Ako sa pripraviť na osobný pohovor v dm?

Prinášame Vám rozhovor o tom, čo Vás postretne na pohovore v dm. Aké otázky od personalistu Vás môžu zaskočiť? A ako sa na pohovore odlíšite od ďalších kandidátov?

Čo na Vás počas pohovoru naozaj zapôsobí?

Na pohovore v dm zaváži úprimná angažovanosť, zapálenosť kandidáta pre pracovnú pozíciu a pre samotnú firmu dm. Radi u kandidáta vidíme snahu a chuť učiť sa nové veci. Takýto prístup vie niekedy vyvážiť to, že kandidát nespĺňa všetky kritériá.

Potrápite občas uchádzačov záludnými otázkami?

Nepýtame sa záludné otázky. Otázka, ktorú položíme kandidátovi, môže byť vnímaná ako záludná iba vtedy, ak nám chce niečo zamlčať. Vtedy sa nebojíme opýtať sa znovu. Ak si pozícia vyžaduje znalosť nemeckého jazyka, kandidáta niekedy zaskočí, ak dostane otázku v cudzom jazyku. Záludnou otázkou by sme to ale nenazvali.

Spomínate si na nejakú vtipnú príhodu z pohovoru?

Pobavila nás hláška: „Budete za mnou plakať, ak ma nevezmete“.

S akými vlastnosťami by mal prísť kandidát, aby vo Vás zanechal dojem?

Každá oblasť v dm má iné požiadavky na svojho spolupracovníka. Napríklad na HR si ceníme kompetencie ako sú angažovanosť, tímový duch, dobrý time management, prezentačné zručnosti, flexibilita, individuálna zodpovednosť a záujem. Samozrejmosťou je aj určitá technická zdatnosť.

Popíšte nám priebeh prijímacieho konania v dm

V dm kladieme dôraz na výber toho správneho človeka pre konkrétny tím. Prijímacie konanie sa začína zverejnením inzerátu, selekciou životopisov, telefonickým predvýberom a samotným pohovorom.

Výberový proces sa líši podľa charakteru pracovnej pozície a miesta pôsobenia - prevádzka, centrálny sklad, centrála. Každý kandidát odchádza s informáciou o ďalšom postupe a čase predpokladaného ukončenia výberového konania. V prípade, že majú kandidáti záujem, personalista im poskytne spätnú väzbu.

Po selekcii životopisov nastáva v dm telefonický predvýber. Snahou firmy v tejto fáze je dozvedieť sa o kandidátoch základné informácie a motiváciu pracovať na danej pozícii.

Čím sa môže uchádzač na pohovore odlíšiť od stovky ďalších?

Vie, prečo chce získať danú pozíciu a má motiváciu pracovať v dm.

Ešte stále ste v procese hľadania tej pravej práce pre Vás? Hoďte očkom na aktuálne voľné pracovné pozície a možno sa Vám pošťastí.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Predstavte sa na pohovore a zanechajte dobrý dojem

Idete na pohovor a neviete, čo by ste o sebe mali povedať? Zdá sa to jednoduché, ale často tomu tak nie je. Tréma a nervozita zasiahnu v nesprávnu chvíľu. Čo by ste o sebe mali povedať na pohovore, aby ste zapôsobili?

Ako vyzerá pracovný pohovor vo firme O2 a čoho sa vyvarovať?

Čaká Vás pohovor v spoločnosti O2? Poďte sa s nami pozrieť na priebeh prijímacieho konania a najčastejšie kladené otázky. Mária Rapanová, HR Riaditeľka O2 Slovakia, nám priblíži, čo uchádzačov na pohovore čaká a neminie.

Aké vlastnosti ti pomôžu k úspechu v práci?

Kto by nechcel byť úspešný? Nie len v osobnom živote, ale aj v práci. Tvrdá práca je samozrejme jedným z bodov, ktoré tvoria základ úspešnej kariéry. Rovnako ako vedomosti a skúsenosti, tak aj charakter a osobnosť sú dôležitými vlastnosťami.

Ďalšie články