Ako zvládnuť pohovor v Decodome? Kľúčom k úspechu je prirodzenosť

Pozvali vás na pohovor do Decodomu a neviete si rady s prípravou? Všetky otázky, ktoré vám teraz behajú hlavou vám zodpovie Jana Kalafutová, personálna riaditeľka Decodomu.

Je pre kandidáta jednoduché pripraviť sa na pohovor do Decodomu?

Pripraviť sa na pohovor v Decodome nie je vôbec zložité. Stačí ak si kandidát pripraví svoj životopis bez gramatických chýb v štruktúrovanej forme. Žiadna špeciálna príprava nie je požadovaná, okrem toho, že sa kandidát dobre vyspí a dobre naladí.

Aké otázky kandidátov zaskočia a dali by sa pokladať za záludné?

Ak by sme napísali aká je najzáludnejšia otázka, tak už potom by to nebola najzáludnejšia otázka. Všetci naši kandidáti by ju očakávali a pripravili by sa. Každý z kandidátov je jedinečný a niekoho zaskočí aj jednoduchá otázka ako vyzerá jeho súčasný pracovný deň alebo čo robí vo voľnom čase.

Aké vlastnosti dnes potrebuje mať každý úspešný kandidát?

V súčasnej situácií je to tá základná vlastnosť a to je ochota pracovať. Očakávame tímového hráča, ktorý dokáže hrať s naším tímom a "hájiť naše farby", čiže je loajálny.

Je vítané ak je kandidát otvorený, zaujíma sa o danú pozíciu a pracovnú náplň a ak vie pomenovať svoje očakávania.

Koľko kôl prijímacieho pohovoru majú uchádzači očakávať?

Prijímacie konanie pre odborné pozície prebieha zvyčajne v dvoch kolách, prvé za účasti nášho personálneho oddelenia a druhé za účasti odborného riaditeľa a vedenia našej spoločnosti.

Samotný priebeh prijímacieho konania sa nelíši od prijímacieho konania v iných spoločnostiach, čiže kandidáti majú dostatok priestoru, aby sa predstavili a odprezentovali svoje schopnosti a skúsenosti.

Taktiež je priestor na oblečenie, ktoré kladie jednak kandidát a jednak zástupca našej spoločnosti.

Čím Vás uchádzač na pohovore zaručene očarí?

Uchádzač vždy zaujme svojím spôsobom príchodu a podaním ruky. Máme radi, ak sú kandidáti prirodzení a nesnažia sa stavať do pozície najvhodnejšieho alebo najlepšieho v zmysle našich očakávaní.

Samozrejme svoju výpovednú hodnotu o kandidátovi má aj jeho celková úprava, oblečenie a podobne. A čo je najdôležitejšie sú jeho vedomosti, zručnosti, skúsenosti a pracovné návyky.

Prezradili by ste nám nejaký vtipný zážitok z pohovoru?

Nakoľko sa snažíme viesť pohovory v uvoľnenej atmosfére tak o zážitky a vtipy nie je núdza. I napriek tomu niektorí kandidáti prežívajú pohovor v napätí a strese, ak im na danej pozícií záleží alebo veľmi chcú uspieť a byť NO.1. Niekedy to pramení z prílišnej horlivosti a snaživosti. Všetci sme len ľudia a jazyk sa nám zapletie. U nás vždy hovoríme, že čo sa deje za dverami za tými dverami aj zostáva. Takže prepáčte nechávame si zážitky a príhody "za dverami".

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Pripravte sa na pohovor a zvýšte šancu na úspech

Desiatky rozoslaných životopisov. Odmietavé e-maily. A zrazu to príde. Pozvanie na pohovor. Srdce vám búši. Neviete popadnúť dych. Čo teraz? Čo by ste mali spraviť? Ako zvládnuť pohovor? To vám hneď prezradíme. A nie je to nič zložitého.

Ako vám LinkedIn pomôže získať prácu?

To, že sociálne siete sú dnes veľkým pomocníkom pri získavaní práce nie je žiadnou novinkou. LinkedIn je práve takou sociálnou sieťou. Pomôže vám vytvoriť si online životopis a nájsť prácu. Ako? Čítajte ďalej a dozviete sa to.

Najčastejšie chyby na pohovore: Tomuto sa určite vyhnite!

Už dlho hľadáte prácu, keď sa na vás zrazu usmeje šťastie a pozvú vás na pohovor? Dajte si pozor, aby ste neurobili tieto chyby, ktoré vás hneď pripravia o šancu. Ako sa správať na pohovore, aby ste uspeli a aké sú najčastejšie chyby na pohovore?