Pôžička po insolvencii: Existuje pôžička ihneď po ukončenej insolvencii?

Prešli ste insolvenciou a neviete čo ďalej? Ani po skončení insolvencie nemusí byť situácia jednoduchá; hľadáte plán ako ušetriť a každý neplánovaný výdavok naruší insolvenciu. V takejto situácii sa pôžička ihneď môže javiť ako vhodné riešenie.

Každý si musí dávať veľký pozor na to, od koho si požičiava. Pôžička po insolvencii a následné zíksanie schválenia úveru nemusí byť jednoduché. Recenzie najlepších nebankových pôžičiek sú dnes dostupné na mnohých internetových portáloch, vďaka čomu máte väčšiu istotu, ktoré spoločnosti naozaj stoja za to a vaša pôžička po platobnej neschopnosti môže byť naozaj bezpečná.

Čo je to insolvencia?

Oddlženie, insolvencia alebo osobný bankrot. Všetky podmienky znamenajú účinný spôsob, ako sa vysporiadať s dlhmi, ktoré už nie sme schopní splácať. Ide o spôsob riešenia dlhov v insolvenčnom konaní. Každý môže požiadať o insolvenciu, ak spĺňa vopred stanovené podmienky pre vyhlásenie insolvencie.

Aký je priebeh osobného bankrotu alebo insolvencie? Po podaní návrhu na vyhlásenie insolvencie a jeho podaní sa zastavia všetky úroky z dlhov a žiadateľ o vyhlásenie insolvencie je v ochrannej lehote, kým súd nerozhodne. Táto čakacia lehota nie je jasne vymedzená. Je to individuálne a líši sa to od prípadu k prípadu, od platobnej neschopnosti k platobnej neschopnosti.

Najlepšou pôžičkou pre ľudí v insolvencii je pôžička ihneď, alebo pôžička online ihneď. Nemusí to byť pôžička pre dlžníkov hneď. Pôžičku po platobnej neschopnosti môžu poskytnúť bankové aj nebankové spoločnosti. Nebankové pôžičky sa však od bankových líšia. Medzi populárne nebankové pôžičky patria čoraz viac aj takzvané pôžičky od ľudí.

Ukončenie insolvencie v insolvenčnom registri

Insolvenčný register umožňuje vyhľadávať dlžníkov, konania a ďalšie informácie online. Vyhľadávať môžete podľa identifikačného čísla, spisovej značky, mena alebo priezviska alebo dokonca podľa obchodného názvu subjektu. Informácie zapíše súd do insolvenčného registra a dlžník sa v ňom uchováva 5 rokov od právoplatnosti rozhodnutia o ukončení insolvenčného konania.

Ukončenie insolvencie neznamená, že zápis v registri sa automaticky vymaže a dlžník už nie je nikde uvedený. Úver po ukončení insolvencie banka schváli až po uplynutí 5 rokov od ukončenia insolvencie. Stručne povedané, insolvencia diskusiu s bankami nepripúšťa.

Ako riešenie sa ponúka pôžička pre dlžníkov, ale tu existuje zvýšené riziko, že úrok bude veľmi vysoký. V prípade nebankových spoločností sú pôžičky v prípade platobnej neschopnosti dostupné aj pred ukončením konkurzu alebo výmazom z registra. Zvyčajne sa však pre úvery v prípade platobnej neschopnosti vyžadujú určité podmienky.

Pôžička po insolvencii v banke

Aj keď ste zvládli insolvenciu, úvery v exekúcii sa na vás nevzťahujú, vaše dlhy sú už zaplatené a vaša insolvencia sa skončila, stále ste na určitý čas zapísaný v registri, ktorý sa nazýva insolvenčný register. Práve zápis v registri dlžníkov je hlavnou prekážkou pri schvaľovaní bankových úverov po vyhlásení insolvencie.

Riešením bývajú pôžičky pre dlžníkov v platobnej neschopnosti. Banky totiž majú prísne predpisy, podľa ktorých nepožičiavajú zadlženým ľuďom. Banka sa snaží chrániť seba, ale chráni aj svojich klientov pred prílišným zadlžením a možnou dlhovou pascou. Ak ste stále v registri a chcete si požičať od banky, nezostáva vám nič iné, len počkať na vymazanie z registra a medzitým hľadať nejaké spôsoby ako ušetriť.

Ďalšou možnosťou je obrátiť sa na niektorú z nebankových spoločností a získať nebankovú pôžičku. Napríklad expresná pôžička bez dokladovania príjmu je rýchlo dostupná a je vhodná ako pôžička pre ľudí v platobnej neschopnosti.

Nebanková pôžička po insolvencii

Ak ste si istí, že pôžičku naozaj potrebujete okamžite a rozhodli ste sa využiť niektorú z nebankových spoločností, máte na výber z mnohých možností. V prípade nebankových spoločností máte veľkú šancu, že vám bude schválená pôžička v insolvencii. Je to istá pôžička v konkurze ihneď, pretože žiadosti posudzujú individuálne za špecifických podmienok a často ani nenahliadajú do registra dlžníkov.

V tejto súvislosti je veľmi obľúbená expresná pôžička bez dokladovania príjmu, ktorá je dostupná aj klientom so zložitou finančnou históriou a je vhodná ako pôžička pre dlžníkov. Bezpečná pôžička v prípade platobnej neschopnosti okamžite je vykúpená vysokým úrokom, sadzbou RPMN a nevýhodnými podmienkami. Platí to najmä pre pôžičky po vyhlásení platobnej neschopnosti od nebankových poskytovateľov. Pri každom nebankovom poskytovateľovi je však veľmi kľúčové si vopred pozrieť jeho kopnrkténe hodnotenia a recenzie predtým, než si od neho požičiate peniaze.

Pomerne vhodnou pôžičkou po insolvencii pre vás môže byť takzvaná mikropôžička alebo rýchla pôžička ihneď. Rýchla pôžička ihneď bez registra je vhodná aj na menšie výdavky. Väčšinou sa tieto pôžičky vybavujú pre dlžníkov v platobnej neschopnosti online.

Mikropôžička v insolvencii

Mikropôžičky bez registra sú špecifickým úverovým produktom, ktorý vám môže pomôcť preklenúť krátke obdobie. Z tohto dôvodu sa mikropôžička môže použiť ako okamžitá pôžička ihneď v prípade insolvencie. Ide o rôzne krátkodobé pôžičky, ako sú pôžičky pred výplatou, pôžičky pre matky na materskej dovolenke, ľudí na sociálnych dávkach, pôžičky pre dlžníkov v platobnej neschopnosti alebo nezamestnaných.

Tieto rýchle pôžičky majú nízky úverový limit, ktorý málokedy presahuje 1500 eur, zvyčajne sa pohybuje v rádoch stoviek alebo nižších tisícoch eur. Konkrétnu sumu splatnosti za pôžičku je možné vyrátať vďaka obyčajnej percentuálnej kalkulačke, čiže cez percentá – výpočet, alebo na oficiálnych stránkach daného bankového subjektu. Mikropôžičky sa zároveň vyznačujú krátkou dobou splatnosti, zvyčajne do jedného mesiaca, a rýchlym vyplatením peňazí na bankový účet žiadateľa. Mikropôžička býva aj častým doplnkom pre preklenovací úver. Pre výber správnej pôžičky je kľúčové si v prvom rade prezrieť hodnotenia danej banky.

Mikropôžičky sa vybavujú online na webovej stránke poskytovateľa a informácia o schválení online pôžičky príde do niekoľkých minút. Rýchla pôžička ihneď - tu stačí vyplniť online formulár, nahrať požadované dokumenty a overiť bankový účet. Poskytovateľ vás zvyčajne prevedie celým procesom jednoducho v priebehu niekoľkých minút.

Prvá pôžička zdarma

Úrokové sadzby v nebankovom sektore bývajú oveľa vyššie ako v bankách. Preto je dôležité, aby ste si dali pozor na podmienky, za ktorých si zriadite pôžičku po platobnej neschopnosti. V prípade, že ide o výnimočnú situáciu a neplánujete ďalšie mikropôžičky, bude pre vás najvýhodnejšie využiť tie, ktoré ponúkajú prvý úver zadarmo.

Ak všetko splatíte do dohodnutého termínu, dostanete peniaze a nebudú vám účtované žiadne úroky ani sadzba RPMN. Takáto pôžička v insolvencii ihneď sa môže stať dobrým pomocníkom, keď sa pokazí práčka alebo chladnička. Nie je to dobré riešenie na zbytočné veci, ako je napríklad dovolenka. Pri správnom odhade percentuálnej miery úroku z pôžičky vám môžu poslúžiť napr. percentá – výpočet.

Čo môže znamenať pôžička pre ľudí v insolvencii?

Veľké problémy môže znamenať najmä požičiavanie si po vyhlásení insolvencie. Je dôležité vziať do úvahy, že dlhy sú zvyčajne dôvodom, prečo sa dlžník dostal do platobnej neschopnosti. Preto nie je vhodné opätovne používať úvery na riešenie týchto dlhov ako úvery pre dlžníkov v insolvencii.

Okrem toho je dlžník počas insolvenčného konania viazaný určitými pravidlami, ktorých porušenie sa prísne trestá podľa zákona. Mal by preto starostlivo zvážiť, či niektoré z krokov, ktoré chce podniknúť, nie sú v rozpore s pravidlami insolvencie. Pôžičky pre dlžníkov by mohli viesť k trestnému stíhaniu. Ďalším prípadom je pôžička v prípade platobnej neschopnosti, vďaka ktorej by dlžník zaplatil insolvenciu jednorazovo.

Pôžička pre ľudí v platobnej neschopnosti v banke nie je nereálna, ale je lepšie požiadať o menšie sumy. V prípade pôžičiek pre platobne neschopných dlžníkov sa preukazuje pravidelný príjem a je potrebné, aby bol záznam o insolvencii vymazaný.

Pôžička v insolvencii – pôžička ihneď na vyplatenie insolvencie

Určite nie je dobrý nápad vziať si okamžite ďalšiu pôžičku, keď ste ešte v insolvencii. Požičiavanie si v platobnej neschopnosti je veľmi riskantné, pretože ak by insolvenčný správca prišiel po vaše ostatné pôžičky, okamžite by vás nahlásil na súd, ukončil vašu platobnú neschopnosť a poslal vás do konkurzu.

Záväzok nepodporuje rokovania o insolvencii so súdmi. Ak však uvažujete o tom, že si vezmete pôžičku na jednorazové splatenie svojej platobnej neschopnosti, potom existuje možné riešenie. Viaceré spoločnosti zaoberajúce sa oddlžením ponúkajú takéto bezpečné pôžičky vrátane právnych služieb.

Ani okamžitá pôžička ihneď vás však nezbaví dlhov. Len namiesto zrážok zo mzdy v prípade insolvencie budete splácať nový úver. Na druhej strane vám spoločnosť poskytujúca oddlženie môže ponúknuť ďalšie výhody, ktoré môžu byť pre vás výhodné. Často ide o predčasné splatenie, odklad splátok alebo možnosť mimoriadnych splátok.

Potrebujete rýchly prísun kapitálu a premýšľate nad tým, aká pôžička je pre vás najvhodnejšia Prečítajte si článok, ktorý popisuje, prečo sa vyhnúť pôžičke na zmenku, alebo článok o tom, aká je najlepšia pôžička po koronakríze.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Ovládajte iných: Triky, ktoré vám pomôžu dosiahnuť to, čo chcete

Chcete, aby vás ľudia mali radi, obľúbili si vás alebo vás len jednoducho počúvali? Psychológia naznačuje, že je možné toho dosiahnuť. Máme pre vás pár trikov ako ovládnete ľudí a donútite ich robiť to, čo chcete vy.

Pracovná neschopnosť (PN) po skončení pracovného pomeru

Skončili ste v práci alebo ste dostali výpoveď? A potrebujete ísť na PN? Môžete. Aká je ochranná lehota po výpovedi? Môžete ísť na PN po skončení pracovného pomeru?

Vzor žiadosti o prijatie do zamestnania: Ako je to správne?

Našli pracovnú ponuku, na ktorú by ste radi reagovali? Poradíme vám, ako správne napísať žiadosť o prijatie do zamestnania aj so vzorom. Pozrite si vzor žiadosti. Čo by nemalo chýbať a čomu sa naopak oblúkom vyhnúť?

Ďalšie články