Životné poistenie má viac druhov a možností – viete aké?

Uzatvoriť životné poistenie online je jednoduché, ale ako si vybrať to správne? Existuje veľké množstvo poisťovní, ktoré si navzájom konkurujú ponukami vrátane možnosti uzatvoriť zmluvu online. Pri rozhodovaní často pomáha porovnanie životného poistenia.

Životné poistenie online

Životné poistenie nie je vhodné považovať za splnený záväzok, ktorý niekoľko rokov leží v zásuvke, pričom sa vám každý mesiac z bankového účtu strháva rovnaká suma. Zároveň môžete žiť v domnení, že ste dokonale zabezpečení, čo nemusí byť pravda. Všeobecne sa odporúča raz za čas aktualizovať svoje životné poistenie online.

Je dôležité poistnú zmluvu optimálne nastaviť pre vašu životnú situáciu. Dôležitými parametrami sú povolanie, vek a prípadne športové aktivity či akékoľvek vaše silné a slabé stránky, ktorým sa venujete vo voľnom čase a ktorým podliehate. Taktiež sa oplatí vykonávať pravidelnú kontrolu poistky a raz za rok alebo dva ju aktualizovať. Ak si pri rozhodovaní nie ste istí, pri výbere produktu vám pomôže životné poistenie kalkulačka.

To, či je vaše životné poistenie online to pravé, zistíte, keď budete potrebovať poistné plnenie, teda keď sa niečo stane a vy budete potrebovať finančnú náhradu. V tejto chvíli je to naozaj nepostrádateľný pomocník v každej domácnosti, pretože účty sa musia platiť každý mesiac a nikoho nezaujíma, či ste doma s úrazom šesť mesiacov. Pre vhodné životné poistenie sa samozrejme oplatí mať aj vhodné životné podmienky a zamestnávateľa. Pokiaľ zháňate nové pracovné ponuky, nezabudnite si pozrieť hodnotenia zamestnávateľov.

Nespájajte si životné poistenie iba s rizikom smrti. Tento prežitok už dávno neplatí.

Životné poistenie ochráni vás aj vašu rodinu

Medzi ľuďmi je veľmi obľúbené NN životné poistenie a životné poistenie Kooperativa. Životné poistenie chráni klientov v prípade nepríjemných životných situácií, medzi ktoré môže patriť pracovná neschopnosť, vážne ochorenie, invalidita, strata sebestačnosti, trvalé následky úrazu alebo smrť. Životné poistenie ochráni vás a vašu rodinu, ak nastane niektorá z vyššie uvedených udalostí.

Vedeli ste, že v prípade rakoviny alebo infarktu poisťovňa nevyplatí z poistky nič? Týkalo sa to najmä starších zmlúv, ktoré klienti uzatvárali začiatkom 90. rokov len na riziko smrti úrazom vo výške 200 000 Kč. Vtedy sa individuálny aspekt klienta neriešil. Dnes je situácia iná, každý potrebuje niečo trochu iné a online životné poistenie rozhodne nie je len o poistení pre prípad smrti. Životné a úrazové poistenie sa uzatvárajú samostatne. Samozrejme, je možné kombinovať oba typy poistenia. Dá sa využiť za akéhokoľvek pracovného stavu; či už ste zamestnaný, alebo zháňate voľné pracovné ponuky.

Klient by sa mal zamerať na zabezpečenie svojho zdravia, a to tým viac, ak je hlavným živiteľom rodiny. Od neho potom závisia všetky príjmy domácností. Žena na materskej dovolenke môže mať nižšie poistné sumy, ale rovnaké riziká ako osoba s príjmom. Na druhej strane, ak sú deti naozaj malé, vystačia si so základnými poistnými sumami. A dokonca ani tí, ktorí sú "single", nie sú vynechaní. Musíte myslieť aj na seba - kto by za vás zaplatil výdavky? Pri rozhodovaní o konkrétnom poistnom produkte alebo poskytovateľovi vám môže pomôcť porovnanie životného poistenia.

Životné poistenie – druhy

Donedávna boli na trhu tri druhy životného poistenia, a to kapitálové, investičné a rizikové životné poistenie. Posledný typ je známy aj ako havarijné poistenie. Životné a rizikové poistenie možno uzavrieť samostatne, ale niekedy je úrazové poistenie zahrnuté v životnom poistení. Málokto si napríklad uvedomuje, že je väčšia pravdepodobnosť, že počas života vážne ochorie, ako že sa mu stane nehoda. Samozrejme, závisí to od mnohých faktorov, ako sú predispozície, fyzická aktivita alebo strava a životný štýl.

Kapitálové životné poistenie bolo vždy stanovené na pevnú poistnú sumu pre prípad dožitia alebo smrti. Začiatkom 90. rokov nebolo možné uzavrieť ani žiadny iný druh poistenia. V súčasnosti poisťovne od tohto typu poistenia ustupujú a zameriavajú sa na predaj investičného životného poistenia. V tomto prípade sa zmluva skladá z 2 zložiek - rizík a investícií. Ste poistení proti rizikám a zároveň si vytvárate určitú formu rezervy na dôchodok. Túto zložku úspor si môžete odpočítať aj z daňového účtu.

Rizikové životné poistenie je určené na krytie rizík vyplývajúcich z úrazov a chorôb. Tento typ poistenia má najväčší zmysel, pretože poistenie nie je "sporenie" a už vôbec nie finančný nástroj, na ktorom môžete zarobiť. Je to podobné ako pri poistení auta - ak nehavarujete, z poistky nikdy nič nedostanete. Máte však pri poistení majetku pocit, že zaň platíte zbytočne?

Životné poistenie slúži ako ochrana pred náhodnými udalosťami, ktoré nemožno vopred predvídať.

Životné poistenie – princíp

Ak máte dobre nastavené životné poistenie, môže vám v ťažkých životných situáciách naozaj veľmi pomôcť. Možno si ako väčšina ľudí hovoríte, že ste zdraví a teraz športujete, takže sa vám nič nemôže stať. Možno vás to prekvapí, ale napríklad duševné poruchy, autonehoda alebo rakovina sú extrémne časté u mladých ľudí vo veku do 30 rokov. Ak klient dostane rakovinu, môže vďaka poistke získať až 25 tisíc eur. Takáto pohľadávka môže pokryť náklady na liečbu samotnej choroby, ako aj náklady spojené so stratou príjmu.

Vážne ochorenie zvyčajne neznamená pol roka ležať v nemocnici. Sú s tým spojené ďalšie náklady, ako sú lieky, asistent a následná domáca liečba bez možnosti chodiť do práce. Napríklad po rakovine je veľmi pravdepodobné, že klient bude mať zníženú pracovnú schopnosť a bude poberať invalidný dôchodok. V závislosti od vykonávanej práce sa šanca na návrat do tej istej oblasti výrazne znižuje. V takýchto prípadoch je vhodnou alternatívou ponuka práce z domu.

Nie je lepšie použiť prostriedky z poistnej zmluvy na nečakané životné udalosti ako čerpať z vlastných finančných rezerv?

Rizikové životné poistenie nekryje iba riziko úmrtia

Medzi ľuďmi sa často hovorí, že životné poistenie nepotrebujú, pretože poistenie pre prípad smrti je zbytočné, ak nebudú nažive. Tento sarkazmus sa je určite vhodné si odpustiť, pretože rodina alebo blízki budú mať oveľa väčšie výdavky, keďže zosnulému vypadne zdroj príjmov. Životné poistenie sa nevzťahuje len na smrť.

Ak klient nemá rodinu, poistenie pre prípad smrti nemá veľký zmysel. Opačná situácia nastane, ak je na klienta viazaná hypotéka alebo nájomná zmluva. Zodpovednosť by v prípade úmrtia pripadla príbuzným. V každom prípade existuje mnoho rizík, ktoré je možné poistiť - poistenie pre prípad invalidity a vyplácanie denných dávok, krytie drobných úrazov a dokonca aj úrazov s trvalými následkami až po invaliditu a závažné ochorenia. V situácii, keď je klient so zlomenou nohou 2 mesiace doma, dostane náhradu za práceneschopnosť nielen zo zamestnania, ale aj z poistenia.

Životné poistenie online poskytuje ochranu v prípade pracovnej neschopnosti, vážnej choroby, invalidity, straty sebestačnosti, trvalých následkov úrazu alebo smrti. Každá poisťovňa má inú ponuku produktov, niektoré sú výhodnejšie, iné menej. Pred uzavretím poistnej zmluvy je výhodné použiť online kalkulačku životného poistenia. Ide o porovnanie životného poistenia, ktoré v priebehu niekoľkých minút zobrazí niekoľko poistných produktov od viacerých poskytovateľov.

Životné poistenie – kalkulačka

Online porovnanie produktov, kalkulačka životného poistenia, predstavuje prehľadný prehľad viacerých poistných produktov od viacerých poisťovní. Ak by klient hľadal a porovnával poistenie sám, zabralo by mu to veľa času. Porovnanie životného poistenia potrebuje na získanie výsledku niekoľko údajov, ako je vek klienta, povolanie atď. Odporúča sa použiť aspoň 2 rôzne kalkulačky životného poistenia, pretože často obsahujú len niekoľko poisťovní. Zoznam výsledných produktov teda nemusí obsahovať všetky ponuky na trhu.

Kalkulačku životného poistenia nájdete napríklad na webovej stránke klikpojištění.cz. Klikpojištění je navrhnuté tak, aby klientom ušetrilo peniaze a našlo najvhodnejšie životné poistenie online šité na mieru klienta. Výsledok porovnania životného poistenia sa zobrazí do 1 minúty, rozhodnutie o produkte je na klientovi.

NN životné poistenie

NN životné poistenie je jednou z najznámejších poistení na trhu. NN životné poistenie poskytuje finančné zabezpečenie pri založení rodiny alebo v prípade, že klient má hypotéku. NN životné poistenie je možné uzatvoriť s investičnou zložkou. NN životné poistenie chráni klienta a jeho rodinu pred finančnými dôsledkami nepriaznivých životných situácií. Poskytuje finančné krytie v prípade úrazu, vážnej choroby, hospitalizácie, trvalých následkov, invalidity alebo smrti. Poistný produkt sa nazýva NN Orange Risk a ponúka doplnkové poistenie pre deti do 14 rokov. Poistná ochrana sa však poskytuje až do veku 26 rokov.

Kooperativa životné poistenie

Životné poistenie Kooperativa sa ponúka aj s investičnou zložkou, vďaka ktorej si klienti vytvárajú finančnú rezervu. Pri klasickom životnom poistení Kooperativa klient neplatí nič navyše. Dôležité je správne nastavenie poistnej zmluvy. Životné poistenie Kooperativa poskytuje asistenčné služby a konzultácie s právnikom. V ponuke je niekoľko druhov poistenia a klient si môže vybrať presne to, čo potrebuje. Rizikové životné poistenie Kooperativa je vhodné pre rodiny, pretože ponúka zľavu pre viac ako jednu osobu na jednej zmluve. Za každých 5 rokov vernosti získa klient 5 % zvýšenie poistného plnenia.

Chcete masť jasno v tom, ako podnikať na živnosť? Prečítajte si článok, ktorý popisuje, Podnikanie na živnosť.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Práca v stoji: Ako znížiť zdravotné riziká a zvýšiť produktivitu?

Každá práca so sebou nesie isté bezpečnostné riziká. Okrem úrazov sa na pracovisku môžu vyskytovať aj ďalšie negatívne vplyvy, ktoré môžu viesť k chronickým ochoreniam.

Pôžičky na auto: Oplatí sa kúpiť nové, alebo ojazdené?

Pri hľadaní spôsobu financovania vášho nového vozidla sa otvára množstvo možností. Jednou z najrozšírenejších možností je pôžička na auto. Pozrie sa s nami na výhody a nevýhody nebankových pôžičiek.

Otázky na pohovor, s ktorými zabodujete

„Je tu niečo, čo by ste sa chceli opýtať?“, spýtajú sa vás na pohovore. „Nie. Všetko ste dokonale vysvetlili,“ odpoviete. Tak takto určite nezabodujete. Otázky od vás sú rovnako dôležité ako tie od personalistu, možno aj viac. Čo sa opýtať na pohovore?

Ďalšie články