Motivácia

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

Vyhľadať článok

Buďte v práci šťastný: 10 tipov ako to dosiahnuť

Už vás nebaví chodiť do práce s odporom? Chceli by ste byť v práci šťastný? Existujú spôsoby, ako toho môžete dosiahnuť. Nebojte sa, poradíme vám. Máme pre vás 10 tipov, ako byť v práci šťastný.

Chcete byť v práci šťastný? Vyberte si správne povolanie

Predstava práce, kam chodíte s radosťou a ste v nej šťastný, je pre mnohých len nepredstaviteľným snom. Avšak aj také povolania existujú. Ľudia, ktorí ich vykonávajú sú zdraví a šťastní. Ktoré to sú?

Ako prežiť prvý deň v práci? 10 vecí, ktoré vám pomôžu

Nervozita. Stres. Chvejúce sa ruky. Pocit prvého dňa v novej práci nie je jednoduchý. Často myslíme hlavne na to, aby sme sa nestrápnili alebo nepovedali nejakú hlúposť. Ako prežiť prvý deň v práci a neurobiť zo seba čudáka?

Ako bojovať s horúčavou v kancelárii? 6 overených tipov

Každý sa s horúčavou v letných mesiacoch vyrovnáva inak. Aké sú ale osvedčené tipy a triky na to, aby ste v kancelárii cez leto vydržali a aby vás teplo nepoložilo?

Ovládajte iných: Triky, ktoré vám pomôžu dosiahnuť to, čo chcete

Chcete, aby vás ľudia mali radi, obľúbili si vás alebo vás len jednoducho počúvali? Psychológia naznačuje, že je možné toho dosiahnuť. Máme pre vás pár trikov ako ovládnete ľudí a donútite ich robiť to, čo chcete vy.

Chceš skvelé meno pre svoj startup? 5 tipov ako na to

Máte super nápad a chcete založiť startup? Skvelé, už potrebujete len názov. Ale aký? Mal by vystihovať vás, produkt a nemal by byť zložitý. Vymyslieť dobrý názov môže trvať dlhšie než vymyslieť produkt. Tu je zopár tipov, ktoré vám pomôžu.

Ako zvládnuť ranné vstávanie? 7 tipov, ktoré vám to uľahčia

Nie ste ranné vtáča? Neviete vstať skoro ráno a z postele vyleziete s nechuťou, že zase musíte ísť do práce? Poradíme vám ako zvládnuť ranné vstávanie bez problémov, aby ste boli výkonnejší.

Prvý Máj: Ako oslavujú sviatok práce vo svete?

Sviatok práce oslavujeme už od roku 1889. Vedeli ste, že nie sme jediný, kto tento sviatok oslavuje? Spolu s nami ho oslavuje takmer celý svet. Ako také oslavy prebiehajú?

Tipy ako si privyrobiť a mať v peňaženke niečo navyše

Máte síce prácu, no vaša výplata zmizne skôr než by ste chceli? Privyrobte si peniaze navyše k výplate a prestaňte sa strachovať, že budete zase v mínuse. Prezradíme vám pár tipov, ako si privyrobíte aj niekoľko stoviek eur.

Návod na generáciu Y: Ako si ich udržať?

V súčasnosti sa do produktívneho veku dostávajú tzv. mileniáli alebo generácia Y. Chcete uspieť na pracovnom trhu? Vzdelanie už nestačí, dôležitá je prax a najmä schopnosti. Ale aké? Čítajte ďalej.