Motivácia

Prečítajte si kariérne články o práci, HR a podnikaní. Poradíme vám s hľadaním práce, napísaním životopisu, pracovnými zmluvami a taktiež s diskutovanou témou platov a peňazí.

Zoradiť podľa:

Vyhľadať článok

Hľadáme prácu, zn. Moderne

Hľadáte si prácu? A hľadáte na internete? Časom, kedy sme prehľadávali všetky noviny s pracovnými inzerátmi, už odzvonilo. Na rad prišiel internet. Ten má pri hľadáte práce naozaj veľa predností. Prečítajte si aké.

Chcete získať zdravé sebavedomie? Poradíme Vám, ako na to

Sebavedomí ľudia kráčajú ľahšie, napredujú rýchlejšie a vyzerajú lepšie. V nasledujúcich riadkoch nájdete manuál k väčšiemu sebavedomiu.

Nemrhajte svojim časom. Skúste time management

Každý z nás má k dispozícii rovnakú dávku času. Tak ako je možné, že jeden je úspešný manažér, ktorý stíha množstvo koníčkov a niekto iný nestíha ani základné povinnosti? Odpoveď: time management.

Work-Life balance: Nájdi v práci rovnováhu

Prijali Vás do práce, kde sa medzi pracovnými benefitmi nachádza pojem Work-life balance? Čo si pod týmto cudzím pojmom máme vlastne predstaviť?

Home office: Benefit modernej doby

Home office alebo „prácu z domu“ v súčasnosti využíva čoraz viac ľudí. A mnohé firmy ho majú na zozname benefitov, ktoré poskytujú. Ako to ale je v skutočnosti? A ako home-office funguje?

Víkend podľa Elona Muska alebo Billa Gatesa: Čo robia úspešní ľudia cez víkend?

Zaujíma vás, ako trávia víkend úspešné osobnosti? Víkend je časom na relax a vaše aktivity. Od práce si musíte odpočinúť a víkend je na to ideálny. Pozrite si tipy úspešných ľudí, čo robiť cez víkend a využiť ho naplno.

Nadávate ako pohan? Aj to je jeden z vedecky dokázaných znakov inteligencie

Géniovia. Ľudia s vysokým a nadpriemerným IQ. Mnohých z nich „normálny“ ľudia nikdy nepochopia. Vedci však potvrdili niekoľko znakov, ktoré ukazujú, či ste inteligentnejší ako ostatní. Tieto vlastnosti by ste v nich veru nehľadali.

Tieto povolania už nenájdete. 10 najbizarnejších povolaní minulosti

Takého okultistu, alchymistu alebo kovboja, by ste dnes už na svete hľadali márne. V minulosti existovali povolania, ktoré sa v dnešnej dobe javia ako veľmi zvláštne. Niektoré z nich by ste veru robiť nechceli.

Zvýšte si sebavedomie: 10 trikov, ktoré vám s tým pomôžu

Myslíte si, že vás musí mať každý rád? Alebo, že musíte byť dokonalý? Tak s týmito myšlienkami už je koniec. Skúste týchto 10 trikov a zvýšte si sebavedomie.

Budú za nás pracovať roboti? Najžiadanejšie povolania budúcnosti

Nahradia nás naozaj roboti? Nebudeme v budúcnosti mať dostatok pracovných miest pre ľudí? To sú otázky, na ktoré zatiaľ odpovede nepoznáme. Aké sú najžiadanejšie povolania budúcnosti?