Ako zvládnuť pohovor v Decodome? Kľúčom k úspechu je prirodzenosť

Pozvali vás na pohovor do Decodomu a neviete si rady s prípravou? Všetky otázky, ktoré vám teraz behajú hlavou vám zodpovie Jana Kalafutová, personálna riaditeľka Decodomu.

Je pre kandidáta jednoduché pripraviť sa na pohovor do Decodomu?

Pripraviť sa na pohovor v Decodome nie je vôbec zložité. Stačí ak si kandidát pripraví svoj životopis bez gramatických chýb v štruktúrovanej forme. Žiadna špeciálna príprava nie je požadovaná, okrem toho, že sa kandidát dobre vyspí a dobre naladí.

Aké otázky kandidátov zaskočia a dali by sa pokladať za záludné?

Ak by sme napísali aká je najzáludnejšia otázka, tak už potom by to nebola najzáludnejšia otázka. Všetci naši kandidáti by ju očakávali a pripravili by sa. Každý z kandidátov je jedinečný a niekoho zaskočí aj jednoduchá otázka ako vyzerá jeho súčasný pracovný deň alebo čo robí vo voľnom čase.

Aké vlastnosti dnes potrebuje mať každý úspešný kandidát?

V súčasnej situácií je to tá základná vlastnosť a to je ochota pracovať. Očakávame tímového hráča, ktorý dokáže hrať s naším tímom a "hájiť naše farby", čiže je loajálny.

Je vítané ak je kandidát otvorený, zaujíma sa o danú pozíciu a pracovnú náplň a ak vie pomenovať svoje očakávania.

Koľko kôl prijímacieho pohovoru majú uchádzači očakávať?

Prijímacie konanie pre odborné pozície prebieha zvyčajne v dvoch kolách, prvé za účasti nášho personálneho oddelenia a druhé za účasti odborného riaditeľa a vedenia našej spoločnosti.

Samotný priebeh prijímacieho konania sa nelíši od prijímacieho konania v iných spoločnostiach, čiže kandidáti majú dostatok priestoru, aby sa predstavili a odprezentovali svoje schopnosti a skúsenosti.

Taktiež je priestor na oblečenie, ktoré kladie jednak kandidát a jednak zástupca našej spoločnosti.

Čím Vás uchádzač na pohovore zaručene očarí?

Uchádzač vždy zaujme svojím spôsobom príchodu a podaním ruky. Máme radi, ak sú kandidáti prirodzení a nesnažia sa stavať do pozície najvhodnejšieho alebo najlepšieho v zmysle našich očakávaní.

Samozrejme svoju výpovednú hodnotu o kandidátovi má aj jeho celková úprava, oblečenie a podobne. A čo je najdôležitejšie sú jeho vedomosti, zručnosti, skúsenosti a pracovné návyky.

Prezradili by ste nám nejaký vtipný zážitok z pohovoru?

Nakoľko sa snažíme viesť pohovory v uvoľnenej atmosfére tak o zážitky a vtipy nie je núdza. I napriek tomu niektorí kandidáti prežívajú pohovor v napätí a strese, ak im na danej pozícií záleží alebo veľmi chcú uspieť a byť NO.1. Niekedy to pramení z prílišnej horlivosti a snaživosti. Všetci sme len ľudia a jazyk sa nám zapletie. U nás vždy hovoríme, že čo sa deje za dverami za tými dverami aj zostáva. Takže prepáčte nechávame si zážitky a príhody "za dverami".

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Pripravte sa na pohovor a zvýšte šancu na úspech

Desiatky rozoslaných životopisov. Odmietavé e-maily. A zrazu to príde. Pozvanie na pohovor. Srdce vám búši. Neviete popadnúť dych. Čo teraz? Čo by ste mali spraviť? Ako zvládnuť pohovor? To vám hneď prezradíme. A nie je to nič zložitého.

Pracovné ponuky cez LinkedIn –⁠ ako si vytvoriť žiadosť o prijatie do zamestnania

To, že sociálne siete sú dnes veľkým pomocníkom pri získavaní práce nie je žiadnou novinkou. LinkedIn je práve takou sociálnou sieťou. Pomôže vám vytvoriť si online životopis a nájsť prácu. Ako? Čítajte ďalej a dozviete sa to.

Najčastejšie chyby na pohovore: Tomuto sa určite vyhnite!

Už dlho hľadáte prácu, keď sa na vás zrazu usmeje šťastie a pozvú vás na pohovor? Dajte si pozor, aby ste neurobili tieto chyby, ktoré vás hneď pripravia o šancu. Ako sa správať na pohovore, aby ste uspeli a aké sú najčastejšie chyby na pohovore?

Ďalšie články