Chcete sa na pohovore v H&M odlíšiť od ostatných? Tu je zoznam cenných rád

Čaká vás pohovor vo firme H&M? Prezradíme vám, s akými vlastnosťami najlepšie zapadnete do tímu nadšencov a čím všetkým vás môžu manažéri počas pohovoru prekvapiť.

Čo získajú uchádzači prácou v H&M?

Našim zamestnancom ponúkame množstvo zaujímavých benefitov a možnosť kariérneho rastu. Veľmi nám záleží na rozvoji a neustálom zdokonaľovaní sa, preto máme množstvo tréningov a školení, ktoré im poskytujeme nielen počas školiaceho sa procesu.

Máte v rukáve nejaké triky, ktoré by mohli pomôcť uchádzačom pri príprave na pohovor?

Triky nemám asi žiadne, oceňujeme úprimnosť a otvorenosť. Jednoducho, keď sú ľudia sami sebou. Snažíme sa na pohovore vytvoriť príjemnú atmosféru a prostredie, v ktorom sa bude uchádzač cítiť dobre. Samozrejme záleží aj od pozície, na ktorú sa hlási.

Predajný poradca sa nijako pripravovať nemusí, ale od manažérov očakávame profesionálne vystupovanie, skúsenosti a chuť učiť sa nové veci.

Určite sa nemusia trápiť tým, čo si na pohovor oblečú alebo či im bude vidieť tetovanie. Počas pohovoru sa snažíme nájsť v uchádzačovi naše hodnoty a zistiť, či sa s nimi stotožňuje.

Čím Vás uchádzač na pohovore presvedčí, že je tým pravým členom H&M tímu?

Určite svojou osobnosťou, veselou povahou, záujmom o módu a chuťou pracovať.

Akú vlastnosť považujete u uchádzačov za cennú?

Tímovosť a zdravý rozum.

A čo prijímacie konanie? Na koľko fáz ho delí H&M?

Prvá fáza je telefonický pohovor. Na pozíciu predajného poradcu je veľmi krátky, zisťujeme flexibilitu, o aký úväzok má kandidát záujem a či mu vyhovujú platové podmienky. Telefonický pohovor na manažérsku pozíciu je dlhší. Zisťujeme kompetencie a tiež nás zaujíma, prečo má záujem o prácu u nás.

Na pozíciu predajného poradcu robíme pohovory priamo na predajniach, vždy sú prítomní dvaja manažéri, ale pohovor vedie len jeden. Takýto pohovor je krátky, trvá maximálne 30 minút.

Pohovor na manažérsku pozíciu vedieme buď formou assessment centra alebo osobným pohovorom, záleží od množstva kandidátov. Tiež sú prítomní dvaja náboroví pracovníci. Takýto pohovor trvá samozrejme dlhšie a po jeho úspešnom absolvovaní čaká kandidáta ešte jeden finálny pohovor.

Kandidátom odpovedáme v čo najkratšom čase, všetko sa snažíme uzavrieť v priebehu niekoľkých dní.

Kladiete na pohovoroch otázky, pri ktorých uchádzači stratia reč?

Nie, nekladieme žiadne záludné otázky, ale normálne otázky, na ktoré uchádzač buď vie odpovedať alebo nie. Všetko súvisí s konkrétnymi skúsenosťami. Nepýtame sa nič, čo by nesúviselo s prácou, skôr sa snažíme identifikovať, či sa k nám uchádzač hodí, to je veľmi dôležité.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Tímový duch: Prečo je dôležité vedieť pracovať v tíme?

Tímová práca je pojem, ktorý vidíme v takmer každej pracovnej ponuke. Dnes potrebujete všade mať tímového ducha. Prečo je to ale tak dôležité? Prečo je dobré sa naučiť pracovať v tíme?

10 najčastejších otázok na pohovore

Dostali ste pozvánku na pohovor? Gratulujeme. Nemusíte byť nervózny. Stačí, ak sa naň dobre pripravíte. A my vám s tým, samozrejme, pomôžeme. Povieme vám, aké otázky sa na pohovore pýtajú personalisti najčastejšie.

Ako zarábať z domu? 10 tipov pre každého

Policajt, hasič či princezná. Každý z nás ako dieťa sníval o svojom budúcom povolaní. Málokomu sa však podarí svoje sny preniesť aj do reálneho života. A čo vy? Možno ešte stále hľadáte. Pre vás máme zopár tipov na prácu, ktorej sa môžete venovať z domu.

Ďalšie články