentné úvery alebo financovanie automobilov. Každý klient si môže nájsť tú najlepšiu pôžičku.

Online nebankové pôžičky

Nebankové inštitúcie nemajú také prísne podmienky, ale väčšina z nich aj tak overuje úverovú bonitu klienta úplne rovnako ako bankové inštitúcie. Ak sú nebankové inštitúcie v niektorých prípadoch pri schvaľovaní úverov benevolentnejšie, vo väčšine prípadov je to kompenzované nevýhodnými podmienkami poskytovania úverov. V súčasnosti sa klienti môžu stretnúť s nebankovými pôžičkami, ktorých podmienky sa zhodujú s podmienkami bánk. Najväčšou výhodou nebankových pôžičiek je, že ide o tzv. rýchle pôžičky, ktoré klienti vybavia už za niekoľko minút. Nižšie sa pozrieme na niektoré z týchto úverov.

Nebanková pôžička Cofidis

Nebankový úver Cofidis je na slovenskom trhu od roku 2004 a klienti v jeho ponuke nájdu účelové aj bezúčelové úvery. Výška úveru môže byť až 35 000 eur s dobou splácania až 90 mesiacov. Cofidis sa snaží zvýhodňovať partnerov a novomanželov, preto v jeho ponuke klienti nájdu okrem iného Partnerskú pôžičku a Novomanželskú pôžičku. Klienti si môžu svoj úver Cofidis aj poistiť.

Nebanková pôžička Kamali

Úver Kamali je poskytovaný pod záštitou spoločnosti Home Credit a ponúka veľmi solídne podmienky. Ide o tzv. krátkodobý úver a klienti si môžu požičať až 800 eur s dobou splatnosti 1 mesiac. Veľmi výhodná je prvá pôžička Kamali, ktorá môže byť bezplatná a úplne bez poplatkov, ak ju klient splatí do 14 dní od podpisu zmluvy. Spomedzi krátkodobých pôžičiek je pôžička Kamali jednou z najvýhodnejších.

Nebanková pôžička Zonky

Nebankové pôžičky Zonky pôsobia na českom trhu od roku 2014 a za ten čas sa stali veľmi obšúbené aj medzi Slovákmi. Ako mladá spoločnosť je medzi klientmi jednou z najobľúbenejších nebankových pôžičiek. Klienti môžu investovať aj na Zonky. Mottom spoločnosti je, že ľudia požičiavajú ľuďom, ide o takzvanú pôžičku P2P. Pôžička Zonky sa pohybuje od 20 000 Kč (približne 800 eur) do 750 000 Kč (približne 30 500 eur) s dobou splatnosti až 84 mesiacov.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Zaujmi personalistu e-mailom: Ako ho napísať správne?

V dnešnej dobe, kedy už neposielate rukou písaný list so žiadosťou o prácu či odpoveď na inzerát v novinách, je prvá vec, ktorú personalista uvidí e-mail. Ako napísať mail žiadosť o prácu a sprievodný list, ktorým personalistu zaručene zaujmete?

Ako na životopis v angličtine?

Chceš získať prácu v zahraničí? Alebo tam študovať? Angličtina je dnes základ, ktorý sa očakáva takmer všade. Ako správne napísať životopis v angličtine, ti povie tento článok. Tak čítaj ďalej.

Na čo si dať pozor pri odpovedi na ponuku práce?

Situácia na trhu práce sa pre uchádzačov zlepšuje. Stačí iba poslať svoj životopis so sprievodným listom a čakať na pozvánku na pohovor. Naučte sa, ako sa odpoveď na ponuku práce píše a presvedčte tak recruiterov o tom, že ste ten správny kandidát.

Ďalšie články